ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נאפסטר קלנדרי: לוחות שנה משותפים  
 
 מתי זובחים לאל דגון ומועד הופעתה הבאה של בריטני ספירס ביקנעם? התשובה בלוחות השנה   
 
מערכת חיים ברשת

לוחות שנה של אנשים אחרים הופכים תודות לאתר אינטרנט חדש ל"צעקה האחרונה" בקרב משתמשי אפל. תופעה תרבותית חדשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשורה לבעלי מחשבי אפל: אתר אינטרנט חדש שעלה לאחרונה, מאפשר לכם לשתף בלוחות השנה.
המדובר ב"צעקה האחרונה" בקרב קהילת משתמשי אפל. האתר, ששמו icalshare.com עלה לאוויר רק לפני מספר שבועות וכבר הפך ללהיט. האתר מנצל את תוכנת iCal החדשה מבית אפל, ומאפשר לכל משתמשי אפל להעלות אל הרשת את לוחות השנה הפרטיים שלהם, או להוריד מהרשת לוחות שנה של אחרים.

כבר כיום מצויים באתר עשרות לוחות שנה וכל יום מתווספים אליהם חדשים. כך לדוגמא ניתן למצוא באתר את לוח השנה לאירועים פטריוטיים של ארצות הברית, ארועי אליפות הכדור-עף, ימי חופשה לתלמידי בתי הספר הסקסונים שבגרמניה, ימי הולדת של מפורסמים, חגים פגאניים, כינוסים של משתמשי אפל במדינת אריזונה שבארצות הברית, הופעותיה של הזמרת שר ועוד ועוד. היות וכל מי שמעוניין בכך מעלה לאתר את לוח השנה הפרטי שלו, יהפוך כפי הנראה האתר לתופעה תרבותית חדשה, המייצגת את מה שמעניין את משתמשי אפל.

האפשרות לשתף בלוחות שנה אינה חדשה, אך עד כה ניתן היה לעשות זאת באופן כה אוניברסלי, מעבר לגבולות אתר האינטרנט המארח, כמו למשל זה שב-!Yahoo. לחלופין, ניתן היה לחלוק בלוחות שנה ארגוניים כמו למשל הלוטוס נוטס, או האאוטלוק של מיקרוסופט. עם זאת, אפל היא הראשונה המתייחסת לשיתוף בלוחות השנה כאל תופעה תרבותית-חברתית, והאתר הפרטי icalshare שקם על רקע זה, מבין את אופיים הייחודי של משתמשי אפל (או, לפחות את האופי הייחודי אותו הם מנסים לנכס לעצמם) וזו הסיבה מדוע קיבל האתר חשיפה תקשורתית רבה, כולל ידיעה ב-Wired ובחיים ברשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by