ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט = שטן? 

מיקרוסופט = שטן?

 
 
יוני  שדמי

כמה מהלכים עסקיים ופאשלות טכנולוגיות מהעת האחרונה מעוררים גל של ביקורת נגד מיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
``בעתיד, הרבה עסקים ישתמשו בדואר אלקטרוני`` (רויטרס)
 ``בעתיד, הרבה עסקים ישתמשו בדואר אלקטרוני`` (רויטרס)   
באחד הציטוטים הידועים והמושמצים ביותר של יו"ר מיקרוסופט הוותיק ביל גייטס, כתב פעם הגאון הג`ינג`י ש"בעתיד, הרבה עסקים ישתמשו בדואר אלקטרוני".

בעקבות התבטאויות בסגנון זה, ובעיקר בעקבות מנהגים עסקיים דורסניים עד אימה, מספר הפעמים בהן הואשמו גייטס וחברתו במחסור חמור בחזון כלשהו ובהתנהלות תאגידית קלוקלת קטן רק במעט ממספר האפסים בשורה התחתונה של מיקרוסופט.

לרגל הצעד עז המצח החדש של החברה, ניסיון בוטה וברור לחתוך במימון של משרד המשפטים, הארכי-נמסיס הממשלתי של מיקרוסופט, הרי תזכורת לעוד כמה אדרות לא מחמיאות שהגברת מסיאטל העלתה על עצמה לאחרונה:

זלזול בבית המשפט ובחוקים בכלל - באחת מטעויותיה המביכות ביותר, נתפסה מיקרוסופט בזיוף חובבני עד גיחוך של קלטת וידיאו שהוצגה כראייה לפני בית המשפט.

אם לפשט את העניין, במיקרוסופט ניסו להוכיח כי אי אפשר להסיר את הדפדפן אינטרנט אקספלורר ממערכת ההפעלה מבלי לפגוע במשתמשים. "שטויות במיץ עגבניות", בתרגום חופשי, הייתה התגובה של מומחה לאלקטרוניקה שראה את הקלטת.

חוסר כנות - מיקרוסופט הואשמה ב"חוסר כנות", אם לצטט את אחד המלעיזים, כשהתברר שמודעה כפולת עמודים שהתפרסמה בניו-יורק טיימס ובוושניגטון פוסט, שקראה להפסקה המיידית של המשפט שמתנהל בידי מיקרוסופט ונחתמה בידי שלל מומחים ופרופסורים, מומנה בחשאי בידי החברה. לפחות מומחה אחד התנער מיידית מהמודעה ברגע שהבין מי באמת עמד מאחוריה.
 
אבטחה - יותר מבאג ספציפי אחד (ויש רבים מספור), ישנה איזו תחושה כאילו מיקרוסופט מזניחה מאוד את כל הנושא הטורדני הזה של אבטחת מידע. המצב התדרדר עד כדי כך, שהצבא האמריקאי, שידוע במוכנות הטכנולוגית שלו, הכריז זה לא מכבר שיעביר את כל פעילותו מחלונות NT למקינטושים.

לא ברור עוד כמה חורים יחשפו באינטרנט אקספלורר, בהוטמייל, בחלונות או בהתקני התוכנה של החברה לפני שתקרה תקלה רצינית באמת.

מכות עסקיות מתחת לחגורה - הדוגמא האחרונה ביותר למדיניות ה"קצור בתת-מקלע עכשיו - רכוש את הגופה במחיר מוזל אחר כך" הוא הדרימקאסט.

משחק הטלוויזיה של סגה עשה חיל נאה מאוד במכירות, רק בכדי לגלות שלאחר שסגה רכשה בטבין ותקילין זכות את הזכות לשתף פעולה עם מיקרוסופט, ולאחר שנחשפו כל סודות החברה בפני מנהלים מיקרוסופטיים, תפתח זו משחק טלוויזיה מתחרה משלה.

גם הסיכסוך עם "פרייסליין", שעמלה ופיתחה מערכת ייחודית להזמנת מקומות בבתי מלון, וגילתה מהר מאוד שרעיון פעוט כפטנטים לא יעמוד בדרכה של מיקרוסופט לכיבוש רווי דם ודולרים של עוד נישה.

חוסר נחמדות ותו לא - לעיתים נדמה כאילו כל הטענות נגד מיקרוסופט מתמצה בטענה בסיסית אחת: אתם פשוט אנטיפתיים. כי מונופולים אהובים הרי לא חסר (מכבי תל-אביב כדורסל, אם לקחת דוגמא מעסק קצת אחר, מונופול מוחלט, היא אולי קבוצת הספורט האהודה ביותר בהיסטוריה של ישראל), אז למה דווקא את מיקרוסופט שונאים בכזו דבקות? אולי כי היא כל כך מרובעת.

לאפל, גם בימיה האפלים והמדכאים ביותר, היה סקס-אפיל בלתי ניתן להכחשה, ואילו החבר`ה הטובים מרדמונד הם בלתי סקסיים, אך גם בלתי ניתנים לעצירה.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by