ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חממה של מחשבים 
 
 מחשבים, כמו ספרים, מסודרים על גבי מדפים. שירה מודרנית   
 
עופר שושני

חדר מרכזי אחד יכיל את כל המחשבים, מסודרים על גבי מדפים. ברוכים הבאים לחממת המחשבים, לא עוד מחשב מזמם ומעצבן במרחק בעיטה מרגל שמאל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשעת כתיבת שורות אלו, ניצבת ליד רגלי השמאלית קופסה מכוערת למראה הקרויה "מחשב". בעתיד, אם תכניותיה של חברת הסטארט-אפ ClearCube יעלו יפה, ייעלמו הקופסאות המכוערות מחלל המשרד וכל המחשבים הסופר-דקים, ירוכזו בחדר מכרזי אחד שייקרא "חממת מחשבים".

לפי תפיסת החברה, עליה סיפר אתר Cnet, יישארו על גבי שולחנות העובדים מסך, מקלדת ועכבר, אך כל הפריטים המצויים כיום בתוך קופסת המחשב, ייארזו מחדש במבנה חסכוני ודקיק, המזכיר זה של מחשב נייד ויישלחו לחדר החדש שיוקם - החממה. מי שייכנס לחממה זאת (ואלו יהיו בוודאי ה"גננים" שתפקידם יהיה להשגיח על המחשבים ולתחזקם), ייראו לפניהם מחשבים דקיקים המסודרים על גבי מדפים, בדומה למה שרואים בספריה. למעשה, מדובר על הטמעת קונספט ה"blade" מתחום השרתים, תחום בו הוא קיבל פופולריות רבה, לתחום המחשבים האישיים. ואולי, המדובר על חזרה מסוימת לתחום המחשבים כמסופים אישיים. אמנם, לא מדובר על "מחשב רשת", בו כל אחד מאתנו יתחבר לשרת מרכזי עליו יאוכסנו כל האפליקציות, היות ועדיין תהיה קופסה אישית מאחורי כל "מחשב", אך מבחינת המשתמש לא יהיה כל הבדל.

יתרונה הגדול של השיטה הוא בחסכון הכלכלי הניכר שבה. יתרון זה יתבטא בקיצור שעות העבודה של האחראים על תחזוקת המחשבים, שכעת יוכלו להישאר בחדר אחד מרכזי, בו ירוכזו כל המחשבים ולא להסתובב כל היום ברחבי הארגונים, בניסיון לפתור בעיה ספציפית של מחשבים בודדים. כתוצאה מכך, יתקצר גם משך הזמן בין הקריאה לעזרה ועד לפתרון, מה שיגביר את כושר הייצור של החברה. בניסוי שערכה החברה בבסיס חיל האוויר האמריקאי שביוטה, חסכה ארכיטקטורת העבודה החדשה, 95 אחוז ממשך הזמן בו הושבתו המחשבים עקב תקלות שגרתיות! זמן העבודה של צוותי התחזוקה התקצר אף הוא, בשיעור של 83 אחוזים. מימד חשוב נוסף הוא החיסכון הפיסי בשטח המשרד, שמתורגם גם הוא לכסף.

נראה אם כן, כי סביבות העבודה העתידיות שלנו, לא יכללו התחשבות באותה קופסה מעצבנת ומזמזמת המצויה תמיד ליד רגלי השמאלית, במרחק בעיטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by