ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לארי אליסון התפטר מדירקטוריון אפל 
 
 לא עוד משרה חלקית באפל. אליסון   
 
מערכת חיים ברשת

לאחר שנעדר מישיבות רבות ולאחר שספג ביקורת על כך ממשקיעי החברה, החליט אליסון להתפטר מאפל ולהתמקד באורקל בלבד. יתחרה גם ביאכטות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לארי אליסון, מנהלה רב העוצמה של אורקל, התפטר ביום שישי מדירקטוריון אפל בו הוא ישב במהלך חמשת השנים האחרונות, כך דווח ב-Cnet. התפטרותו של אליסון התקבלה בלחץ משקיעי אפל, אשר החלו ללחוץ לאחרונה לדירקטוריון פעיל יותר, לא כזה המורכב מדמויות ייצוגיות, אלא ממנהלים מסורים וממוקדים. היות ואליסון, שמרבית זמנו מושקע באורקל, הגיע במהלך חמשת השנים לכהונתו בדירקטוריון לפחות מ-75 אחוזים מהישיבות, הופנה חלק מהלחץ אליו בקריאה לפעילות רבה יותר. לאחר בדיקה עצמית שערך הגיע אליסון למסקנה, כי גם בעתיד לא יתפנה לו זמן מיותר על מנת לתרום לאפל. מסיבה זאת וכתוצאה מהלחץ הגבר ממשקיעים החברה, בחר בסוף השבוע להתפטר מכהונתו בדירקטריון אפל.

את זמנו הפנוי ישקיע מעתה אליסון בהנהגת אורקל וכן בהתאמנות לקראת אליפות ארצות הברית בהשטת יאכטות, בו אליסון, יאכטיונר נלהב וותיק, מתכוון להשתתף על מנת לזכות. הוא אף הודיע כי בכוונתו להמשיך ולסייע בעיצות לסטיב ג'ובס, מנהיג אפל, איתו הוא מקיים יחסי חברות קרובים מזה שנים רבות ושבהשפעתו הסכים מלכתחילה להתמנות לדירקטוריון בחברה. בשנת 1985, לאחר שג'ובס הוגלה מאפל, אף רמז אליסון כי בכוונתו לרכוש את החברה.

הונו של אליסון הוערך על ידי פורבס בכ-15 מיליארד דולר. אליסון מחזיק בכ-70 אלף אופציות של מניות אפל.

נראה כי התפטרותו של אליסון תאיץ את התהליך, בו יהפכו הדירקטוריונים למקצועיים יותר וייצוגיים פחות, תהליך המתרחש בחודשים האחרונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by