ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרות 
הנבחרות: תוספים לפיירפוקס 

הנבחרות: תוספים לפיירפוקס

 
הנבחרות |
 
רן יניב הרטשטיין

רן יניב הרטשטיין יראה לכם את כל התוספים השימושיים והמועילים ביותר לפיירפוקס, החל מתיקון אתרים ישראליים וכלה במשחקי קלפים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משתמשי פיירפוקס מנוסים יודעים שהם לעולם לא יוותרו על הדפדפן שלהם, אבל לא רק בגלל שזהו הדפדפן הטוב ביותר שיש. אחרי מספר חודשים של שימוש אינטנסיבי, גולשים רבים צוברים כמות גדולה של תוספים לפיירפוקס, שמוסיפים לו תכונות ומשפרים את חווית הגלישה בדרכים שונות. עם התוספים המתאימים, אפשר להתאים את פיירפוקס לכל צורך ומטרה ברמה גבוהה יותר מכל דפדפן אחר. אחרי שמשקיעים בהתאמה אישית מדוקדקת כל כך ומתרגלים אליה, קשה מאוד לעבור לדפדפן אחר. בעצם, גם אין שום סיבה טובה.

- להורדת פיירפוקס 2.0
- לסקירה מצולמת של פיירפוקס 2.0

התמיכה בתוספים היא בין היתרונות הגדולים ביותר של פיירפוקס, ובשנתיים האחרונות הספיקו מפתחים עצמאיים ליצור מאות ואלפי תוספים שונים. עשינו עבורכם קצת סדר בבלאגן, ובחרנו כמה מהתוספים הטובים ביותר לדפדפן החופשי.
 

לגלישה חכמה

עמוד הבית של וואלה ללא פרסומות
 עמוד הבית של וואלה ללא פרסומות   
עבור רובנו, פיירפוקס הוא בראש ובראשונה דפדפן. לכן, התוספים הטובים והשימושיים ביותר הם אלו שמשפרים את יכולתיו בגלישה ברשת, ומתקנים פגמים ובעיות שונות באתרים ישראלים מקולקלים.

Adblock Plus הוא תוסף שחוסם פרסומות וחלונות קופצים למיניהם, ומועיל במיוחד באתרים הישראלים הגדולים העמוסים מודעות פלאש פולשניות. החסימה מתבצעת לפי רשימה שמתעדכנת אוטומטית, כך שמלבד ההתקנה לא נדרשת שום מעורבות מצד המשתמש.

התוסף Greasemonkey מאפשר לשנות ולתקן את אופן הפעולה של אתרים באמצעות סקריפטים קצרים – מעין תוספונים לתוסף עצמו. מגוון הסקריפטים גדול וכולל תיקונים לאתרים ישראלים רבים. אחרי התקנת התוסף, עיינו ברשימת הסקריפטים בוויקי של מוזילה ישראל, ובערכת ההישרדות לרשת הישראלית. אם אתם מעוניינים רק בפתרונות נקודתיים לשתי בעיות טורדניות במיוחד, התוספים של אפי נדיב יעזרו לכם עם הקישורים ב-ynet והקידוד בהארץ. אם שום דבר לא עוזר והאתר בו אתם גולשים פשוט לא עובד בפיירפוקס, התוסף View in IE יאפשר לכם לפתוח אותו באינטרנט אקספלורר בלחיצה אחת.

אחרי שכבר שיפרתם את כל שטעון שיפור ברשת הישראלית ובכלל, אפשר להתפנות לכמה שיפורים בדפדפן עצמו. התוסף Reveal מוסיף אפשרות לניווט בין הטאבים הפתוחים בצורה ויזואלית, עם תצוגה מקדימה של האתר שנמצא בכל טאב. התוסף של Roboform יחסוך מכם את הצורך להקליד את פרטיכם האישיים לטפסים וישמור עבורכם סיסמאות ונתונים רגישים אחרים. ולבסוף, עם Foxmarks תוכלו לסנכרן את רשימת הסימניות שלכם בין כמה התקנות של פיירפוקס – המחשב בבית והמחשב בעבודה, למשל, או המחשב השולחני והמחשב הנייד. התוסף Google Browser Sync ממלא תפקיד דומה, אבל מסנכרן את כל הגדרות הדפדפן – כולל הסיסמאות, העוגיות, והיסטורית הגלישה.
 

לכתיבה

כתיבת פוסט עם Performancing
 כתיבת פוסט עם Performancing   
אם הרשת היא בשבילכם מדיום דו-כיווני, ואתם נוהגים להעלות אליה תכנים באותה תדירות בה אתם צורכים אותם, יש כמה תוספים לפיירפוקס שיקלו עליכם את החיים. Performancing הוא עורך בלוגים שפועל מתוך הדפדפן, ומאפשר לכם לכתוב פוסטים בבלוג שלכם בממשק נוח וזמין. רוב מערכות הבלוגים הנפוצות תומכות ב-Performancing, ביניהן וורדפרס וישראבלוג. אם אתם גם משתמשים בפליקר לאחסון התמונות שלכם, התוסף OakFlickr4PFF יאפשר לכם להעלות תמונות לפליקר ושלב אותם בפוסטים שלכם ישירות מתוך Performancing.

התוסף Delicious Bookmarks מקל על השימוש ב-Delicious לניהול רשימת הסימניות וההפניות שלכם, ומאפשר לגשת לסימניות ישירות מתוך הבר הצדדי של הדפדפן. עם התוסף Gmail Manager, תקבלו התראות על הודעות דואל חדשות, עבור מספר חשבונות במקביל.
 
 

לחיפוש ומחקר

גוגל, בלי פרסומות ועם תצוגה מקדימה
 גוגל, בלי פרסומות ועם תצוגה מקדימה   
מספר תוספים שימושיים יעזרו לכם להשתמש ברשת כבסיס נתונים למחקר וחיפוש מידע. התוסף Answers מאפשר לחפש בקלות ערכים באתר answers.com, המרכז מידע מילוני ואנציקלופדי מאתרים שונים, בדומה לבבילון. התוסף CustomizeGoogle מוסיף אינספור אפשרויות לשיפור היבטים במנוע החיפוש הפופולארי, והתוסף GooglePreview יוסיף תצוגה מקדימה של אתרים לעמודי התוצאות.

מגוון תוספים נוספים יאספו עבורכם קטעי טקסט ותמונות מאתרי אינטרנט יחד עם הערות ורשימות שלכם, לצורכי מחקר ושימור ידע. תוספים כמו ScrapBook‏, Clipmarks ו-Zotero שומרים את האתרים והרשימות שלכם אצלכם על המחשב, ואילו Google Notebook שומר את המידע ברשת כך שתוכלו לגשת אליו מכל מקום.
 

לאבטחה ופרטיות

פיירפוקס הוא אמנם דפדפן בטוח בהרבה מאינטרנט אקספלורר בכל גרסה או מהדורה אפשרית, אבל זה לא אומר שהוא לא יכול להיות בטוח יותר. עם התוסף NoScript, תוכלו להגן על עצמכם מפני אתרים זדוניים שמשתמשים בקוד ג‘אווהסקריפט כדי לחדור למחשב שלכם, על ידי ניהול רשימת אתרים בטוחים שרק להם תתנו אישור להפעיל קוד.

אם הפרטיות שלכם יותר מדאיגה אתכם, התוסף Stealther יאפשר לכם לכבות את כל מנגנוני ההיסטוריה וזיכרון המטמון של פיירפוקס, כדי שתוכלו לגלוש לכל אתר שאתם רוצים מבלי להשאיר על המחשב עקבות או סימנים. למי מביניכם שנוהגים להשתמש בשרתי פרוקסי כדי להסתיר את זהותם ברשת, התוסף SwitchProxy Tool יאפשר להחליף את הגדרות הפרוקסי של פיירפוקס בקלות.
 

לעיצוב ופיתוח

בדיקת קוד מקור עם Firebug
 בדיקת קוד מקור עם Firebug   
כל מעצב אינטרנט ומפתח אתרים צריך להכיר כבר את התוסף Web Developer Extension, אחד הכלים השימושיים ביותר לפיתוח אתרים ברשת. אבל אל תעצרו שם – יש עוד הרבה מאוד תוספים שימושיים למפתחים. לדוגמה, FireBug מקל על כתיבת קוד ג‘אווהסקריפט וכן XHTML ו-CSS, ומסייע באיתור באגים בקוד ופתרונם. גם HTML Validator עוזר באיתור בעיות בקוד, ומאפשר לבדוק תקינות של קוד HTML מבלי להתחבר לאתר בדיקות מקוון.

התוספים Colorzilla ו-MeasureIt יהיו תוספת שימושית לארגז הכלים של כל מעצב אתרים, והם מאפשרים לבדוק את הצבעים בהם נעשה שימוש באתרי אינטרנט ולמדוד את האלמנטים המופיעים בהם. לבסוף, התוסף Codetch יאפשר לכם לערוך את קובצי הקוד שלכם ישירות מבתוך הדפדפן, ועם FireFTP תוכלו להעלות את כל הקבצים האלה לרשת דרך שרת ה-FTP שלכם.
 

תאימות לפיירפוקס 2.0

בזמן כתיבת הכתבה, חלק מהתוספים עדיין לא פועלים תחת פיירפוקס 2. כדי להתגבר על כך, תוכלו להשתמש בתוסף Nightly Tester Tools, שמאפשר להתקין תוספים מבלי לבדוק את התאימות שלהם. במסך האפשרויות של התוסף, תחת הלשונית Add Ons, סמנו את Disable add-on compatability checking. שימו לב - ברוב המקרים, תוספים לא פועלים תחת פיירפוקס רק בגלל שמפתחיהם לא עדכנו את הגרסה החדשה ברשימת הגרסאות הנתמכות. עם זאת, במקרים מסוימים ייתכן שהתוסף באמת לא עובד כהלכה תחת פיירפוקס 2. לכן, קחו בחשבון שהתקנת תוספים לא תואמים עלולה לפגוע בפעולה התקינה של הדפדפן שלכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by