ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: Rise of the Witch King 

בקרוב: Rise of the Witch King

 
 
אלעד קפלן, גיימר

איפה הם, ימי העבר בהם הרעים היו הרעים, והטובים צרחו מרוב כאב. כותר אסטרטגיה חדש מסדרת שר הטבעות מבטיח להחזיר עטרה ליושנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה מתחיל להיות קצת יותר מדי בשבילנו; 'שר הטבעות' היה שם נפלא. 'שר הטבעות: הקרב על ארץ התיכונה' היה מעט ארוך מדי, אבל הסתדרנו. 'שר הטבעות: הקרב על ארץ התיכונה 2: תקומת המלך המכשף' (או בקיצור, LOTR:TBFME:ROTWK) זה כבר מוגזם! עם זאת, כשמדובר בחבילת הרחבה לאחד ממשחקי האסטרטגיה המוצלחים ביותר שיצאו השנה, אנו מוצאים את עצמנו משתדלים לשנן את השם המסובך בעל פה.

רק מעטים יודעים ש'הקרב על ארץ התיכונה 2' תוכנן במקור להיות חבילת הרחבה למשחק הראשון בסדרה. אך לאחר שהשאיפות צמחו והליך הפיתוח התארך, דרשה EA – מפיצת הסדרה, להפוך את חבילת ההרחבה לכותר מלא. על אף הפיתוח המזורז, המפתחים הצליחו להכניס למשחק כמות מבורכת של תוכן הלקוח גם מהסרטים וגם מהספרים ולהתמקד במה שקרה מאחורי הקלעים של העלילה המרכזית ב'שר הטבעות'. התוצאה הייתה מעורבת: מצד אחד קיבלנו משחק אסטרטגיה משובח עם הרבה תוכן חדש, אך מצד שני, הוא לא עשה שום דבר מהפכני והשאיר אותנו בציפיה למשחק אסטרטגיה שגם יעשה צדק עם המקור, וגם יוסיף משהו בתחום המשחקיות.
 

תוכן חדש, לא מהפכה

 
החדשות הרעות הן שגם חבילת ההרחבה ל'קרב על ארץ התיכונה 2' לא תציג שינויים אמיתיים במבנה המשחק - אלה ייאלצו לחכות לכותר הבא בסדרה. עם זאת, המפתחים הוסיפו תוכן רב לחבילה – דבר האמור, יחד עם שיפורים בסיסיים למשחקיות, לתת לכם הצדקה להמשיך ולשחק עם ההוביטים השעירים שלכם.

השם החם כאן הוא המלך-המכשף. מדובר במלך מעט פאתטי, יש לו רק 8 גנרלים (והמדים שלהם לא ייצוגיים בכלל). מצד שני, אלו הם שמונת הנזגול האימתניים שהשליטו, יחד עם מפקדם, טרור ברחבי ארץ התיכונה במשך מאות שנים. בזמן שמעריצי הסרט זוכרים את המלך-המכשף בעיקר כנזגול-שחטף-חרב-לפנים-מידי-בחורה-בלונדינית, חובבי טולקין אדוקים רועדים למשמע שמו. המוניטין של המלך-המכשף מתחיל אלפי שנים לפני שאירועי 'הקרב על הטבעת' מתחילים. במשך 500 שנה התנהל קרב עקוב מדם בין המלך-המכשף לארנור, אחת הממלכות האנושיות החזקות בהיסטוריה של הארץ התיכונה – קרב בו עוסקת החבילה
 

עזרו לרשע לפרוח

 
במהלך המערכה לשחקן יחיד נזכה לשחק את כוחות המלך-המכשף בעודו משתמש בדרכיו הנבזיות על מנת לחסל את הממלכה האנושית בארנור, אשר מפוצלת לשלושה חלקים בעקבות מות המלך. הודות לכך שהמשחק מתרחש אלפי שנים לפני הספרים או הסרטים, הבעיה העיקרית בה נתקלו המפתחים ברורה – מעט מאוד אנשים מכירים את הגיבורים הקדומים שמוצגים במשחק. הגיבור היחיד של טרילוגיית 'שר הטבעות' אשר קשור לעלילת המשחק הוא אראגורן, וגם כאן הקשר הוא עקיף - אירועי המשחק מובילים לגירושם ליערות של אבותיו הקדומים, אשר היו השליטים של ארנור. כתחליף, לא בטוח שהולם, לגימלי, פרודו ולגולס, נזכה לפגוש מספר גיבורים חדשים שיהוו את עמודי התווך בקמפיין המרכזי של משחק.

החשוב מבין הגיבורים החדשים הוא מורגומיר, יד ימינו של המלך-המכשף ואחד הנזגולים האימתניים. הוא גם אחראי על גיוסו של גיבור נוסף לכוחות אנגמאר – לוחם מעוטר של ארנור שנדקר, ממש כמו פרודו, אך נכנע למחלה והפך לרוח מרושעת. Hwaldar, גיבור נוסף של פלג האנגמאר, היה אף הוא שייך פעם לכוחות ארנור, אך ערק והתחיל מרידה גדולה בתוך אחת הערים הגדולות בארנור. לכל אחד מהגיבורים במשחק סיפור משלו, אותו תזכו לשמוע במהלך העלילה.

בנוסף לגיבורים העיקריים של המערכה, תוכלו ליצור דמות משלכם במנגנון יצירת הגיבורים שעבר שדרוג נרחב. כעת תוגבלו לכמות נקודות מסוימת שאמורה לוודא שגיבורים מעשה ידי השחקן אינם חזקים יתר על מידה. כמו כן, תוכלו לבחור ממגוון רחב בהרבה של נשקים, בגדים ושריון. יש אפילו גזע חדש – הטרול, לאילו מכם שאוהבים לשחק דמויות מכוערות וטיפשות.
 
 
 
 
במהלך המערכה לשחקן יחיד תעזרו לרשע לגבור על הטוב ולרסק את הממלכה האנושית של ארנור. פלג האנגמאר בנוי כצבא חזק ואיטי, אשר מסוגל לבנות בקלות הגנות חזקות, אך מחזיק גם מספר יחידות המסוגלות להתאים את עצמם להתקפות מהירות. עיצוב כוחות האנגמאר משרה אווירה של עוצמה וקרירות, בעזרת שילוב הברזל השחור של מורדור עם סגנון קריר וחורפי, בהתאם לאזור בו בחר המלך-המכשף להתנחל.

היחידות החדשות של אנגמאר יציגו שינויים מרעננים במשחקיות ואתגרים גדולים בעיקר ליריבים. המשעבד הוא אחת הדוגמאות הטובות לדינמיות שהפלג החדש יכניס לשדה הקרב. בהנף אצבע, המשעבד יוכל לזמן לקרב איזו יחידה שירצה בהתאם לנסיבות. אם יתקל לפתע בפלוגה של פרשים שמנסים להחריב את עירו, הוא יוכל לזמן למקום מספר לוחמים נושאי חניתות על מנת לטפל בהם כהוגן. ראוי לציין שכל משעבד יוכל לזמן רק יחידה אחת, אך גם זה מספיק להטות את הכף לטובתו. יחידה נוספת שתוכל לעשות כמעט כל מה שבא לה היא המכשף. כשמו כן הוא, המכשף יוכל להטיל מגוון כישופים על מנת לגרום לדברים לא ממש נחמדים לקרות לחיילי האויב.
 

לחיות מחדש את ארץ התיכונה

 
אולי אחת החוויות המהנות ביותר למעריצי כתביו של טולקין, תהיה לראות את ארץ התיכונה כפי שהייתה אלפי שנים לפני שבילבו מצא את הטבעת. זוכרים את Weathertop, המבצר הישן בו פרודו נדקר? בתקופת המשחק קראו לו Amon Sul והוא היה אחד המבצרים החזקים בסביבה, שהשקיף על גבולות ארנור במשך מאות שנים. כך גם Fornost, שהיה חורבה במשחק המקורי, שוקק חיים כעיר הבירה הענקית של ארנור בחבילת ההרחבה.

כשתגיעו להשמיד את המבצרים החזקים של ארנור, תגלו שחבילת ההרחבה עשתה שינויים משמעותיים לקרבות המצור. הפעם לוחמים קטנים לא יוכלו להפיל מבני ענק בהנף יד, לצורך כך תאלצו להשתמש בכלי מצור משוכללים, שלטענת המפתחים אמורים להיות מהנים יותר מבעבר. על מנת להתקדם תצטרכו לתכנן לא רק איך אתם מתמודדים עם צבאות האויב, אלא גם עם המכשולים שהוא הציב בדרך.

אלו מכם שאהבו את המשחק הפתוח שנקרא 'הקרב על הטבעת', ישמחו לדעת שגם הוא עבר שינויים מבורכים. בנוסף לשטחים ולמפות החדשות שנוספו, יהיה ניתן כעת לקחת את הצבאות שיצרתם בזמן הקרב בחזרה למפה האסטרטגית. זה אולי נשמע מבלבל, אך יכול להפוך את מצב המשחק להגיוני ומחוכם יותר מבעבר. כעת לקרבות תהיה המשכיות, כשתצטרכו להחליט מי מיחידות שיצרתם בשדה הקרב יעבור אתכם להמשך המשחק, במקום לאבד את כולם אחרי כל קרב וקרב. על מנת לוודא שכמות החיילים לא יוצאת משליטה, תוגבלו למה שהמשאבים מאפשרים לכם להחזיק, כשכל חייל דורש אחזקה קבועה.
 
 
אלה יהיו הדברים הקטנים שיכריעו את גורלו של 'תקומת המלך-המכשף'. שיפורים קטנים למשחקיות, כמו האפשרות להורות ליחידות ללכת במבנה מסודר, על פי הקצב של החייל האיטי ביותר, והשיפורים לקרבות המצור וליצירת הגיבורים, יקבעו אם שווה לחזור לסיבוב נוסף של ריסוק אורקים וגמדים בארץ התיכונה.

גם אם המשחקיות תשאר בדיוק אותו דבר, כמות גדולה של תוכן, שתתווסף למאגר הגדול של פלגים ויחידות מהמשחק המקורי, תגרום לנו, לכל הפחות, להנות למשך כמה שעות. אם זה עדיין לא מספיק לכם – תמיד תוכלו לחזור לקרבות מרובי המשתתפים ולשחק עם גלגל הזמן בעזרת מפגש של צבאו הקדום של המלך-המכשף והצבא של גונדור ורוהאן שהביס את סאורון בקרב מחוץ למיניס-טירית'. חוץ מזה, ב'תקומת המלך-המכשף' פרודו היבבן אפילו לא נולד, וזה מוכרח להפוך את העולם למקום טוב יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by