ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להעיר את טוראי יוסי, ובזמן 
 
 היום אין פקקים, אפשר לתת ליוסי לנמנם עוד 12 דקות   
 
מערכת חיים ברשת

שעון המחובר לרשת ישנה את זמן ההשכמה שלנו בהתאם לדיווחים על עומסי תנועה. "כל כך מדוייק שזה מפחיד"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נתחיל בידיעה הבאה: עקב עבודות פיתוח בגני סחרוב, צפויה הנסיעה בין תל-אביב לירושלים לארוך כשעתיים. או לשם שינוי, כביש עוקף חדש שנכנס לפעולה, מקצר את זמן הנסיעה בין חדרה לבת-ים לחצי שעה (נניח ש...). המתבקש מידיעה זאת, הוא לעדכן את זמן ההשכמה שלנו, כדי שבמקרה הראשון נוכל לקום שעה קודם ועל מנת להגיע בזמן לעבודה, או במקרה השני, להמשיך לישון עוד כחצי שעה, כי "המוסיף שעת שינה, כאילו ישן שעה נוספת". מה שחסר לנו, אם כן, זהו שעון מעורר המחובר לדיווחי התנועה שברשת, אשר יעדכן את שעת ההשכמה בהתאם לדיווחי התנועה.

זוהי בדיוק הבשורה לפי אוניברסיטת ברונל, שבדרום אנגליה. חוקרי האוניברסיטה, הצליחו לייצר שעון אינטרנט המחובר לבסיסי מידע ברשת ומעדכן את זמן ההשכמה בהתאם למידע שברשת, כך מדווח ה-BBC. בישראל הקטנה, בהן הדרכים מוגבלות ואיננו נמצאים שעות בדרכנו אל ומהעבודה אין המדובר בבשורה של ממש, אך ליוממי חו"ל, המבלים 4 שעות כל יום בדרכים, המדובר במציאה לוהטת. לדברי דיוויד האנט, העומד בראש הפיתוח, השעון כה מדייק שזה פשוט "מפחיד".

איך זה עובד?
בעל השעון מעדכן את פרטיו האישיים ומזין את מיקום ביתו, מקום העבודה אליו הוא צריך להגיע, ואת הזמן בו עליו להתחיל ולעבוד. הוא גם מפרט כמה דקות הוא נזקק לצורך התארגנות: ארוחת בוקר, רחצה, התעמלות, אהבה, ילדים ובקיצור סעפ"שים למיניהם (סעפ"ש: סידורים, עניינים, פה, שם). לאחר הזנת הנתונים יילך לישון שלו ורגוע, יודע כי יגיע לעבודה בדיוק בזמן. במהלך הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות, יבחון המחשב את דיווחי התנועה, וייחשב את משך הנסיעה הממוצע. בהתאם לפקקים ולדיווחים יעדכן את שעת ההשכמה, ויעיר את העובד ובזמן.

כך לא נבזבז שניה מיותרת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by