ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא התחברת – כן גלשת! 

לא התחברת – כן גלשת!

 
 
סער קרני

גלישה אוף-ליין ללא חיבור לאינטרנט, טיפול נוח בקבצי וידאו, משחק קוביות מגניב ובפינת ההמלצות שלכם, התוכנה האולטימטיבית לנגני גיטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע –Offline Commander

 
אחת האקסיומות הבסיסיות ביותר בכל הקשור לאינטרנט היא שכדי לגלוש, צריך להיות מחוברים לרשת. ובכן – נכון, אבל לא לגמרי. בעזרת דפדפני אוף-ליין, סוג מיוחד של דפדפנים שנועדו לחסוך לנו, המשתמשים, זמן חיבור יקר לאינטרנט, ניתן להוריד אתרי אינטרנט שלמים אל הדיסק הקשיח בתוך זמן קצר, ולגלוש בהם לאחר מכן, ללא לחץ זמן וללא צורך לתפוס את קו הטלפון. מכיוון שמדובר בקבצים המכילים בעיקר טקסט – ההורדה צפויה להימשך זמן קצר יחסית, והמקום שתופסים אותם קבצים בדיסק הוא זניח.

ואם בדפדפנים אוף-ליין עסקינן, אחד המוצלחים שבהם הוא Offline Commander. מדובר בתוכנה רבת אפשרויות וכלים, שמציעה הרבה מעבר להורדת אתרים אל המחשב האישי. המשתמש יכול להוריד מספר אתרים במקביל, ולהגדיר לגבי כל אתר עד איזו רמת כינון להגיע. כן ניתן לקבוע אילו אובייקטים יישמרו (תמונות, מצגות פלאש), ואפשר לבצע רענון אוטומטי של אותם אובייקטים. בנוסף, הדפדפן מצויד במנוע חיפוש משוכלל, המאפשר לנבור באתרים שנשמרו ולאתר בהם מונחים ומילות מפתח בקלות ובמהירות.
 
 
אפשרויות שימושיות נוספות שמציעה התוכנה: מיון אתרים עפ"י קטגוריות, הורדת תמונות מתוך אתרים, צפייה בעץ תיקיות המציג את מבנה האתר ואיתור קישורים שבורים. ופרט לכל אלה, התוכנה יכולה לשמש גם כדפדפן רגיל לגלישה נוחה ומהירה, המושגת באמצעות טעינה מוקדמת של דפים, ללא חלונות פרסומת קופצים (טוב, כמעט ללא..) ותוך נטרול אוטומטי של הטרדות שונות, נוסח פתיחת אלפי העתקים של אתרים שונים, או פתיחת חלון חדש בכל פעם שסוגרים חלון קיים.

רשיון: שיתופי
גרסה: 1.8
גודל קובץ להורדה: 3.2 מ"ב
 

לא למקצוענים בלבד – VirtualDub

 
לפרויקטים שמפותחים תחת רשיון GPL (קוד פתוח) ישנם שני יתרונות בולטים: ראשית הם אינם עולים פרוטה, ושנית, מכיוון שהמפתחים הם המשתמשים עצמם, סביר להניח שכל אפשרות שימושית שהעלתם בדעתכם – מישהו כבר חשב עליה קודם והיא כלולה בתוכנה. כך גם במקרה של VirtualDub, אחת התוכנות היותר שימושיות לכל מי שמרבה להוריד סרטים וקטעי וידאו מרשת האינטרנט וגם מעוניין אח"כ לבצע עליהם פעולות עריכה שונות.

התוכנה מיועדת בעיקר לטיפול בסרטים בפורמט AVI, אך היא תומכת גם בקבצי MPG. בין מגוון הפעולות שניתן לבצע באמצעות התוכנה: הרצת הסרט בצורה מבוקרת – פריים אחרי פריים וטיפול בכל תמונה בנפרד, החלפת הסאונד של הסרט, הפחתת רעשי רקע וטיפול בבעיות דומות, שימוש במסננים והפעלת אפקטים שונים על הקטעים, ביצוע דחיסות ועוד.

רשיון: GPL
גרסה: 1.4
גודל קובץ להורדה: 695 ק"ב
 
 

שחקו אותה – AllFive 2000

 
פעם, לפני שנים לא כל כך רבות, לא היה זה מחזה נדיר לראות מספר חברים או בני משפחה מצטופפים סביב שולחן ומשחקים במשחק כלשהו. שחמט, שש-בש, מונופול, משחקי הקלפים השונים – כולם נזנחו לטובת Doom, Tony Hawks, FIFA ושאר משחקי המחשב עמוסי האדרנלין. אולם למעשה, כמעט לכל משחקי הלוח המיתולוגיים קיימות גם גרסאות ממוחשבות, שאולי לא תמיד מעבירות את התחושה של משחק אמיתי (מישהו הצליח פעם לנער קוביות שש-בש וירטואליות תחת בית השחי?), אך עדיין מאפשרות להעביר זמן פנוי בכיף, ואפילו לא צריך לאסוף בסיום המשחק את הקלפים\קוביות\כלי המשחק.

אחד מאותם משחקים הוא יאצי, ו- AllFive2000 היא אחת הגרסאות היותר טובות של משחק זה. מדובר במשחק קוביות, שבו כל שחקן צריך להשיג צרופים שונים בעזרת חמש קוביות: סדרות מספרים עולות, 3 מספרים זהים, "פול האוס" וכמובן, יאצי – זריקה שבה כל הקוביות מראות מספר זהה. כל סיבוב מורכב משלוש זריקות, כאשר בכל זריקה ניתן להטיל רק חלק מהקוביות, עפ"י הצורך, במטרה להשיג את התוצאה הרצויה. לכל תוצאה מוענק ניקוד מסוים, והמשתתף שצובר את מספר הנקודות הגבוה ביותר הוא, באופן לא מפתיע, המנצח.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.3
גודל קובץ להורדה: 4.5 מ"ב
 

התוכנות שלכם

דרור מלול מבקש להמליץ לנגני הגיטרה שבינינו (ולא רק להם) על Guitar Pro: "תוכנה מצוינת, שהיא בגדר חובה לכל גיטריסט, חובב או מקצוען. בעזרת התוכנה ניתן להציג טאבים, והתוכנה מראה כיצד יש לנגן אותם. כמו כן תוכלו לרשום טאבים שלכם, לייבא טאבים מתוך קבצי MIDI ולהוסיף אפקטים שונים וכלי נגינה אחרים פרט לגיטרות. בקישור הזה ניתן למצוא טאבים רבים לשירים של להקות מכל רחבי העולם, כולל להקות ישראליות (היהודים, איפה הילד)."

רשיון: דמו
גרסה: 3.0
גודל קובץ להורדה: 1.98 מ"ב


גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!


עדכוני גרסאות

Trillian – גרסה 0.74 של התוכנה, המשלבת את מרבית תוכנות המסרים המיידיים תחת יישום אחד.

YAKI – גרסה 7.5 למשחק הקלפים הנוסטלגי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by