ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מרפאים את חלונות 

מרפאים את חלונות

 
 
אורי גושן

מערכת ההפעלה מתחילה להשתעל? אורי גושן מציע להתקין את Advanced WindowsCare, תוכנה קטנה וחינמית שתעזור לה לחזור לנשום בלחיצת כפתור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Advanced WindowsCare
 Advanced WindowsCare   
אתם לא מתבלבלים. למרות שהשם עשוי להטעות, לא מדובר בגירסה חדשה לתוכנת ה- Windows Live OneCare של מיקרוסופט. לשתיהן יש אמנם עקרון זהה - הן מבקשות להעניק לכם את "שלוות הנפש" שכל אחד חייב לעצמו בלחיצת כפתור - אבל יש ביניהן כמה הבדלים.

בניגוד לחבילת התוכנות של מיקרוסופט, שעניינה המרכזי הוא אבטחה (אנטי וירוס, אנטי רוגלות, פיירוול), Advanced WindowsCare מתמקדת דווקא בנושא שיפור ביצועי המחשב ונקיונו מקבצים מיותרים. עם זאת, כדי שלא תרגישו שאתם מזניחים את הצד האבטחתי, תוכלו למצוא בה גם כלים להגנה מפני רוגלות, איומי אבטחה ותוכנות לא רצויות.

את כל הסריקות לאיתור הבעיות ניתן לבצע בלחיצת כפתור אחת בלבד וכך גם את תיקונן, אך במידת הצורך ניתן לסרוק כל קטגוריה בנפרד, לשנות או לבחור מחדש את הפריטים המוצגים בחלון התוצאות שאותם תרצו לתקן או להסיר, ולהגדיר לתוכנה מאילו פריטים היא יכולה להתעלם בסריקות הבאות.
 

Spyware Scan

 
כמו כל תוכנת אנטי רוגלות ממושמעת, תפקידה לסרוק את המחשב ולאתר רכיבים שאוספים מידע על הרגלי הגלישה והשימוש שלכם במחשב (כולל "עוגיות" - cookies) או כאלה המציגים פרסומות במהלך הגלישה ועשויים לגרום לתקלות ובעיות תקשורת. מסך הפרטים המוצג לאחר הסריקה מראה את הרכיבים שנתגלו, שמם או סוגם, רמת הסכנה שהם מהווים למחשב ומיקומם.

כאמור, ניתן לבחור באופן ידני אילו רכיבים להסיר ואילו רכיבים להגדיר לתוכנה כ"בטוחים" (על פי שיקול דעתכם). בסריקות הבאות, הפריטים הללו לא יכללו ברשימת התוצאות או לסירוגין, לא ינוקו במידה ותבחרו לבצע טיפול אוטומטי.
 

Security Defense

 
זהו החלק המשמש להגנה בזמן אמת על המחשב, כל עוד התוכנה פועלת ברקע, והוא מחולק לשלושה מרכיבים: Infection Defense, Website Defense ו-Cookie Defense. תפקידם למנוע מרוגלות, חוטפי דפדפנים ופרסומות המבוססות על טכנולוגיית ActiveX להתקין את עצמם, הם לא מאפשרים לעוגיות לאסוף מידע על הרגלי הגלישה והם גם מזהירים מפני כניסה לאתרים מפוקפקים או מסוכנים.
 
 

Registry Scan

 
כאשר אתם מתקינים תוכנות או מוחקים אותן, משנים הגדרות או משחזרים אותן - אתם משנים למעשה ערכים מסויימים במערכת הרישום של המחשב (רג'יסטרי). השימוש השוטף במחשב יגרום בהכרח לשינויים תכופים ברג'יסטרי, שעשויים להפוך לבלתי נחוצים, מיותרים או מיושנים. לשם כך, כלי הסריקה של הרג'יסטרי מציע לנקות את מערכת הרישום מאותן רשומות שאין בהן עוד צורך.
 

System Analasys

 
כלי חביב ושימושי, שמציג את "צווארי הבקבוק" של המחשב במספר קטגוריות. מדובר בהגדרות קטנות שהתוכנה איתרה כבעייתיות או כ"לא אופטימליות", שאותן היא ממליצה לשנות לערך אחר מזה המוגדר כעת.

חלון הפרטים יציג בחלקו השמאלי את הקטגוריה אליה שייכת ההגדרה (למשל, "פתרון בעיות", "ממשק", "הגדרות מערכת" וכדומה), ובחלקו הימני את רשימת הפריטים שאותרו.

הרשימה תציג את ההמלצה עצמה (כגון "Optimize Internet Explorer" או "Optimize Visual Effects"), את שם ההגדרה או הערך ברג'יסטרי שאליו התוכנה מתייחסת, את מצב ההגדרה הנוכחי (למשל "NO") ואת הערך המומלץ לשינוי (למשל "Yes").
 

Startup Scan

 
כאשר אתם מפעילים את המחשב ומערכת ההפעלה עולה לה לאיטה, האם אתם באמת מודעים לכל התוכנות שרצות ברקע ואותן לא ניתן לראות במגש המערכת?

כלי זה יציג בפניכם את כל התוכנות והיישומים המוגדרים להפעלה עם עליית מערכת ההפעלה, כאשר את הפריטים שהתוכנה אינה מזהה כמוכרים או לגיטימיים - היא תאבחן כ-"Unknown". הפריטים הללו יכולים להיות "תמימים", כמו נגני מדיה או עזרים שונים, אך מצד שני עשויים להוות סכנה, אם מדובר בתוכנה שאינכם מכירים או גרוע מכך - שאינכם זוכרים שהתקנתם.

כדי להבדיל ביניהם, הפריטים המוכרים יודגשו ויסומנו בצבע ירוק, והפריטים שאינם מוכרים לא יודגשו כלל. לצד כל פריט תוכלו למצוא את המיקום ממנו הוא מופעל (מסייע בזיהוי היישום על ידי שם הספרייה, למשל "C:\Program Files\iTunes"), וכן המלצה האם "לבטוח" ביישום או לא.

במידה והיישום אינו הכרחי או שהשימוש בו אינו תכוף, התוכנה תציין זאת ותציע למשתמש להפעיל את שיקול דעתו.

אם תרצו לבטל הפעלת יישום כלשהו בעת האתחול, הסירו את סימון ה-V שלידו. אם תרצו להגדיר לתוכנה שפריט שזוהה כ-Unknown הוא לגיטימי, הוסיפו אותו לרשימת הפריטים שמהם התוכנה יכולה להתעלם (Ignore List).

אם אינכם יודעים מה תפקידו של כל יישום, תוכלו לבדוק זאת בחלקו השמאלי של החלון, שם תמצאו תיאור של היישום. אם אינו מזוהה, תוכלו לערוך חיפוש באינטרנט ולאתר את המידע.
 

Privacy Sweep

 
למרבית התוכנות שאתם מפעילים במחשב, יש "זיכרון" שמציג את הקבצים האחרונים שנפתחו, בדומה ל-History של הדפדפן. כדי לנקות את רשימת המסמכים הללו (המכונה גם MRU - Most Recently Used), תוכלו להיעזר בכלי סריקה זה. חלון הפרטים יציג בצד שמאל את רשימת התוכנות או ה"מקומות" שבהן מוצגים מסמכים אחרונים שנפתחו, ותוכלו לבחור אילו ינוקו ואילו ישארו.
 

Temporary Files Scan

 
כמו העקבות שמשאירות התוכנות, כך גם מערכת ההפעלה עצמה. פרט לקבצים הזמניים הנשמרים על המחשב במהלך הגלישה באינטרנט, מערכת ההפעלה שומרת קבצים זמניים בעת ביצוע עדכונים, התקנות או גיבויים.

אל תשכחו שגם מחיקת קבצים מהמחשב היא סוג של שמירת קבצים זמניים, שכן הם אינם נעלמים לגמרי, אלא עוברים רגיל לסל המיחזור (אלא אם מחקתם אותם בצורה אחרת).

כלי זה פשוט יסיר את כל אותם קבצים זמניים ושאריות שאפילו וירוסים לא יתקרבו אליהם, ועשוי לפנות לכם עשרות אם לא מאות MB של מקום פנוי על הכונן הקשיח.

שימו לב כי במהלך ניקוי הקבצים הזמניים, התוכנה עשויה "לקפוא" או להיתקע למשך מספר שניות ארוכות. המתינו בסבלנות ואל תמהרו לסגור את התוכנה לפני שתסיים את הפעולה.
 

חשוב לציין

 
במהלך ההתקנה, מומלץ לאשר את המלצת התוכנה לקביעת "נקודת שחזור" באמצעות כלי שחזור המערכת של חלונות (System Restore). כך שאם ה-Advanced WindowsCare תבצע פעולות שיגרמו לבעיות במערכת ההפעלה או בתוכנות אחרות - תוכלו לחזור למצב התקין שלפני התקנתה.

גם לתוכנה עצמה קיימת מערכת לשחזור פעולות הנקראת Restore Center. כברירת מחדל, היא מבצעת גיבוי אוטומטי לכל הקטגוריות פרט לשתי האחרונות (Privacy Sweep, Temporary Files Scan), ומאפשרת לשחזר בקלות, כשבמידת הצורך ניתן ליצור גם נקודת שחזור של מערכת ההפעלה מתוך ממשק התוכנה.
 

פרטים טכניים

 
Advanced WindowsCare מיועדת למערכות ההפעלה חלונות XP ו-2000 בלבד, ובעתיד (כך מבטיחה החברה), תהיה גם גירסה עבור חלונות ויסטה. בגירסה בסיסית זו (לעומת גירסת ה-Pro בתשלום), לא ניתן לבצע טיפול אוטומטי קבוע (כלומר, ביום או בשעה מסויימים) ולא ניתן לבצע עדכון למסד הנתונים של התוכנה באופן אוטומטי. לכן יש לבצע עדכון ידני מתפריט ה-Options/Update (וודאו כי קיים חיבור לאינטרנט במהלך העדכון).

להורדה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by