ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מתחרים: מיקרוסופט מפירה את פשרת האנטי-מונופול 
 
 
מערכת חיים ברשת

קבוצת מתחרים ומבקרים של מיקרוסופט, מאשימה את החברה בהתחמקות מכוונת מעמידה בתנאי הסכם הפשרה אליה הגיעה עם משרד המשפטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתחרי חברת מיקרוסופט הגישו תלונה למשרד המשפטים האמריקאים אמש (יום ד'), בטענה כי מיקרוסופט מפירה את הסיכומים אליהם הגיעה עם משרד המשפטים בשנה שעברה, בנוגע להתנגדות הממשל האמריקאי למונופול של החברה.

במכתב למשרד המשפטים, קבוצות המייצגות את ציבור הצרכנים ומבקרי ומתחרי מיקרוסופט, אומרים כי חברת התוכנה לא קיימה את הבטחותיה להקל על החלפת תוכנות מיקרוסופט עבור מאפיינים מסוימים במערכות ההפעלה שמתוצרתה.

תחת הסכם הפשרה שהוצע, מיקרוסופט נדרשה לספק דרך קלה למשתמשים ומפיצים להתיר או להסיר גישה למספר תוכנות מפתח כגון דפדפן האקספלורר ונגן המדיה. כדי לענות על תנאים אלו, הוסיפה מיקרוסופט מאפיינים לתוכנת העדכון ל-XP, המאפשרים את הפעולות הנ"ל.

אולם קבוצת הסחר של מתנגדי מיקרוסופט, הידועה בשם "פרוקומפ", מתלוננת כי הצעד הוא "לקוי ומטעה בצורה חסרת תקווה" כיוון שהחברה ייצרה את מאפיין השירות קשה להשגה ולשימוש. לדברי פרוקומפ, מיקרוסופט הציעה את חבילת השירותים הספציפית בנפרד, ולא כחלק מעדכון החלונות הנפוח והקשה להורדה. כמו כן לא הציבה החברה את אפשרות ההסרה במקום בולט בכפתור ה-start של מערכת ההפעלה, כפי שהבטיחה לעשות בהסכם הפשרה.

דובר מיקרוסופט, ג'ים דסלר, אמר כי התלונה היא חסרת שחר, וכי השינויים נעשו בתיאום עם גורמים במשרד המשפטים ותעשיית המחשבים. "אנו עושים הרבה ומחויבים להטמעת הפשרה המוצעת, אנו נעבוד בצמוד לממשל ולתעשייה כדי להבטיח את הצלחתה", אמר דסלר והוסיף "זה חבל, אם כי לא מפתיע במיוחד, שקבוצת אינטרסים מסוימת בחרה לשחק בפוליטיקה במקום להשתתף בתהליך".

הפשרה שעוצבה בידי מיקרוסופט ומשרד המשפטים האמריקאי בנובמבר 2001 מאפשרת ליצרני מחשבים חרות גדולה יותר להציג תכנות מתחרות למיקרוסופט, על המחשבים שלהם, ע"י האפשרות להסתיר חלק מהאייקונים של מיקרוסופט על גבי שולחן העבודה של חלונות.

תשע מתוך 18 המדינות שהגישו את התביעה המקורית, הסכימו לחתום על העסקה, בעוד תשע הנוספות ביקשו מהשופטת המחוזית, קולין קולאר-קוטלי, הגבלות מחמירות יותר על מיקרוסופט. החלטתה בנושא עדיין מחכה להכרעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by