ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: Bully 

בקרוב: Bully

 
 
רותם לצטר

הבטיחו משחק נוטף דם ושופע אגרופים, אבל Bully חס על נשמתם העדינה של הגיימרים. עם זאת הוא מספק חוויה מקורית ומרתקת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשנה האחרונה תיפקד Bully (או בשמו האירופאי - Canis Canem Edit), כותר ההרפתקאות והפעולה החדש מבית Rockstar, כמטרה מצוינת לכל ארגון שמרני באמריקה שקרא לחוס על נשמותיהם העדינות של הגיימרים. טענו שהוא סימולציה קטלנית לטבח הנוראי שהתרחש בתיכון קולומביין, שהוא מכיל אלימות משולחת כל רסן בשטח בית הספר ושהוא מעודד ילדים לסכינאות ובריונות. הסנאטורית הסלבריטאית הילרי קלינטון, אחת ממובילות המאבק, בוודאי הייתה מאשימה את הכותר החדש גם בבעיית הרעב באפריקה, במגיפת האיידס ובקרן פלס, אם מישהו באמת היה מאמין לה.

הבהלה של אותם ארגונים התגלתה לאחרונה כסערה בכוס תה, לאחר שהאלימות בכותר נמצאה כשולית לחלוטין, ולמעשה אין בו שום דבר קטלני יותר ממה שניתן למצוא בכל ספר ממוצע של הארי פוטר. אולי משום כך, זכה הכותר לאחרונה לדירוג הלא מחמיר של 'T', הקובע שניתן למכור אותו לכל נער מעל גיל 13. אכן, מכל מה אשר אנו יודעים על המשחק המעניין הזה, העתיד לצאת במהלך החודש הקרוב באופן בלעדי לקונסולת הפלייסטיישן 2, כנראה שמדובר בכותר מקורי שמתרחק מהנוסחה הפופולארית של Grand Theft Auto.

העלילה מתרחשת בעיירה בריטית שלווה, שם חי לו ג'ימי הופקינס, ילד בעייתי שעשה צרות רבות לאימו ואביו החורג. לכן מחליטים הוריו לזרוק אותו בפנימייה הנוראית Bullworth, שמאכסנת בתוכה את קבוצת בני הנוער הבעייתיים ביותר באנגליה כולה. בדומה ל-GTA, סביבת המשחק פתוחה לחלוטין, אם כי קטנה הרבה יותר.

בסביבה הזו תוכלו להצטרף לחבורות, להשתתף במגוון פעילויות, או לבצע משימות שיקדמו את העלילה הראשית. המגבלה העיקרית היא שג'ימי הוא תלמיד מן המניין בפנימייה, ולכן מופיע על המסך שעון שתהיו חייבים להתחשב בו כל הזמן. בשעות הבוקר ג'ימי חייב להתייצב בכיתה, ובשעות הלילה הוא חייב להימצא במיטה. כמובן שכמו כל נער מתבגר, הוא ימצא שלל דרכים מקוריות להתחמק גם מלוח הזמנים הנוקשה הזה.
 

שיעורי כימיה

 
בשלב זה הקורא הממוצע אשר עדיין לומד בבית הספר, נחרד בוודאי לגלות שיאלץ להשתתף בשיעורים המשמימים גם במשחק... אל חשש - כל שיעור ילווה במיני משחקון שהשלמתו תאפשר לג'ימי להשיג חפצים ויכולות חדשות, אשר יקדמו אותו במשימות הראשיות במשחק. בשיעורי הכימיה לדוגמא, השחקן יצטרך ללחוץ על רצף כפתורים בתזמון נכון כדי להשלים ניסוי.

הצלחה תניב ציונים טובים שיאפשרו לכם להשיג ערכת כימיה ביתית לחדר המעונות שלכם, ערכה שדרכה תוכלו לייצר ציוד חובה לכל תלמיד - נפצים, פצצות סירחון ורימוני יד קטנים. הצטיינות בשיעור אומנות תעלה את סיכויי ההצלחה שלכם עם בנות המין היפה. התמדה בשיעור מלאכה תעזור לכם לשפץ את זוג האופניים המתפוררים שלכם, ולהפוך אותם למשהו שלאנס ארמסטרונג היה מתגאה בו.

החדר במעונות ישמש אתכם לכמה דברים נוספים. ראשית, תוכלו לשנות בו את התלבושת שלכם, שתשפיע על הדרך בה הסובבים יתייחסו אליכם, כמו גם על מצבכם הפיזי. אם ביום קר תלבשו בגדים קצרים, הבריאות שלכם תתדרדר בהדרגה. שנית, החדר ישמש אתכם לאוסף הגביעים והפרסים אותם תצברו במשימות השונות. לבסוף, הוא ישמש אתכם לשינה, פעילות חשובה שבלעדיה ראייתכם תטשטש, והמהירות והביצועים הכלליים שלכם ירדו באופן דרסטי.

כאשר תשוטטו ברחבי הפנימייה בדרך לעולל נזק כזה או אחר, תאלצו להיזהר מה-Perfects, השוטרים של ביה'ס, שמפטרלים בשטחו כדי למצוא את העבריינים מחוללים קטטות, פורצים ללוקרים או מתעללים בקבוצת החנונים המקומית. כאשר הם יגלו אתכם בשעות הלילה המאוחרות, הם ירדפו אחריכם. במידה ותתפסו, יעלה 'מדד העבריינות' שלכם, וככל שיתמלא - כך השוטרים יציקו לכם יותר ויותר.

כמובן שתמיד ניתן יהיה לדרוך להם על אצבעות הרגליים, לנער אותם מעליכם ולהכות בהם מאחור באלת בייסבול. כיוון שלא ניתן להשעות אתכם, העונשים על מעשי העבריינות הללו יהיו מעצבנים במשחק, בדיוק כפי שהם מעצבנים בחיי היום יום, וינועו בין משימות מרתקות של כיסוח דשא, ניקוי לוחות וגירוד מסטיקים מתחתית השולחנות, ועד לתיזוזים נוסח טירונות צבאית על ידי המורה הקשוח להתעמלות.
 

משימות משעשעות

 
אם חשבתם שברגע שתגיעו לביה'ס ג'ימי יהפוך למלך הכיתה וכולם יעריצו את האדמה עליה הוא דורך, טעיתם בגדול. כמו כל תלמיד חדש, ג'ימי יתחיל בתחתית הסולם החברתי, ויאלץ לטפס את דרכו לצמרת בזהירות, תוך מאבקים בחבורות השונות. ישנם קבוצות רבות בפנימייה שכוללות את היורמים, הספורטאים והבריונים, לכל אחת מראה ומאפיינים הייחודיים לה.

ככל שיתקדם הסיפור תמצאו את עצמכם משויכים לחבורה אחת, ונלחמים כנגד האחרות, כאשר הדרך המהירה להתקבל לשורותיה של אותה קבוצה היא למלא משימות בעבור חבריה. לעומת זאת, זריקת פצצת סירחון על חבורה אחרת היא דרך מצוינת לגרום לה לשנוא אתכם ולרצות לתחוב את ראשכם הנקי לאסלה הקרובה ביותר. חלק גדול מהמשימות שתבצעו עבור אותן חבורות הן אופציונאליות לחלוטין, אך ביצוע שלהן יגרור אהדה מאותם אנשים, שיכולה לבוא לידי ביטוי בעזרה שהם יגישו לכם בשלבים מאוחרים יותר של המשחק. על כן צריך להיזהר לא לעצבן יותר מדי אנשים מצד אחד, ולא להיות הרכיכה של הכיתה מצד שני.

המשימות במשחק שראינו עד כה משעשעות ומגוונות מאוד, ולא נופלות במאום מהרמה הגבוהה לה התרגלנו מסדרת GTA. באחת המשימות תגויסו לעזור לטבחית הקפיטריה המחוצ'קנת שמשתעלת ויורקת לתוך האוכל. במשימות אחרות תפשטו על מגורי הבנות, תנהלו מרוצי אופניים נגד תלמידים אחרים, ותרעילו את גינת הצמחים הטורפים של המורה המשוגע לביולוגיה. כל המשימות מתרחשות באזור בית הספר בסביבה שתשתנה ותתאים עצמה לפי השעה ביום, ועונת השנה. בחג המולד, לדוגמא, כל החצר תקושט בעצי אשוח, ובזמן 'ליל כל הקדושים', יהיו אלה דלעות מוארות וקורי עכביש.
 
 

למה אתה מרביץ לעצמך ?

 
את המשימות הנלוות תבצעו בדרך כלל עבור תלמידים שהחיים בפנימייה התאכזרו אליהם במיוחד והם זקוקים לעזרתכם, כמו תלמידה שמנה וחנונית בשם אוניס, שרוצה את קופסת השוקולד שלה, אותה אחד מהבריונים גזל באכזריות. הפרסים על מילוי אותן משימות קטנות יהיו כסף, נשיקות עסיסיות מהבנות שימלאו לכם את מד הבריאות, ואפילו סקייטבורד שיאפשר לכם לנוע במהירות בחצר בית הספר.

כיוון שקטטות הן חלק בלתי נמנע מהחיים בפנימיית Bullworth, למשחק יש מערכת קרב בסיסית. כל ההתקפות מבוצעות על ידי לחצן הריבוע, בעוד לחצן העיגול ישמש אתכם למהלכי סיום חזקים כמו ווג'י - הרמת תחתוניו של האויב לגובה בלתי רצוני בעליל, מהלך ה'למה אתה מרביץ לעצמך?' בו תגרמו לבריון להכות את עצמו באגרופיו, או הפלקת סטירות משפילות.

אם תרצו תוכלו להתחמק מהקרבות הללו, דבר שיתאפשר רק אם החבורה המסוימת שעמה החלטתם להתעסק אינה שונאת אתכם במיוחד. מקשי הכתף ישמשו אתכם לביות על האויב ותצוגה של מד הבריאות שלו. המהלך אותו תבצעו יתבסס על הזמן והחוזק של הלחיצות שלכם, כמו גם ההתמדה שלכם בשיעורי ההתעמלות, שם במקום ללמוד גלגלונים תלמדו להיאבק. כמובן שארסנל הנשקים שלכם יכלול אלות קריקט, ביצים ורוגטקות.

מבחינה גראפית, צמצום השטח בו מתרחש המשחק אפשר למפתחים להקפיד יותר על הפרטים, הטקסטורות, מרחק הראייה וכמות החפצים. למרות זאת, נראה כי הגדולה האמיתית של Bully תהיה יותר בצד של העלילה והתסריט, ופחות בצד הטכני. במיטב המסורת של Rockstar, צפו לדיאלוגים ציניים ושנונים, לדמויות מוזרות ובלתי נשכחות ולסיטואציות מצחיקות עד כדי דמעות. אם הכול ילך כפי שאנו מצפים, Bully עתיד להציג חוויה מקורית שתספק שעות רבות של הנאה ועניין. צפו לביקורת המלאה לאחר שיצא המשחק לחנויות, מאוחר יותר במהלך אוקטובר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by