ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פתרון דביק להעתקת מוזיקה 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת התקליטים Epic מצאה פתרון לו-טק לבעיית היי-טק... דבק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת התקליטים Epic, השייכת לחטיבת המוזיקה של סוני, נוקטת בשיטה די פרימיטיבית בכדי למנוע בעיית ההעתקה של תקליטים בטרם צאתם לחנויות.

עיתונאים מבקרי מוזיקה, שקיבלו לידיהם עותקים של שני אלבומים שעומדים לצאת לחנויות בקרוב, "Scarlet's Walk" של טורי איימוס ו-"Riot Act" של פרל ג'אם, מצאו את התקליטורים בתוך מכשירי דיסקמן של סוני, שהודבקו כדי למנוע את הוצאת הדיסק מתוכם. גם האוזניות הודבקו למקומן כדי לא לאפשר את חיבור הדיסקמן לכל מכשיר הקלטה. כך מדווח הניו-יורק טיימס.

ב"נעילת" הדיסקים, מקווה Epic, למנוע מעיתונאים את המרת המוזיקה לקובצי MP3 הניתנים להחלפה על גבי הרשת. אך ככל הנראה גם מכשירי ה"דבקמן" לא מרתיעים את המבקר העקשן.

"אני מעריץ נלהב של פרל ג'אם" אמר מבקר המוזיקה של מגזין Details, בארט באלזנגיים, אשר קיבל את אחד העותקים החתומים של "Riot Act" לביקורת. "הבאתי את הדיסקמן הביתה עמי, מצאתי דרך לפתוח את המכשיר והצלחתי להוציא את הדיסק עצמו החוצה".

לדברי באלזנגיים אין בכוונתו להכין עותקי MP3 מהתקליטור. "באותו הזמן, אם אני רוצה לכתוב ביקורת כמו שצריך, אני מתכוון לשמוע את הדיסק כמו שאני רוצה לשמוע אותו, ומערכת הסטריאו שלי, היא המקום שהוא יישמע בו הכי טוב."

מזה מספר שנים, מוזיקה "פרה-ריליס" מוצאת את דרכה לרשת עוד בטרם הגיעה אל חנויות הדיסקים, מופצת ללא אישור ע"י עיתונאים, עובדי תחנות רדיו, עובדי חברות התקליטים ועוד מקורות. ביולי השנה למשל, דיסק סאמפלים עם שישה שירים, מהאלבום של טורי איימוס, נשלח למבקרים בדרך הרגילה. השירים הופיעו במהירה על גבי שירותי החלפת קבצים כגון WinMX.

דובר חברת סוני אישר כי מכשירי הדיסקמן המודבקים מהווים חלק במלחמה בתופעת הפיראטיות, אך לא אמר דבר אודות יעילות השיטה ומה היו התגובות של מבקרי המוזיקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by