ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ספינת הקרב ויסטה 

ספינת הקרב ויסטה

 
 
ניב ליליאן ורויטרס

התותח החדש של מיקרוסופט: תחליף-WGA אלים נגד פיראטיות תוכנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך ויסטה
 מתוך ויסטה   
מאז ומתמיד שרויה מיקרוסופט במלחמה עיקשת מול פיראטיות התוכנה הנוגסת בהכנסותיה ממכירת עותקים של מערכות ההפעלה שלה. במאבק מול המשתמשים בעותקים פיראטיים של חלונות XP הפעילה ענקית התוכנה את תוכנית WGA (או: Windows Genuine Advantage). את התותחים הכבדים, כך מתברר, היא מעדיפה לשמור לוויסטה, מערכת ההפעלה החדשה שעומדת להגיע למדפים בינואר הקרוב.

לאמצעי האנטי פיראטיות החדש קוראים Windows Software Platform Protection או SPP.
הרכיב החדש ישולב עם פעולת האקטיבציה, אותו רישום של עותק התוכנה במיקרוסופט באופן יזום על ידי המשתמש באמצעות הטלפון או האינטרנט וקבלת קוד הפעלה יחודי. עותק שלא ירשם במיקרוסופט תוך 30 יום מהתקנתו, יועבר ל"מצב עבודה מוגבל" (Reduced Functionality Mode), עד שלא יבוצע רישום בהצלחה. לטענת מיקרוסופט, ל-SPP יש גם יכולות לזהות מקרים שבהם בוצעו שינויים לרעה בתוכנה, כמו נסיונות פריצה של ההגנות או הנדוס לאחור.

בגרסת הפרמיום של חלונות ויסטה, הדבר יקרה בשני שלבים. על פי אד בוט, העורך לשעבר של PC World, בשלב ראשון יאבד המשתמש גישה לתכונות המרכזיות של גרסת הפרמיום כמו ממשק ה-Aero התלת ממדי ובעל מראה הזכוכית, יכולת הטעינה המהירה ReadyBoost ותוכנת ההגנה Windows Defender. הודעה חוזרת בדבר אי-חוקיות התוכנה תחל להופיע, באופן דומה ל-WGA כיום.

אם בעל התוכנה יבחר להתעלם מההודעה, בשלב השני (שככל הנראה בגרסאות הפשוטות יותר יהיה המיידי) הוא יזרק ל"מצב העבודה המוגבל" – המיועד לעותקים החשודים כלא-מקוריים או מזויפים. במצב עבודה זה, יפעל רק הדפדפן ויוצג עמוד המפנה לרכישת רישיון עבור התוכנה. תפריט ה"התחל", האייקונים על שולחן העבודה והרקע – כולם יעלמו. אחרי שעה, המערכת תבצע יציאה אוטומטית (Log Off).

במיקרוסופט טוענים כי מרבית המשתמשים כלל לא יפגעו מהתוכנה האלימה. הכוונה כמובן, למשתמשים בארגונים או לקוחות פרטיים אשר רכשו את התוכנה ישירות, או מחשב חדש שוויסטה הותקנה בו מראש. המוצרים הראשונים אשר עתידים לשאת את תוכנת ה-SPP, הם גרסת השרת והגרסה למשתמש הביתי של ויסטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by