ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סליחה שנתקענו 
 
 
סער קרני

לקראת יום הכיפורים, שבו אנו מצווים לבקש סליחה ומחילה על כל חטאינו, התכנסו מספר תוכנות פופולריות כדי להתנצל על כל התקלות, הצרות ועוגמת הנפש שהן גורמות לנו, המשתמשים הנאמנים. אתם מוזמנים לשפוט ולקבוע, ואף להוסיף (באמצעות מנגנון התגובות), מי לחסד ומי לשבט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על כל הוירוסים, התולעים והסוסים הטרויאניים
 על כל הוירוסים, התולעים והסוסים הטרויאניים   
יום הכיפורים כבר בפתח, והנה, תוכנות רבות, הגם שאינן יהודיות ובקושי עברו גיור כהלכה, החליטו לנצל את היום הקדוש ולהתנצל בפנינו, המשתמשים הרבים, על כל הנפילות, הודעות השגיאה, הפעולות הבלתי חוקיות ושאר הבאגים שבהם הן מאכילות אותנו לתיאבון יום יום ושעה שעה.

היוזמה הייתה, באופן לא מפתיע, של תוכנת KaZaa, אשר הרוויחה ביושר רב את הכינוי שדבק בה, קזוועה. תוכנת שיתוף הקבצים הפופולרית ביותר ביקום חשה צורך עז לבקש את סליחתנו על כל הוירוסים, התולעים, הסוסים הטרויאניים ושאר האורחים הבלתי קרואים שמצאו את דרכם באמצעותה אל המחשבים שלנו, וזרעו בהם הרס ופורענות. התוכנה ביקשה גם להתנצל על כל הפעמים שבהם בזבזנו רוחב פס יקר וזמן חיבור לרשת יקר עוד יותר על הורדת קובץ X, ולאחר השלמת ההורדה גילינו למרבה ה(ק)זוועה וההפתעה שמדובר בכלל בקובץ Y. מפאת קוצר הזמן וריבוי התוכנות שרצו גם הן להתנצל, הוחלט ברוב קולות להסתפק בבקשות המחילה הללו.
 
בגלל המשקל העצום ומספר הכלים והאפשרויות הבלתי אפשרי
 בגלל המשקל העצום ומספר הכלים והאפשרויות הבלתי אפשרי   
אחרי KaZaa במצעד מבקשי הסליחה הופיעה Winamp3. התוכנה זחלה לה אט אט (היא רק בת כמה חודשים, יש לזכור) ובקול צפצפני התנצלה בפני חובבי המוסיקה על הממשק המסורבל והמייגע שלה, ובמיוחד על הצורך להשקיע כשבועיים כיצד ליצור רשימות שירים. עבור משתמשיה דוברי שפת הקודש, שלחה התוכנה בקשת מחילה מיוחדת, על כך ששמות עבריים מופיעים בה כג'יבריש, ומיהרה להוסיף הבטחה כי "העניין נמצא בטיפול" (תשכחו מזה, בתרגום חופשי). בעת עריכת המאזן שלה, ביקשה התוכנה, בצעד ילדותי אופייני, לקחת בחשבון את השנינות הרבה שבשמה, המשלב גם את הפורמט העיקרי שאותו היא מנגנת.

בעקבות הינוקא שבחבורה הופיעה אחת מזקנות השבט, הלא היא ICQ. כשהיא שעונה על מקל הליכה ונעה בכבדות שמקורה בעודף משקל ובמספר אינסופי של כלים ואפשרויות, ביקשה התוכנה סליחה בקול רפה ועייף ממאות מיליוני משתמשיה. בשל גילה המופלג, שכחה התוכנה על מה בכלל רצתה להתנצל, אולם למזלה, אחותה הצעירה והקלילה, ICQ2Go, סייעה לה ולחשה כמה מילים על אוזנה, והקשישה הביעה את צערה על כל הפריצות והחדירות אל מחשבים תמימים, המתבצעות תוך ניצול נקודות התורפה שלה, ועל מפח הנפש שהיה מנת חלקו של כל מי שניסה להחליף קבצים באמצעותה. כיאה לישראלית טיפוסית, ICQ ביקשה להרגיע ולמסור ש"יהיה בסדר". ניפגש ביום הכיפורים הבא.
 
קודם כל - בגלל המהדק
 קודם כל - בגלל המהדק   
הבאה בתור היתה חבילת Office. התוכנה סירבה בתחילה בתוקף להשתתף במצעד ההתנצלויות, בטענה ש"אצלי לא מדובר בבאגים, אלא במשתמשים שפשוט לא מבינים איך לעבוד עם החבילה". אולם לאחר מסע שכנועים קצר ואיומים לעבור ל-Star Office, הסכימה להתנצל בפנינו על "כמה תקלות קטנטנות", דוגמת חוסר הנוחות שבשילוב טקסט עברי ואנגלי במסמך אחד ("מה הבעיה, כדי לנוע ימינה על פני מילה אנגלית המשולבת בשורה עברית יש ללחוץ על החץ המורה לכיוון שמאל. היש דבר יותר אינטואיטיבי וברור מזה?"), וכן על הזלזול הבוטה באינטליגנציה שלנו הבא לידי ביטוי, בין היתר, בטיפים של המהדק המסייע ("כדי לבטל את מרבית הפעולות, לחץ על הלחצן 'בטל'". "כדי לחזור על הפעולה האחרונה שבצעת, לחץ על לחצן 'בצע שוב'". כאילו, דה?!).
 
 
נודניקים
 נודניקים   
את שני מבקשי הסליחה הבאים לא היה קשה לזהות. האחד, קופיף סגלגל ומתעלק במיוחד הידוע בכינוי Bonzi Buddy והשני, שנגרר אחריו, תנין ירוק ומעצבן העונה לשם Gator. שני הנודניקים הנ"ל מזכירים את הדודים הטרחנים שכולנו התברכנו בהם (כן, אלה המגיעים לביקור נימוסין במועד הכי לא מתאים ונשארים "רק לחמש דקות", שהופכות מהר מאד לשעות תמימות), ומקורם בתוכנות רבות המתקינות אותם במחשב שלנו ללא ידיעתנו ,אלא אם כן מדובר בזן נדיר במיוחד של גולש חסר חיים שאשכרה קורא את כל הסכמי השימוש בתוכנות. השניים ביקשו סליחה על שלל עצות מטומטמות ("בחלון שלצידו כתובה המילה 'סיסמה' עליך להקליד את הסיסמה שלך"), על היותם גורם עיקרי לקילו-בייטים רבים של ספאם שנוחתים עלינו השכם וערב ועל הפרעה כללית לגלישה שפויה. כמו כן, השניים הודו שקשה עד בלתי אפשרי להיפטר מהם, אך על כך סרבו להתנצל ואף הוסיפו צעקת "אההה" בסגנון יגאל שילון, לפני שיצאו לחפש משתמשים תמימים נוספים שלהם יוכלו להציק.
 
 
אחרונה, אבל לא כל כך חביבה, אמורה היתה להופיע אם כל התוכנות, הלא היא מערכת ההפעלה Windows, אשר ביקשה להתנצל בפני הרוכשים (המעטים) והמתקינים הפיראטיים (הרבים) שלה על כל פרצות האבטחה, הבאגים, ה"דלתות האחוריות" והודעות השגיאה, ובראשן הודעת ה"יישום זה ביצע פעולה בלתי חוקית והוא ייסגר" המיתולוגית. אולם בשל כמות החטאים שעליהם צריכה Windows לכפר, הוחלט שיום אחד לא יספיק עבורה, ולפיכך מסכת ההתנצלויות שלה תמתין לחודש הרמדאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by