ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: Overlord 

בקרוב: Overlord

 
 
אלעד קפלן, גיימר

אם תמיד רציתם להיות שליט רשע שלרשותו עומד צבא גובלינים - זו ההזדמנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-Overlord, משחק מחשב ו-Xbox 360 חדש ומקורי להפליא, אתם משחקים לוחם שרירי ומסוקס אשר מושך אליו עשרות גובלינים קטנים ועליזים. בתור גיימרים זה משאיר לכם רק דבר אחד הגיוני לעשות: להשתלט על העולם.

למעשה אתם יותר מסתם לוחם שרירי ומסוקס. אתם יורשיו של שליט מרושע שמלך בכוח הזרוע על כל סביבתו. טוב, אתם לא ממש "יורשים" במובן המשפטי של המילה, אך כאשר אתם מופיעים, על סף המוות, מבין הריסות טירתו האפלה של השליט המרושע, הגובלינים מכתירים אתכם כשליטם האדיר שקם לתחייה ומתחייבים לשרת אתכם לנצח.

כשחבורה של גובלינים נלהבים מוכנים לשרוף ולשדוד איזה כפר שרק תרצו, ולתקוף כל אויב שתפגשו, האפשרויות העומדות לרשותכם פשוטות מאוד: להיות מרושעים, או להיות מאוד מרושעים. אל תרגישו רע, זו לא באמת אשמתכם שגובלינים שאוהבים להרוג, לחסל ולשדוד בחרו לכפות עליכם את חברותם הנצחית.

במהלך ההרפתקה תוכלו לשלוט במספר משתנה של נתינים אכזריים שיעזרו לכם להשיג כל מטרה. ראשית כול, תצטרכו להפטר מהשליטים הנוכחיים בארץ: חבורה של גיבורים לשעבר שהשיגו את תהילתם על ידי חיסולו של השליט המרושע, קודמכם בתפקיד.

אותם גיבורים, שפעם היו עוזרים לזקנות לחצות את הכביש, אמנם הביסו את השליט הקודם, אך הכוח הפך להם לרועץ והתהילה עלתה להם לראש. כעת רק אתם נותרתם על מנת להחזיר עטרה ליושנה.
 

הפשע משתלם

את באה לפה הרבה?
 את באה לפה הרבה?   
המשחק מאפשר לכם לשלוט ישירות בגיבורכם המתלמד, ובו-זמנית לחלק פקודות לגובלינים המתרוצצים סביבו. המשחקיות משלבת בין חווית אקשן-תפקידים בכל הנוגע לשליטה בדמות שלכם, ובין חשיבה אסטרטגית המאלצת אתכם להשתמש בגובלינים בצורה נבונה.

מבנה המשחק פתוח למדי, ומאפשר לכם לבחור כיצד אתם מעוניינים להתייחס לתושבי העולם. מרבית האנשים שתפגשו אינם תמימים כל כך: גמדים חמדניים שעובדים במכרות זהב מהבוקר עד הלילה רק על מנת לחסוך מספיק כסף לבירה; הוביטים המשעבדים איכרים תמימים על מנת שיבצעו עבורם מטלות; וגרוע מכל – חדי קרן צמאי דם, שבניגוד לסוסים האלגנטיים מהאגדות מעדיפים לתקוף ולרמוס את כל העומד בדרכם.

עם זאת, תוכלו לבחור כיצד אתם מעוניינים להתייחס לעוברים ושבים, בחירה שתשפיע גם על מידת הרוע שלכם. אם תמנעו מלהרוג אזרחים תמימים ולהכחיד גזעים סתם בשביל הכיף, ייתכן שתסיימו את המשחק ברמת רוע נמוכה, אבל זה נשמע כמו החמצה של ההנאה.

המשחק יעקוב אחר התנהגותכם לאורך הזמן והדברים ישתקפו היטב בעולם המשחק. לדוגמא, כאשר תגאלו את הכפר הראשון מעריצותו של שליט אכזר, תזכו לתשואות רבות ואהדה גורפת. עם זאת, ברגע שתתחילו לנהוג באיכרים ביד קשה, הם ישקשקו ויפלו על פניהם כל פעם שתעברו לידם. אם תחליטו להיות מרושעים באמת, האזרחים התמימים יחלו לקשור את בנותיהם הבתולות לעמודים הקרובים לטירתכם על מנת לרצות אתכם. לפחות במשחק הזה, הרוע משתלם.

בעוד ש-Overlord יאפשר לנו לעשות כמה דברים לא כל כך נחמדים, המטרה של המשחק היא לשעשע, לא לזעזע. הגובלנים שלכם אולי ישחטו טבח תמים העובד במטבחו של המלך, אך כשאחד מהם שם את כובע הטבחים שלו על הראש והולך לשדוד את ארון הבירות, אתם לא יכולים שלא לחייך. למעשה, הגובלינים שלכם הם הרוח החיה של המשחק.
 

הגובלינים לשירותך

גם גובלינים אוהבים משחקי כדור
 גם גובלינים אוהבים משחקי כדור   
מהרגע הראשון הגובלינים יתרוצצו סביבכם סחור סחור ועם כל הרשעות שלהם, הם הדברים הכי חמודים בסביבה. בתחילת הדרך יעמדו לרשותכם רק יצורים מעטים, אך ככל שתתקדמו יתווספו אליכם עוד ועוד נתינים עד שיהיו לכם מספיק גובלינים בשביל להקים מועדון לילה רעשני.

בעזרת הנתינים תוכלו לבצע מהלכים אסטרטגיים, להקים מארבים ולשלוח לוחמים לעשות את כל העולה על רוחכם. במהלך המשחק הגובלינים ישדדו את הקורבנות שלהם ויציידו את עצמם בנשקים וציוד. בכל פעם שהגובלינים ימצאו משהו שנראה להם שימושי, הם יביאו אותו אליכם וכך תוכלו לצייד את הטירה שלכם באוצרות.

אם, לדוגמא, חיסלו הגובלינים שלכם נפח, הם ירקדו מעט על הגופה ואז ילכו לשדוד את כל הנשקים בחנות ואם תרצו, אף להעביר את הציוד חזרה לטירתכם על מנת להקים נפחיה פרטית משלכם. בין השאר תוכלו לאסוף נשמות של אויבים על מנת ליצור נתינים חדשים במקומות מסוימים ברחבי העולם. ברגעי השיא של המשחק, כשמספר הנתינים שלכם מגיע ל-60, המצלמה תתרחק באופן תמידי על מנת לאכלס את כולם על המסך.

בנוסף לגובלינים הרגילים, יצטרפו אליכם מספר גובלינים בעלי יכולות מיוחדות, כגון הגנה נגד אש ויכולת להרעיל את האויב. סוגי הגובלינים אינם רבים, אך אלה הקיימים אמורים להוסיף מעט חשיבה למשחק ולמנוע מכם סתם להציף כל כפר בגובלינים היפראקטיביים. השליטה בבקר ה-Xbox360 תעשה בעזרת שני הסטיקים האנלוגיים – השליטה בגיבור נעשית באמצעות הסטיק השמאלי, בזמן שהוראות לנתינים תחולקנה על ידי הסטיק הימני. על ידי לחיצה על אחד המקשים תוכלו לכוון בקלות לכל מקום את מספר הנתינים המדויק שתרצו.

הבעיה היא שבעוד הנתינים שלכם יודעים להסתדר טוב מאוד לבד (ותמיד משעשע לראות אותם מזנקים על מפלצת ענקית ונותנים לה מכות בראש), דעתם מוסחת בקלות ולעיתים הם ישאירו אתכם להתמודד עם הבעיות בזמן שהם עסוקים בשתיית בירה אינטנסיבית או ריקודים סוערים לקולות חליל.

לעיתים אולי תעדיפו לחוס על חייהם של הגובלינים, ולהשתמש בקסמים התקפיים וכוח הזרוע על מנת להכניע את אוייביכם, כך שתצטרכו למצוא איזון נכון בין צבירת מלאי הגובלינים ופיתוח הדמות שלכם.
 
 

הכוח משחית

אני יפה?
 אני יפה?   
ל-Triumph Studios ההולנדית, האחראית על פיתוח המשחק, יש רקע נכבד. מדובר בחברת הפיתוח שהביאה לנו את סדרת Age of Wonders, משחקי פנטזיה בתורות בסגנון Heroes שזכו לתשבחות רבות וביקורות מהללות. ב-Overlord המפתחים לוקחים צעד גדול קדימה עם גרפיקה מתקדמת וארסנל מכובד של רעיונות יצירתיים.

ככל שתתחזקו יותר כך יתגברו הפיתויים לנצל את יכולותיכם לשלילה. במשחק הזה ההחלטות המוסריות פשוטות: עד כמה תתנו לכוח להשחית אתכם? התעללות מתמשכת בכפריים מסכנים, תוך שאתם משחיתים עולם פנטזיה צבעוני ומבהילים נערות צעירות - זו בהחלט לא דרך תרבותית לבלות את זמנכם. אבל תודו בזה, הגובלינים האלה הם הדבר הכי חמוד שנראה על מסך המחשב, מאז שהדודה שלחה לכם תמונה של בן-דודכם הצעיר תוקע את הראש בתוך צלחת של דייסה.

עם קמפיין מקיף ודינאמי המיועד לשחקן יחיד, ומגוון מצבי משחק מרובי-משתתפים, שפרטים עליהם עוד שרויים בערפל, Overlord מבטיח להשחית אותנו עד היסוד כשייצא למחשב האישי ול-Xbox 360 בקיץ 2007. אם לראות חבורה של גובלינים חובטת בגמד חמדן, גונבת לו את הגרזן, ואז פוצחת בריקודים סביב ערימת הזהב שלו גורם לכם להרגשה חמימה בלב, אתם בהחלט מועמדים להיות השליט המרושע הבא של עולם הפנטזיה המקורי הזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by