ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בעל הבית השתגע 4 

בעל הבית השתגע 4

 
 
ניב ליליאן

לכבוד החגים, בעל הבית חוזר. חמישה משחקים מלאים וחינמיים שישתו לכם את הזמן בקשית: פיראטים בחלל, קסמים וחרבות, רובוטים שהולכים מכות, ועוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעל הבית התחלף. את הקודם נאלצנו לאשפז. אז יש לי חליפת משוגעים די גדולה להיכנס אליה שהשאיר אחריו אורי גושן, או כמו שאמרו החברים של נטאשה: "עכשיו אני, כי ההוא הלך, עכשיו אני כי הייתי מוכרח”. הייתי מוכרח להביא לכם חמישה משחקים, שיהיה לכם מה לעשות בתקופת החגים וגם להביא אותה בסיפתח לשנה חדשה.

יש לנו משחקים מכל הסוגים: קלאסיים וחדשים, פעולה והרפתקאה ואפילו סימולטור חלל – והכל בחינם, כי בעל הבית השתגע. אבל כדי שהמחשב שלכם לא ישתגע, תבדקו טוב לפני שאתם מתחילים להוריד האם מכונת הברזל שלכם עומדת בדרישות המשחק. משוגע אחד חכם אמר פעם: מבאס להוריד משחק כל הלילה ואז לגלות שהוא לא עובד. ולא נבזבז לכם זמן, יאללה להורדות.
 

פעולה/אסטרטגיה: Savage

 
למשחק זה יש קונספט מאוד מעניין: זהו משחק רשת מלא ומרשים, המשלב שניים במחיר אחד: פעולה ואסטרטגיה. שני צבאות נלחמים כאן אחד בשני, אחרי מות הציביליזציה, בעולם פרה-היסטורי עם נשקים עתידניים. כל שחקן ברשת יכול לבחור בין מצב פעולה ומצב אסטרטגיה.

במצב הפעולה, הזהה למשחקי ירי בגוף שלישי או ראשון, השחקן יכול ללכת להשיג משאבים בעצמו על ידי הרג אויבים וסתם חיות מסכנות שנקרות בדרכו, וכמובן לפתוח בהתקפה משולבת יחד עם שחקנים אחרים על בסיסי האוייב, כמו ב-CS. ואם כבר הזכרנו CounterStrike - אז למשחק הזה יש גם שתי הרחבות לא רשמיות: SEP ו-EX2. יוצרי המשחק ממליצים להתקין רק אחת מהן.

מצב האסטרטגיה מעניק לכם את הפיקוד על הבסיס (אם שחקן אחר טרם נטל אותו): באופן דומה ל-Warcraft ומשחקי אסטרטגיה בזמן אמת אחרים, תוכלו לשלוח פועלים לאסוף משאבים, לבנות מבנים ולפתח נשקים חדשים ומקצועות חדשים. היופי כאן הוא השילוב: בניגוד למשחקי אסטרטגיה, תוכלו מתי שבא לכם להתפטר מהפיקוד, וללכת לנסות בעצמכמם את הנשקים החדשים בשטח.

ל-Savage יש גרפיקה מודרנית ומוסיקת רקע איכותית. יש כאן אפילו סרטון פתיחה שלא נופל ברמתו מהסרטונים של בליזארד. גם קישוריות הרשת פועלת טוב והמשחק רץ בצורה חלקה. רק שימו לב: בהפעלה הראשונה של המשחק, תצטרכו להקיש קוד הפעלה (CD-Key). הקוד הוא: שורה ארוכה של אפסים. קדימה למלחמה.

להורדה
(359 מ"ב)
 
 

סימולטור: Privateer: Gemini Gold

לפני קצת יותר מעשור, היה סימולטור חלל אחד ששבר את כל חוקי הז'אנר והיה ללהיט גדול. לסימולטור ההוא קראו Wing Commander. שיחקתם טייס-חלל שנלחם בגזע חייזרי שנראו כמו נמרי-ענק ההולכים על שתיים ונקראו הקילראט'י. בכל מקרה, המשחק הזה היה כל כך מוצלח, שיצאו לו שלושה המשכים ישירים, כמה משחקים נוספים באותו העולם ואפילו סרט קולנוע, גרוע למדי. אחד ממשחקי הספין, שהתרחש באותו עולם, נקרא Privateer.

העיקרון היה זהה, אבל במקום לוחם במדים, שיחקתם סוחר-חלל, מבריח ממולח, שהיה מעביר סחורות חוקיות יותר ופחות ממקום למקום, נלחם בחלליות אחרות כדי להגן על חייו או כדי לגנוב מהן את המטען ובאופן כללי מנסה להתקדם בחיים: לרכוש שדרוגים לחללית שלו, לקנות חללית חדישה יותר ולהתעשר.

כמו ב-GTA, אבל כמה שנים טובות לפניו, המשחק הזה מציע סביבה פתוחה: תוכלו לעשות מה שבא לכם. בכל כוכב או תחנת חלל, תוכלו לגשת לבאר לשמוע סיפורים וטיפים, ללכת למוכר החלליות כדי לתקן את הנזקים מקרבות חלל ולקנות נשקים או חללית חדשה מהניילונים, לגשת למחשב המשימות כדי לקחת על עצמכם משימות שיביאו לכם כסף או לקנות ולמכור סחורות. ויש גם עלילה ברקע, אבל אל תגידו שגיליתי לכם.

וכדי שתרגישו מיד בבית, נעביר אתכם קורס טיס מזורז: המסך שמימין הוא מסך המגנים והשריון שלכם, המסך שמשמאל הוא הרדאר. סימן הצלב הוא היעד שלכם או החללית עליה ננעלתם. המסך העליון הוא מסך רב-תכליתי. מטרות אתם בוחרים עם T, נעילת מטרה עם L. עם N תוכלו לדפדף בין היעדים שלכם, עם O ביעדי המשימות. A הוא טייס אוטומטי המביא אתכם ישר ליעד. C פותח ערוץ תקשורת עם ספינות אחרות אם אתם רוצים לקשקש. עם TAB תוכלו להפעיל מבערים (כשתרכשו אותם) וכשיהיה לכם מנוע קפיצה, תוכלו לקפוץ למערכות שמש אחרות עם J. טילים אתם משגרים עם ENTER, וירי ותנועה עם העכבר. פלוס ומינוס מגבירים ומפחיתים מהירות. נחיתה על כוכבים נעשית אוטומטית ברגע שתתקרבו אליהם מאוד. זהו, על רגל עץ אחת. בהצלחה, שודדים. עם Privateer בסוכה – אני מבטיח לכם שאתם לא יוצאים משם שבוע שלם, כמו שצריך.

להורדה
(187 מ"ב)
 
 
 

תפקידים: ShadowFlare Episode 1

ושלא תגידו שאני לא אופנתי: במסגרת האופנה האחרונה בעולם המשחקים, של הוצאת משחקים בפרקים קטנים נפרדים, כמו Half Life Episodes, קבלו משחק תפקידים איזומטרי שמופץ גם הוא בפרקים.

הפרק הראשון של ShadowFlare נמכר בעבר תמורת כסף וכעת הוא מופץ חינם ברשת. תוכלו לבחור בין שני סוגי דמויות: לוחם וקוסמת, ולצאת לחקור את העולם. העלילה היא בנוהל הרגיל: רשע קדום ולא מוסבר משתלט לאט על העולם ותנחשו מי נבחר כדי ללחום בו.

המשחק מורכב, כמו ב-Divine Divnity או בדיאבלו ממשימות שאתם צריכים למלא, נשקים לזכות בהם, שיקויים, שריונות וכל הג'אז הזה. אבל למשחק הזה יש טוויסט נחמד (חוץ מזה שהוא בחינם) – יש לכם חיה המלווה אתכם, ואתם יכולים להשתמש בה כדי לאסוף חפצים וגם בתור עזר תקיפה. לכל מי שסיים את Dungeon Siege 2 ורוצה משהו חדש לנעוץ בו שיניים.

להורדה
(90 מ"ב)
 
 

קווסט: Beneath a Steel Sky

תארו לעצמכם עיר עתידנית, מגדליה האדירים דוקרים את השמיים. אלא שהשמיים הם שמי פלדה. כיפה גדולה מקיפה את העיר, איש אינו יודע מהו אור יום או כיצד נראים כוכבים. ועכשיו תארו לעצמכם ילד קטן שיצא מהעיר הזו עם מסוק, והמסוק התרסק אי שם בשממה. הילד גדל בידי שבט שחי בחוץ, במדבר.

אחרי שהוא גדל והופך לגבר צעיר, יום אחד באים אנשים מהעיר, חוטפים אותו והורגים את השבט שגידל אותו. עכשיו, אתם תקועים בחזרה בתוך העיר שעזבתם בתור ילדים ולא ברור לכם מי בכלל חטף אתכם ומדוע. כל מה שאתם רוצים הוא לברוח מהמגדלים. לברוח מתחת שמי הפלדה.

זוהי הפתיחה של הקווסט העתידני והמצויין Beneath a Steel Sky. הקווסט עצמו, בממשק "הצבע והקלק", מאתגר אך גם מאוד משעשע, בעיקר בזכות המלווה שלכם: רובוט עם חוש הומור ציני במיוחד בשם ג'ואי, שאתם בניתם. תשובה אופיינית מהפה של ג'ואי לשאלה כמו "איך אני מגיע למטה?", יכולה להיות בסגנון "אתה רואה שם את המעקה? יופי. תקפוץ!”.

בונגע להפעלה, היא קצת מסובכת, אבל שווה את המאמץ: אתם צריכים להוריד ולהתקין את ScummVM, שהוא מנוע הקווסטים המקורי והמשובח של רון גילברט, שעבר התאמה למערכות הפעלה בנות ימינו (יש גם ללינוקס ולאפל). לאחר מכן, הורידו את קובץ המשחק מהקישור בתחתית ופתחו את הקובץ המכווץ אל תוך ספרייה כלשהי.

כעת הפעילו את ScummVM, לחצו על הכפתור Add וכוונו את התוכנה אל הספריה שבה פתחתם את הקובץ המכווץ. בחרו במשחק ולחצו על Start.

להורדה
(67 מ"ב)
 
 

מכות: Steel March

ומפלדה אחת לפלדה אחרת. לא ברור מדוע, אבל איכשהו, תמיד משחקי מכות של רובוטים – הם מוצלחים יותר. אולי זה העובדה שלא מדובר בבני אדם, אולי זה ההתקפות המגניבות יותר, והנשקים שמותקנים עליהם. בכל מקרה, Steel March הוא בדיוק כזה.

זהו משחק מכות יפני והזוי משהו מהסוג האידיוטי אך הממכר. הצלחתכם תלויה לרוב רק בהקשה חוזרת ומהירה על מקשי ההתקפה. המצב הזה הוא כמובן זמני, עד שמגלים את ההתקפות המיוחדות לכל רובוט.

יש לכם אפשרות לבחור מתוך חמישה רובוטים שונים, כל אחד עם יכולות והתקפות מיוחדות משלו ויש מצב משחק לכמה שחקנים. מומלץ לסדר את המקשים הנוחים לכם תחת תפריט Option. אז אם אתם צריכים קצת לאוורר את הראש מכל החשיבה המאומצת בקווסטים או מההרהורים על החטאים שלכם ביום כיפור, Steel March הוא בשבילכם. אף רובוט לא נפגע במהלך ההכנה של כתבה זו.

להורדה
(22 מ"ב)
 
 

ועכשיו, אתם

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by