ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה דמוקרטית במחשב 

טלוויזיה דמוקרטית במחשב

 
 
ליאור באקאלו

במקום לשוטט ברשת בחיפוש אחר סרטים שראויים לצפייה, Democracy Player תאפשר לכם להרשם לערוצי הווידאו האהובים עליכם ולצפות בהם במחשב, ואפילו להרגיש כאילו אתם נלחמים למען תקשורת דמוקרטית יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במקום לחפש בנרות אחרי קטעי הווידאו הטובים ביותר ולהסתפק בחלון צפייה קטנטן, Democracy Player מאפשרת לכם להרשם לכל ערוצי הסרטונים החמים שבאמת מעניינים אתכם. מדריך הערוצים של Democracy מכיל ערוצים הממוינים על פי נושאים, ומאפשר לכל משתמש לאתר בדיוק את התכנים המעניינים אותו. סרטי אנימציה יפנים? מדריכי חומרה? חדשות? בדיחות פיפי-קקי? הכל כאן, ובכמויות. רק הרשמו בחינם לערוץ המבוקש וכל סרטון חדש שיראה אור יום יגיע ישירות לשולחן העבודה שלכם.
 

אקטיביזם במסווה פאסיבי

 
הרעיון מאחורי Democracy Player הוא מעט יותר נשגב מסתם סרטונים מצחיקים בחינם. הקרן לתרבות שיתופית (Participatory Culture Foundation) שעומדת מאחורי התוכנה ומדריך הערוצים מקושרת גם לכמה פרויקטים של חופש ביטוי ומלחמה במונופולים בתקשורת האמריקנית. בהקשר זה ניתן להבין כי השם שנשמע מוזר מעט אינו מקרי. מטרתו המוצהרת של פרויקט Democracy Player היא לפתח מדיום טלוויזיוני מקוון שיהיה פתוח לכולם, ובו כל אחד ואחת יזכו באפשרות לבטא את הקול האישי שלהם.

Democracy Player שואף לתת מענה לריכוזיות השולטת בשוק הטלוויזיה האמריקני, ולמעשה בשוק הטלוויזיה העולמי כולו. לכן, באמצעות אותו הכלי בו אפשר להשתמש כדי ליהנות משידורי טלוויזיה מקוונים, אפשר גם להשתמש כדי ליצור ולהפיץ שידורים כאלה. בכתבה זו נתרכז רק בקצה הקרחון, בצפייה, ונסביר לכם איך בדיוק נהנים מכל אותם ערוצי טלוויזיה מקוונים, ואיך הם יכולים להפוך את החיים שלכם לקצת יותר חופשיים.

הגירסה האחרונה של הנגן שיצאה בחודש האחרון כוללת כמה שיפורים, כמו תמיכה בסרטוני פלאש, חיפוש ב-YouTube ובגוגל וידאו, אפשרות לארגן סרטונים ב-Playlists, ארגון ערוצים בתיקיות ועוד. למרות זאת, כמו תוכנות רבות אחרות מעולם הווב 2.0, Democracy Player עדיין עושה את דרכה אל מחוץ לשלב הבטא, ולכן עשויה לעתים להיות מעט בלתי יציבה.
 

מכל הבא ליד

מדריך הערוצים
 מדריך הערוצים   
ממשק התוכנה מחולק לשני אזורים מרכזיים, חלון גדול מימין ומעין סרגל צד משמאל, הכוללים את רוב אפשרויות התוכנה. כשתפעילו את התוכנה יטען בחלון המרכזי מדריך הערוצים (Channel Guide), עליו נתעכב בעוד כמה רגעים. אותו חלון ישמש גם לצפייה בסרטונים שתורידו מהרשת. סרגל הצד הממוקם בחלקו השמאלי של המסך יכלול את רשימת הערוצים אליהם נרשמתם - כשתפעילו את התוכנה לראשונה תגלו שאתם כבר רשומים לכמה ערוצים כברירת מחדל. בכל עת תוכלו לבטל הרשמה לערוץ על ידי לחיצה על שם הערוץ באמצעות כפתור העכבר הימני ובחירה באפשרות Remove. מעל לרשימת הערוצים, עדיין בסרגל הצד, יופיע קישור למדריך הערוצים, קישור לביצוע חיפוש, וכן קישורים לרשימת הסרטונים החדשים שהורדו למחשבכם ולרשימת הסרטים שנמצאים ברגע זה בשלבי הורדה.

לפני שנדגים לכם איך בדיוק משתמשים ב-Democracy Player, כדאי להסביר מה בדיוק פירושו של המונח "ערוץ" בתוכנה זו. למעשה, כל תוכנית, וידאוקאסט, וידאובלוג וכן הלאה מסוגלים להוות ערוץ, ובכל פעם שפרק או סרטון חדש ייצא לאור הוא יופיע כזמין להורדה בערוץ. הרשמה לערוץ מאפשרת לכם לקבל הודעה בכל פעם שיעלה בו סרטון חדש אותו תוכלו להוריד. לחילופין, תוכלו לבחור באפשרות של הורדה אוטומטית, כך שכל פרק חדש מיד יוכנס לרשימת הסרטונים להורדה. זו ההזדמנות לציין שכל ערוץ שתמצאו כאן הוא חינמי לחלוטין ולעולם לא תדרשו לשלם תמורת תוכן ב-Democracy Player.

מדריך הערוצים הוא מקום טוב להתחיל בו אם אתם מחפשים ערוץ בנושא מסוים, כמו טכנולוגיה למשל, ולא מכירים ערוץ ספציפי אליו ברצונכם לעשות מנוי. מבחינה ויזואלית, מדריך הערוצים של Democracy Player מזכיר מאוד את חנות iTunes של אפל. במרכז המסך תמצאו את רשימת קטגוריות הערוצים, וכמה ערוצים מומלצים. במורד המסך תוכלו לראות את הערוצים הפופולריים והחדשים של אותו יום. בצידו הימני של המדריך ניתן לחפש ערוצים לפי שם, מילות מפתח (Tags) ואפילו שפה (עברית בינתיים אין, ערבית דווקא יש).
 
 

עושים מנוי

עמוד הערוץ במדריך הערוצים
 עמוד הערוץ במדריך הערוצים   
לצורך ההדגמה נבחר בקטגוריית Technology. בחלון הקטגוריה יופיעו כמה ערוצים, שעל כל אחד מהם נקבל מעט מידע. מתחת לתמונה לדוגמא יופיע שם הערוץ ומתחתיו תיאור קצר על תוכנו. אם החלטנו שהערוץ נראה לנו ואנו רוצים להירשם אליו, נוכל ללחוץ על כפתור ה-Add המופיע על התמונה. לחיצה זו תוסיף את הערוץ לרשימת הערוצים שלנו בסרגל הצד השמאלי. לחילופין, אם החלטנו שאנו מעונינים במידע נוסף נלחץ על הלינק More המופיע מתחת לתיאור הערוץ. בשלב זה נגיע לעמוד הערוץ במדריך הערוצים. כאן נמצא מידע נוסף על תוכן הערוץ, נוכל לקרוא ביקורות גולשים, אם ישנן כאלה, וכן נוכל לראות את רשימת הפרקים האחרונים.
 
מספר הסרטונים החדשים ואלה שעוד בדרך
 מספר הסרטונים החדשים ואלה שעוד בדרך   
בחרנו בערוץ Geek Brief TV, קראנו את המידע אודותיו, התרשמנו מתקציר התוכניות האחרונות ומביקורת הגולשים והחלטנו להרשם אליו על ידי לחיצה על הכפתור הרלבנטי בעמוד. הערוץ החדש התווסף לרשימת הערוצים שלנו בסרגל הצד והתוכנה פצחה בהורדת הפרק העדכני ביותר. נוכל לראות כיצד מתקדמת ההורדה שלנו על ידי לחיצה על Active Downloads, בחלקו העליון של סרגל הצד. שם נראה מה גודל הקובץ שכבר נמצא אצלנו על המחשב וכמה זמן עוד נותר להשלמת ההורדה. מספר ההורדות הפעילות יופיע סמוך לקישור לחלון ההורדתו בצבע כתום. מעל קישור זה יופיע קישור לסרטים החדשים שהורדו למחשב, וסמוך אליו יופיע מספר הסרטים בירוק. בצורה דומה יופיע סמוך לכל ערוץ ברשימת הערוצים שלנו מספר הפרקים החדשים שהורדו למחשב בצבע ירוק, מספר ההורדות הפעילות בכתום ומספר הפרקים החדשים בכחול.
 
הפרק החדש בעמוד הערוץ
 הפרק החדש בעמוד הערוץ   
חיכינו חיכינו, בכינו בכינו, ולבסוף הסתיימה הורדת מבזק הידיעות האחרון ב-Geek Brief TV. הפרק החדש יופיע בעמוד הערוץ וחץ ירוק יופיע מעל תמונת התצוגה המקדימה שלו. לחיצה על החץ תביא להצגת הפרק בחלון הגדול במקום הערוץ עצמו. כפתורי השליטה על הסרטון ממוקמים בתחתית החלון, וכמו כל נגן וידאו ניתן לעבור קדימה ואחורה בזמן, להציג את הסרטון במסך מלא, לשנות את עצמת השמע וכן הלאה.
 

אפשר גם לחפש ב-YouTube

תוצאות חיפוש קטעים בגוגל וידאו
 תוצאות חיפוש קטעים בגוגל וידאו   
אפשרות חדשה ב-Democracy Player שלא היתה בגירסאות הקודמות של התוכנה היא הורדת קטעים מאתרי הסרטים ב-YouTube, גוגל יאהו ו-BlogDigger. פיצ'ר זה זמין משורת ה-Search בחלקו העליון של סרגל הצד. הקלידו את נושא הסרט המבוקש בחלונית החיפוש, בחרו את האתר בו אתם מעוניינים ולחצו על אנטר. רשימת התוצאות תופיע על גבי המסך, כאשר כל סרטון יגיע עם תמונת תצוגה מקדימה, תיאור קצר שלו וחץ כחול להורדה. לאחר שההורדה תסתיים ניתן יהיה לגשת ולצפות לסרט דרך אזור הסרטים החדשים, בדומה לסרטים שהורדתם בדרך הרגילה.

כמו כן תוכלו להוסיף באופן ידני לינקים לערוצי וידאו התומכים ב-RSS ושאינם מופיעים במדריך הערוצים הרגיל של Democracy. פעולה זו נעשית באמצעות לחיצה על הכפתור Add Channel בתחתית התוכנה והדבקת הלינק לערוץ הרלבנטי. בלוגר אחד אפילו מצא דרך להשתמש בתוכנה כדי להוריד סדרות טלוויזיה בביטורנט.

אם אתם חוששים שמא הסרטונים שיגיעו למחשב שלכם השכם והערב יסתמו את הכונן הקשיח, הסירו דאגה מלבכם. ניתן לקבוע זמן תפוגה לסרטים כך שימחקו, למשל, שלושה ימים לאחר הורדתם. בנוסף, ניתן להגדיר את התוכנה כך שתחדל להוריד קטעים כאשר המקום הפנוי שנותר בדיסק מגיע לרף מסוים.
 

החזון יפה, המציאות עוד לא עומדת בקצב

 
עד כאן תמצית האידיליה ששמה Democracy Player, מכאן ואילך מתחילות הבעיות. הרעיון בבסיס התוכנה הוא אכן ראוי ויפה: סרטים חינמיים לכולם, תכנים שמגיעים אליך באופן קבוע במקום שתיאלץ לחפש אותם, חופש ביטוי לכל ועוד. אך למרות ההייפ הגדול ברשת סביב פלטפורמת הווידאו החופשית, נראה כי Democracy Player עדיין לא מצליחה לממש את ההבטחה הגדולה הצפונה בה. למשל, למרות דרישות הזיכרון הנמוכות באתר התוכנה (128MB), המחשב איתו בדקנו את התוכנה, עם זיכרון של יותר מ-512MB, קרטע כשביקשנו להריץ את Democracy Player במקביל לתוכנות אחרות.

כמו כן, רשימת התכונות של Democracy מקבילה במקרים רבים לפיצ'רים שמציעה iTunes, תוכנת המדיה החינמית של אפל. מאחורי iTunes אמנם לא עומדת שום אג'נדה חברתית, אבל היא עושה עבודה לא רעה בעדכון אוטומטי של ערוצי וידאו מקוונים. כמובן, Democracy לא נועדה להיות פתרון כולל גם למוסיקה ולפודקאסטים כמו iTunes, ולכן הממשק שלה ממוקד יותר בערוצי הווידאו ופחות עמוס ומבלבל.

בסופו של דבר, אם חיפשתם תוכנה שתרכז את ערוצי הווידאו האהובים עליכם בקלות ובלי יותר מדי מאמץ, Democracy Player בהחלט עשויה להתאים לכם.

דרישות טכניות

מערכת הפעלה חלונות XP עם לפחות 128MB RAM של זיכרון, או מקינטוש המריץ OS X 10.3 ומעלה. כמו כן קיימות גם גרסאות למספר הפצות לינוקס.

להורדה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by