ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שיבוט בני אדם - הסוף? 
 
 ``אלוהים ישמור! שיבטו אותי``   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש אודות שיבוט יצורים מצביע ביתר שאת כי שכפול בני אדם הוא רעיון מאוד לא מוצלח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר חדש אודות שיבוט יצורים, מצביע על כך כי שיבוט בני אדם הוא רעיון מאוד לא מוצלח. המחקר, שבוצע ע"י חוקרים במכון המחקר לביו-רפואה בוויטהד, בוסטון, מצא כי שיבוט לצורך יצירת בע"ח חדשים יסתיים, כמעט תמיד, ביצור חריג או פגום.

רודולף יאניץ ועמיתיו למחקר מדווחים, כי תהליכי השיבוט מסכנים את שלמות הסדר הגנטי של החיה, בגיליון השבוע של "פרוטוקול האקדמיה הלאומית למדעים". כך מדווח אתר Wired.

החוקרים סקרו כ-10,000 גנים, ובכך ערכו את המחקר המקיף מסוגו. מחקר קודם חקר רק 12 גנים, כמו גם ראיות נסיבתיות כגון דלקת הפרקים של הכבשה המשוכפלת דולי, מספר מקרים גבוה של לידת עוברים מתים, הזדקנות מואצת ובעיות בריאות נוספות, מצביעים על בעיות הכרוכות בשיבוט.

המחקר הנוכחי הראה כי אחד מתוך 25 גנים שנלקחו משליות עכברים משוכפלים, היה פגום בצורה כלשהי. גם בכבד של עכברים משוכפלים נצפו דרגות פחותות של בעיות גנטיות.

"מחקרים עדכניים מראים תופעות כגון מוות מוקדם, דלקת ריאות, כשל בתפקודי הכבד ואכילת יתר אצל עכברים משוכפלים, הנובעים, ככל הנראה, מאי התקינות הגנטית", הצהיר יאניץ. זה המקום לציין, כי שיטות המחקר הרפואי לפיתוח תרופות והליכים רפואיים לבני אדם, מסתמכות במקרים רבים בעכברים כמודל גנטי תקף.

התוצאות עשויות להיות המסמר האחרון בארון הקבורה של אלו המעונינים להיקרא משבטי בני-אדם. "אין אנו יודעים כיצד לשכפל חיות או אנשים, ולכן אסור לנו לעשות זאת, נקודה" אמר פול ברג, חתן פרס נובל ופרופסור לביו-כימיה מביה"ס לרפואה שבאוניברסיטת סטנפורד.

במסיבת עיתונאים ממכון וויטהד נאמר כי המחקר מוכיח כי לא משנה כמה נורמלי תראה החיה המשוכפלת בעת הלידה, רוב הסיכויים הם כי היא תפתח בעיות בריאות בשלב מאוחר יותר בחייה. "ולכן, שיבוט לצורך יצירת בן אנוש נוסף היא פעולה לא בטוחה לחלוטין ומנוגדת לכללי האתיקה".

אחד מתומכי הליך שכפול בני אנוש, רנדולף וויקר, האשים את יאניץ בכך שהוא עוטף בטיעונים מוסריים, עובדות מדעיות שהדיוטות בנושא אינם יכולים לפענח. "... המדען הזה אשר לקח על עצמו את בימת המטיף, אשר מפרסם את דרשותיו באתר האקדמיה הלאומית למדעים", אמר וויקר, מייסד החזית לזכויות השיבוט והקרן לשיבוט אנושי.

מספר קבוצות, ביניהן הראלים, טוענות כי הן הפרו אישה עם השיבוט האנושי הראשון. אם דיווחים אלו אמיתיים, ואין לכך כל סימוכין עד כה, התינוק האנושי המשובט הראשון צפוי להיוולד בדצמבר הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by