ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מעריב אינטרנט בעקבות הכסף 
 
 רושם גולשים. עמוד הרישום באתר מעריב   
 
עידו קינן

אחרי ynet והארץ, גם אתר מעריב דורש רישום; בראיון לפני מספר חודשים, הודה מנכ"ל האתר כי ישנה היערכות לגביית תשלום על תכנים; היום הוא סירב להגיב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר מעריב אינטרנט הולך בעקבות אתרי ynet והארץ, ודורש רישום עבור גישה לתכנים. במעריב מבטיחים שהמטרה היא לקבל תמונה מעודכנת על הגולשים, ולא לגבות תשלום על התכנים. אולם בעבר אמרו בכירים בעיתון, שהם מתכוונים לדרוש תשלום עבור תכנים, ורישום הגולשים הוא צעד ראשון בכיוון.

"כדי להמשיך ולאפשר לכם לגלוש וליהנות מעושר התכנים, החלטנו לבצע רישום של כל הגולשים באתר", נכתב בהודעה, שהועלתה לחלקים מסוימים באתר לפני מספר ימים. "פעולת הרישום הפשוטה, תאפשר לנו לקבל תמונה מעודכנת יותר של מאות אלפי הגולשים הקבועים במעריב אינטרנט, על מנת שנוכל להמשיך לתת לכם אתר מצויין שהולך ומתפתח עם הזמן ועם עולם האינטרנט, וכדי שנוכל להיות איתכם בקשר ישיר", נכתב שם.

"הרישום הפשוט ומילוי הפרטים המהיר, יאפשר לכם להמשיך להינות [השגיאה במקור - ע.ק.] ללא תשלום מכל תכני מעריב אינטרנט ולהישאר מעודכנים און-ליין, 24 שעות ביממה. לאחר סיום תהליך הרישום, הגלישה במעריב אינטרנט, תתאפשר רק למשתמשים רשומים", נכתב עוד בהודעה, עליה חתום העורך הראשי של האתר, דני דור.

בעמוד הרישום נדרשים הגולשים למלא שם מלא, כתובת אימייל וארץ מגורים (אתר ynet דורש רישום רק מגולשים מחוץ לישראל, זאת באמצעות זיהויים על פי כתובת ה-IP שלהם, ואילו אתר הארץ דורש רישום רק לשם קריאת תכני הגירסה המודפסת). בתנאי השימוש מצוין, כי "החברה מספקת את השירותים ומידע באתר ללא גביית תשלום בשלב זה. יחד עם זאת, החברה שומרת לעצמה את הזכות לגבות תשלומים בגין כל השירותים ו/או חלק מהם על פי שיקול דעתה הבלעדי".

דור סירב להגיב, והפנה אותנו למנכ"ל מעריב אינטרנט, שמעון שפירא. שפירא סירב להתראיין בנושא, בנימוק שהממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, אסר על מנהלי אתרים להתראיין בנושא גבייה על תכנים, דבר שמשמש לדבריו לתיאום מחירים (דבריו של שטרום נכתבו באישור שהוענק בתחילת החודש להקמת איגוד אתרי האינטרנט המסחריים).

באפריל אשתקד, עלה במעריב אינטרנט "סקר גולשי חו"ל", שבחן את נכונותם של גולשים מארצות הגולה לשלם עבור התכנים באתר. אחד הסעיפים בסקר היה, "אם אתבקש בעתיד לשלם 15 דולר לחודש עבור כניסה לאתר", והתשובות האפשריות היו "אסכים לשלם", "לא אסכים לשלם" או "אעבור לאתרים אחרים". שפירא הסביר אז, שזו אחת מהבדיקות שהאתר מבצע בנושא, וסגן יו"ר מעריב אינטרנט, איל רינות, אמר כי "על התוכן באינטרנט צריך לשלם, מכיוון שעולה הרבה כסף להפיק אותו. מתוך שמירה על הגולשים, אנחנו נשתדל לפעול כך שלא יהיה מצב, שגולשים יאלצו לשלם לגלישה למעריב, כשהם לא צריכים לשלם לשאר אתרי החדשות".

בסוף יוני השנה עבר אתר מעריב מתיחת פנים קונספטואלית, והדגש בו הועבר מתכני העיתון המודפס לתכנים המקוונים והעדכניים. שפירא אמר אז לחיים ברשת, כי שינוי העיצוב הוא "חלק מההיערכות העתידית לקראת גביית תשלום על תוכן", וסירב לפרט מעבר לכך: "יש לנו תוכנית, אבל אנחנו לא מדברים עליה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by