ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להפיל מטוס עם מיני-דיסק 
 
 כלי-נשק פוטנציאלי?   
 
מערכת חיים ברשת

בעקבות התראות כי טרוריסטים עשויים להפיל מטוסים בעזרת מכשירים אלקטרונים פשוטים, נבחנת ההמלצה לאספם מידי הנוסעים, עד לאחר הנחיתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם אפשר להפיל מטוס באמצעות שימוש במכשיר אלקטרוני פשוט כגון מיני-דיסק?

שאלה מעט בנאלית זאת, קיבלה לאחרונה תהודה רבה, לאחר שמספר מומחי בטחון התריעו כי טרוריסטים מיומנים יכולים להפיל מטוסים באמצעות המכשירים הפשוטים ביותר, אפילו בעזרת מיני-דיסק או ווקמן. אם יתקבלו המלצותיהם, עשויים צוותי האוויר לאסור על הנוסעים להשתמש בכל מכשיר אלקטרוניקה בעת הטיסה, ומי שיימצא כשבתיקו מיני-דיסק, עלול אפילו להיעצר בחשד כי הוא מסכן את בטיחות הטיסה.

לדברי צ'ט אובר, מומחה אבטחה וטכנולוגיה מנברסקה, ארצות הברית, ניתן כיום להמיר מכשירים אלקטרונים רבים לצורך שיבוש מערכות המטוס, כך מדווח ה-NewScientist. בין מכשירים אלו ניתן למנות את הווקמן, נגן התקליטורים, נגן ה-DVD, מכשירי רדיו, מחשבים ניידים, מחשבי כף יד ועוד. כולם עשויים לשמש כנשק, בידיו של טרוריסט מיומן, אשר ישבש באמצעותם את מערכות המטוס, ועשוי אף להביא להפלתו.

המומחים אף ממליצים לכלול מכשירים אלקטרונים רבים נוספים ברשימת המכשירים האסורים לשימוש בעת הטיסה, רשימה שעד כה התבססה על טלפונים סלולריים ומחשבים ניידים, שידוע היה כי הפעלתם פוגעת בתפקוד המערכות האלקטרוניות על גבי המטוס. יתר על כן, אם עד כה השאירו צוותי האוויר את המכשירים האמורים בידי הנוסעים, בבטחם כי יכבום, מרצונם, בעת המראה או נחיתה, הרי בעת זאת, בה הטרור כה מאיים, יש לאסוף את המכשירים מהנוסעים, ולהחזירם אליהם רק לאחר הנחיתה.

מעניין איך יגיבו הנוסעים לדרישה זאת ...
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by