ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המוסד נפתח - לכלל הגולשים 
 
 
עידו קינן

אחרי המודעות בעיתונות, הגיע תור האינטרנט: המוסד העלה אתר לגיוס מועמדים; אתר עם הסיפורים העסיסיים באמת, בדוגמת אתר ה-CIA, עדיין לא עלה; ממשרד ראש הממשלה נמסר: "מדובר באתר 'דרושים' שישמש לצורכי גיוס בלבד"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים (חברים קרובים קוראים לו "המוסד") השיק לראשונה אתר אינטרנט. אולם מי שייקלע לאתר, יחשוב לתומו כי הגיע לסוכנות השמת כח-אדם, שכן האתר שעלה הוא בסך הכל מודעת דרושים מקוונת לאיתור מועמדים לעבודה במוסד.

המוסד פרסם מודעות גיוס בעיתונות מזה שנים רבות, אולם הן הוסוו ושמו המפורש של המוסד לא פורסם בהן. בשנים האחרונות, בין השאר בעקבות המחסור במועמדים ראויים, החל המוסד בפרסום מודעות גלויות בעיתונות. האתר, שנבנה על ידי לשכת הפרסום הממשלתית, הוא המשכה של מדיניות זו באמצעים אחרים.

כתובתו של האתר, mohr.gov.il, מעידה על מטרתו: mo זה מוסד, hr הם ראשי תיבות של human resources (משאבי אנוש). האתר מורכב מסרטון פלאש, שמציג את הדרישות מהמועמדים, וטופס למילוי פרטים אישיים. דבר קיום האתר נחשף על ידי קול ישראל.

"פרטיך ישמרו בדיסקרטיות ולא יועברו לגורם אחר", נכתב בטופס למועמדים, "האתר מאוחסן בחוות השרתים המאובטחת (תהיל"ה) של ממשלת ישראל". מנהל חוות השרתים של תהיל"ה, בועז דולב, אמר לחיים ברשת שעד היום לא היו פריצות מוצלחות לתהיל"ה, והבטיח שהמידע שמוסרים המועמדים אכן נשמר בביטחה.

ממשרד ראש הממשלה, הממונה על המוסד, נמסר בתגובה: "יש להדגיש כי מדובר באתר 'דרושים' שישמש לצורכי גיוס בלבד. האתר מאפשר לראשונה הגשת מועמדות לעבודה במוסד באמצעות רשת האינטרנט. מילוי הטופס ברשת ייעל את תהליך המיון, ויקל את הפנייה עבור המועמדים. האתר מאובטח היטב ומאוחסן בחוות השרתים של הממשלה, ומובטחת פרטיותם של הפונים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by