ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת: Battle of the Gods 

ביקורת: Battle of the Gods

 
 
עידן זיירמן, גיימר

חבילת ההרחבה של Black & White 2 מציגה מעט מדי חידושים כדי לאתגר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האמת העצובה, הכואבת, והבלתי-מתפשרת היא ש- Black & White המקורי היה משחק שטלטל את קהילת הגיימרים כולה בסדרת ויכוחים בלתי-פוסקת. Black & White 2 היה משחק שלא יכול היה לברוח, לטוב ולרע, מהצל של אחיו הבכור. אבל לעומת אלה, Battle of the Gods הוא לא יותר מסערה בכוס תה. עוד קצת מאותו הדבר, לטוב ולרע.
 

שני אלים יצאו לדרך

סוגדים לאל
 סוגדים לאל   
כזכור, ב- Black & White 2 שיחקתם את האל היחיד בעדן. תפקידכם היה להוביל את העם היווני לניצחון ושגשוג בבלגן הגדול שקראו לו "העולם". יכולתם לעשות את זה באחת משתי דרכים: או שהייתם אלים טובים, בניתם ערים ענקיות וגרמתם לעמים השכנים להגר לערים שלכם, או שהייתם אלים מרושעים, ושלחתם את היצור שלכם, בליווי מספר תלת-ספרתי של חיילים, על מנת לכבוש את ערי האויב.

במהלך המשחק זכיתם לסיוע מצד אותה הישות שהוזכרה ללא-הסבר בפסקה הקודמת: היצור. הפרחח הדו-רגלי הזה יכול היה לסייע לכם בכל מטלה, מאיסוף משאבים, דרך בניית בניינים ועד לרמיסת חיילי האויב. היצור עשה את כל מה שחינכתם אותו לעשות, ובידכם היו כל הכלים לקבוע האם יהיה מדובר בחיה פרוותית וחמודה, או שמא במיזנטרופ סדיסט. ועכשיו, מגיע Battle of the Gods. משחק שיאפשר לכם לעשות בדיוק את אותו הדבר.

בסצנת הפתיחה של Battle of the Gods, מגיע אל חדש לעדן. האל, שזומן ע"י השורדים המועטים של השבט האצטקי אותו הבסתם במשחק הקודם, הוא אל של הרס, חורבן, מוות וכל מיני מילים נרדפות אחרות, כמו "מוסיקת פופ רועשת". הוא מחיה את גופותיהם של האצטקים, ויוצא, חמוש בצבא של שלדים ורוחות רפאים, להשמיד את כל החיים בעדן.

אז אתם מגיחים לעדן פעם נוספת. כעת, אתם צריכים להרים העם היווני מהשברים, וללכת להרביץ לכמה אצטקים מתים למחצה. אבל הפעם אתם לא מתמודדים רק נגד המוני חיילים ויצור מכוער. הפעם אתם מתמודדים נגד אל. והאל החדש לא לגמרי משחק לפי החוקים.
 

בשר תותחים

היצור
 היצור   
האל החדש, כאמור, מביע חיבה מיוחדת לאל-מתים. מהסיבה הזו, לא מוטלות עליו מגבלות רגילות בנוגע לגודל הצבא שהוא שולח מולכם. אם רק תתנו לו את ההזדמנות, הוא יוכל לשלוח עליכם גל אחרי גל של לוחמים זומבים. חוץ מזה, יש לו גם את כל היכולות של אל טיפוסי. כלומר, הוא מסוגל להטיל קסמים ולהשתמש בהם נגדכם.

הייתי רוצה להגיד שיש לזה השפעה מהותית על המשחק. באמת. הייתי רוצה להגיד שמלחמות נגד אל, בניגוד למלחמות נגד עמים מחוסרי-אל כמו במשחק הקודם, הן מותחות ושקולות יותר. אבל האמת העצובה היא שזה פשוט לא נכון. אחרי הכל, העמים שנלחמנו נגדם במשחק הקודם יכלו לשלוח צבאות לתקוף אותנו, והרבה פעמים היה יצור שליווה אותם. אז מה ההבדל היחידי? שהאויב שלנו הפעם יודע להטיל גם כמה קסמים? נכון, מדובר במטרד יותר רציני, אבל לא משהו שאי אפשר לפתור באמצעות קסם מגן אחד ממוקם היטב.

"מטרד" זו בדיוק ההגדרה לאל החדש הזה. אם יש תחום אחד שבו הוא כן עושה יותר מדי – זה לדבר. האל החדש פשוט לא סותם את הפה, ובכל דקה או שתיים מספר כיצד הוא ישמיד אותנו, את העם שלנו, את היצור שלנו ואת אוסף בובות הפורצלן שיש לנו בבית. הצלחתם, חס וחלילה, לנצח את החיילים שלו? הוא מיד יספר לכם כיצד הם הולכים לחזור חזקים יותר וטובים יותר. מפתחי המשחק כנראה היו נחושים להזכיר לנו כל הזמן שאנחנו מתמודדים נגד אל, אף על פי שהוא עושה כל כך מעט, אחרת אין הסבר הגיוני לפטפטת הבלתי-פוסקת.
 
 

אין חדש תחת השמש

האי
 האי   
כאמור, אם מתעלמים מהפטפטת הזו, אנחנו נשארים בדיוק עם אותה הדינאמיקה של Black & White 2, רק בכמה ארצות חדשות. זה אומר שחווית המשחק תלויה בעיקר בצורה שבה תבחרו לשחק – טוב או רע.

אם תבחרו לשחק בצורה הרעה, לאמן צבאות ולשלוח אותם כדי לסדר מחדש את האיברים הפנימיים של יריביכם – המשחק יהיה דומה יותר למשחק אסטרטגיה בזמן-אמת מהשורה, אבל מאוד פשטני. אם תבחרו לשחק בצורה הטובה, המשחק יהיה יותר דומה למשחק ניהול ערים מפורט להחריד, אבל מאוד מסורבל לשליטה ומאוד, מאוד איטי.

מה בכל זאת חדש? ובכן, יש לנו כמה שלבים נוספים, אבל כאמור, על אף שהם מציבים אותנו נגד אויב חדש, המשחק לא משתנה במיוחד. יש לנו גם יצור חדש – הצב, אבל כל מי שניסה לשחק עם כמה יצורים שונים ב- Black & White 2 המקורי יודע שאין לדבר הזה השפעה רצינית על המשחק. יש לנו כמה בניינים חדשים, אבל מלבד בית החולים (שיכול לרפא את החיילים שלכם), רובם לא ישנו את חווית המשחק.

מה שכן ירגיש קצת כמו משהו חדש הם הניסים שהצטרפו לרשימה. הניסים הללו, תשמחו לגלות, נוטים להיות מרשימים במיוחד, ומאפשרים לכם להפוך את צבאות האויב לערימת חיות בלתי-מזיקה, להקים לתחייה את החיילים שלכם או לשלוח גושי לבה לשרוף את כל העומד בדרכם. בסך הכל, הם ניסים די מוצלחים, אבל זה פשוט לא מספיק.

אם רשימת השיפורים נראית לכם זעומה, בטח שלא תשמחו לגלות שכמה אלמנטים מ- Black & White 2 מאוד בולטים בחסרונם. אם מאוד אהבתם את משימות המשנה מ-Black & White 2, תגלו כי לחבילת ההרחבה אין כמעט כאלה בכלל. לא בהכרח מדובר בחיסרון, שחקנים רבים לא אהבו את המשחקונים הללו ב- Black & White 2, והיעדרם של המשחקונים מ-Battle of the Gods בסך הכל מאפשר להם לוותר עליהם בלי להרגיש שמפסידים משהו.
 

עוד קצת מאותו הדבר, בבקשה

נהרות האש
 נהרות האש   
וזה, למען האמת, מסכם את Battle of the Gods. מדובר בחבילת הרחבה שלא מכילה שום תוספת ראויה לציון. רק כמה משימות חדשות, ותו-לא. יקפצו כמה גיימרים ויגידו "אבל זו המטרה של חבילת הרחבה!". יכול להיות שהם צודקים, אבל בכל זאת, אי אפשר שלא להישאר עם טעם חמצמץ בפה. באמת, זה הכל?

אז כן, אם ממש אהבתם את Black & White 2, חבילת ההרחבה הזאת תוסיף לכם עוד שלוש מפות לשחק איתן. אבל אם חיפשתם תוספות מיוחדות למשחקיות, תתעצבו לדעת שב-Battle of the Gods יש פחות תכונות חדשות אפילו מאשר בחבילת הרחבה ממוצעת של The Sims.

הנאה: 7
קול: 8
גרפיקה: 9
ממשק: 7
קושי: 6

ציון כללי: 6.8
הציון הכללי אינו ממוצע הציונים האחרים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by