ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת: Outrun 2006 

ביקורת: Outrun 2006

 
 
דורון יעקובי, גיימר

Outrun 2006 קצת רחוק מדי מהמציאות, וקצת קרוב מדי לכותר המקורי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נוסטלגיה היא דבר מתעתע. יש לי חבר שרכש, לפני זמן מה, את גרסת ה-DVD של "כוח המחץ". מי לא אוהב להישען על העבר, ולהיזכר בערגה כיצד צפינו בחיילים המצוירים נאבקים בכוחות הרשע של ארגון קוברה. איזה אקשן! איזה מתח! איזו סדרה משעממת ומשמימה. צפייה ב"כוח המחץ" בגיל הבגרות מעלה רק תהייה אחת: האם כל זיכרונות הילדות שלנו הם שקר אחד גדול?

למרבה המזל, חלק מהדברים שאנחנו זוכרים כמצוינים מהילדות הם עדיין מצוינים. אך בכל זאת, זה כואב בכל פעם שאנו מגלים שסדרה או משחק שהערצנו בילדותנו, לא שורדים את המעבר למאה ה-21.

אז היזכרו ב-Outrun לרגע. זוכרים שנהגתם במכונית ספורט אדומה עם חברה בלונדינית באולמי הארקייד של תחילת שנות ה-90? המהירות והריגוש גרמו לכם להשחיל אסימון אחרי אסימון על מנת שסוף-סוף תצליחו להגיע ל-Checkpoint המיוחל. עכשיו קחו את המשחק הזה, ושימו אותו בשנת 2006. השוו אותו למשחקים כמו Need for Speed: Most Wanted או Burnout 3. זה קצת כמו להשוות בין "כוח המחץ"' ל-"24".
 

רבותי, ההיסטוריה חוזרת

בענן אבק
 בענן אבק   
Outrun 2006 הוא גרסה מודרנית של ה-Outrun ההוא. למעשה, זהו לא משחק חדש לחלוטין. לפני כשנתיים Outrun 2 ו-Outrun 2SP ראו אור באולמי הארקייד ובקונסולת האקס בוקס, ו-Outrun 2006 הוא פחות או יותר שילוב של שני המשחקים האלה, עם מספר תוספות של מצבי משחק, מכוניות חדשות וכיוצא בזה.

Outrun 2006: Coast 2 Coast הוא הראשון שמגיע למחשב האישי, מאז גרסת ה-DOS של המשחק שיצאה ב-1989. אם שיחקתם ב-Outrun אי פעם, אתם תרגישו מיד בבית. הקונספט פשוט: אתם נוהגים בפרארי, לצדכם בלונדינית. המסלול מחולק למספר שלבים, כאשר בסוף כל אחד מהם Checkpoint, וכן אפשרות בחירה - פנייה ימינה לסביבה אחת, או שמאלה לסביבה אחרת, קלה יותר. עליכם להגיע לסוף המסלול לפני שייגמר הזמן, וכל Checkpoint שתחצו יוסיף זמן לשעון שלכם.

עד כאן הכל בסדר. הבעיות מתחילות כשמגלים שהדמיון לאותו משחק Outrun עתיק הוא גדול מדי. נראה כי המפתחים בחברת Sumo Digital החליטו להתעלם מכל ההתקדמות הטכנולוגית שחלה בעולם משחקי המרוצים ב-16 השנים האחרונות. היכולת של מכוניות להתנתק מרצפת המסלול היא דוגמא טובה: ב-Outrun 2006 המכונית שלכם תישאר דבוקה לרצפה גם אם תגיעו לירידה שלפניכם במהירות 300 קמ"ש. הדרך היחידה שלכם לגרום למכונית להתעופף היא להתנגש בצידי המסלול ולהתהפך.
 

בתוך כדור

החיים במסלול המהיר
 החיים במסלול המהיר   
אך אל דאגה, במשחק הזה אתם הולכים להתהפך לעיתים נדירות בלבד. בדרך כלל התנגשות בקירות המסלול תגרום לכם להרגיש יותר כאילו אתם נמצאים בתוך כדור פינבול שנתקל בבאמפר, מאשר בתוך מכונית פרארי ששוקלת טון וחצי. במילים אחרות, אתם מוטלים בחזרה למסלול, כמעט ללא איבוד מהירות. מיותר לציין שגם למכונית שלכם לא נגרם שום נזק, והיא תיוותר ללא שריטה גם אם תתהפכו מאה פעם.

שלא תבינו אותי לא נכון – אני אוהב מרוצים ארקיידים. הרבה יותר מאשר סימולטורים ריאליסטיים, למעשה. אך ב-Outrun 2006 תחושת הנהיגה כל כך רחוקה מהמציאות כך שזה פשוט לא כיף. אפילו המהירות כאן מרגישה מדומה. כן, המשחק מהיר והמכוניות מגיעות ל-250 קמ"ש תוך שניות ספורות. אך תחושת המהירות מזכירה יותר את התחושה שתקבלו אם תנסו להפעיל את "סופר מאריו" המקורי על מעבד ה-Dual Core שלכם. הרגשתי כאילו לקחו משחק נהיגה רגיל, ועשו להכל האצה.
 
 

התקף לב

עם כדור ים
 עם כדור ים   
מעבר למצב המשחק הסטנדרטי שתיארתי קודם, Outrun 2006 כולל מצבי משחק נוספים כגון Time Attack (מרוץ נגד הזמן), Heart Attack, שבו עליכם להשלים משימות שהחברה שלכם נותנת לכם, וכן Coast 2 Coast, שהוא מעין מצב קריירה שמשלב את מצבי המשחק השונים.

מצב המשחק החביב עליי הוא Heart Attack. כאן הבלונדינית שלצדכם תבקש מכם לבצע משימות מגוחכות מסוגים שונים על מנת להרשים אותה: להתחמק ממטאורים, לפגוע במכוניות אחרות, לא לפגוע במכוניות אחרות, לעקוף שיירת משאיות וכולי. ככל שתצליחו במשימתכם יותר, אהבתה של הבחורה אליכם תגבר, ואתם תקבלו ממנה ציון גבוה יותר ותוכלו להמשיך לשלבים הבאים. זהו מצב המשחק היחיד שהצליח להשכיח ממני את הפגמים הבסיסיים במשחק, ואפילו העלה חיוך על פניי מדי פעם. אחרי הכל, אין אף משחק אחר שמאפשר לכם לכדרר עם כדור ים בכביש סואן.
 

הבלונדינית הבלתי סודית

מי אמורה?
 מי אמורה?   
ואם כבר אנו עוסקים בחברתנו הבלונדינית שבאוטו, אי אפשר שלא להזכיר שהיא הדבר הכי מעצבן עלי אדמות. יש לה קול מעצבן, צחקוק מעצבן והערות מעצבנות ("מה, אתה מתכוון לוותר?"). גם לאחר חיפושים ארוכים במסך הגדרת המקשים, לא מצאתי את המקש שמאפשר לי לבעוט אותה החוצה.

בכלל, אם אתם דואגים לשלוותכם הנפשית, אני ממליץ לכם לכבות את הרמקולים כשאתם משחקים ב-Outrun 2006. מעבר לצווחותיה המעיקות של הפוסטמה שלצידכם, גם המוסיקה של המשחק נוראית. מדובר במנגינות מזוויעות שנלקחו היישר משנות ה-80. לא רק זאת, אלא שעליכם לבחור את השיר שתשמעו לפני שהמרוץ מתחיל, ואז אתם הולכים לשמוע את אותו השיר או המנגינה לאורך כל המסלול, שיכול להיות די ארוך לפעמים. כנראה שגם על אפשרות הנגינה האקראית לא סיפרו למפתחי המשחק.
 

תשכחו משפצורים

קו הסיום
 קו הסיום   
נהיגה במצבי המשחק השונים תזכה אתכם ב-Outrun Miles, נקודות שבעזרתן תוכלו לרכוש פריטים שונים במסך "חדר התצוגה". בראש ובראשונה תוכלו לקנות מכוניות פרארי חדשות, ואין ספק שמדובר בכלי רכב יפהפיים להפליא. גם אם המשחק לא מרשים עד כדי כך מבחינה גראפית – לפחות למכוניות הוא לא עושה עוול. מבחינת עיצוב והתאמה אישית של המכוניות, פה זה לא Need for Speed: Underground. תוכלו לרכוש צבעים חדשים עבור המכונית שלכם, אבל בכך זה מסתכם.

ניתן גם לרכוש מסלולים חדשים לנהוג בהם, ויש לא מעט כאלה ב-Outrun 2006. החל ממסלולים שעוברים בחוף הים, דרך סביבות עירוניות, כפריות או מושלגות. הסביבות עצמן לא מרשימות מאוד מבחינה ויזואלית, אך לפחות בתחום הזה ניתן לומר שנעשתה התקדמות לעומת Outrun המקורי. בסך הכל יש למשחק הזה גרפיקה צבעונית, חביבה ולא כבדה, כך שהוא מתאים גם למחשבים חלשים יותר מבחינת דרישות המערכת שלו.
 

נוסטלגיה מיותרת

עדיף שתעצור בצד
 עדיף שתעצור בצד   
לבסוף, שימו לב, ניתן לרכוש גם רצועות חדשות של מוסיקה ולהאזין להן. הן לא פחות איומות מהרצועות שפתוחות עבורכם מלכתחילה, כך שאני באמת לא מבין למה שמישהו ירכוש אותן, אלא אם הוא כבר קנה את כל מכוניות הפרארי שיש במשחק. כנראה שאין טעם לחפש היגיון במשחק יפני.

ל-Outrun 2006 גם מצב משחק מרובה-משתתפים. בכל רגע נתון משוחקים ברשת בערך שני מרוצים בו-זמנית, והסיכוי שאחד מהם מתרחש מספיק קרוב לישראל על מנת ליהנות מתנאי משחק סבירים אינו גבוה. במילים אחרות, אפשר להניח שגם אם תרכשו את המשחק, בסוף תשארו רק אתם, הבלונדינית, והידיעה - ששוב נתתם לנוסטלגיה לדפוק אתכם.

הנאה: 6
קול: 5
גרפיקה: 7
ממשק: 7
קושי: 6

ציון כללי: 5.9
הציון הכללי אינו ממוצע הציונים האחרים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by