ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אליפות הארץ ב-Pro Evolution Soccer 5 

אליפות הארץ ב-Pro Evolution Soccer 5

 
 
יונתן ברוורמן, גיימר

באווירת כדורגל נבחר השבוע אלוף ישראל במשחק שיזכה לייצג אותנו בטורניר הבין-לאומי באירלנד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כניסת שחקנים
 כניסת שחקנים   
כ-800 איש השכימו קום ביום ראשון, נטשו את העבודה, הלימודים והצבא והתאספו בהמוניהם מכל רחבי הארץ: מהצפון הרחוק, דרך בית ג'אן שבמבואות הכרמל, מבאר שבע שבדרום, אשקלון ואפילו תושב אילת אחד – והגיעו אל אליפות ישראל במשחק הפלייסטיישן 2 Pro Evolution Soccer 5 (להלן: PES5) שהתקיימה בפאב ה"דאגלס" בהרצליה, בחסות האתר Playzone.co.il וישפאר, היבואנית הרשמית של מוצרי סוני בארץ.

הטורניר התנהל במתכונת של שלב בתים ראשוני, בהשתתפות כל השחקנים שנרשמו מראש לטורניר. אלו חולקו למקצים ופוזרו זוגות-זוגות אל אחת מן העמדות הרבות אשר היו פזורות בכל רחבי המתחם. מנהלי הטורניר הקפידו על השגחה צמודה לכל משחק.

לאחר שלב הבתים הראשון (בכל בית 4 שחקנים), המקום הראשון והשני בבית התקדמו הלאה לשלב הנוק-אאוט – בשלב זה נותרו 64 השחקנים הטובים ביותר בישראל. לאחר משחק בודד בן 10 דקות, הזוכים זכו להגיע ל-32 הגדולים וכך הלאה עד לשלבי שמינית הגמר, רבע הגמר, חצי הגמר וכמובן – הגמר הגדול.
 

אווירת כדורגל אמיתית

אוהד ארגנטינה
 אוהד ארגנטינה   
מאחר ומדובר באירוע ארוך למדי, בחרתי לבלות את מירב זמני בטורניר בשעות הערב המוקדמות, בזמן המקצה האחרון של שלב הבתים. בשלב זה האולם של ה"דאגלס" היה מלא בצופים ובשחקנים, הצפיפות הייתה רבה, אך שררה אווירת כדורגל אמיתית: צופים נלהבים צעקו עם כל גול, שחקנים מתוסכלים שהאכזבה נראתה היטב על פניהם עם כל החמצה, וגילויי שמחה אמיתית מאלו שסיימו את משחקיהם בניצחון.

בעוד מאחוריי מתנהלים משחקים רבים המכריעים את העולים לשלבי הנוק-אאוט, ניהלתי שיחה קצרה עם מנהל חטיבת המולטימדיה בישפאר, איתן דרורי, ממארגני האירוע. איתן, שנראה עייף אך מרוצה מאד מהתנהלות הטורניר נכון לשלב זה, הסביר לי מעט על כל מה שהתרחש מסביב לאירוע העיקרי של הטורניר.

במתחם הקומה השנייה של באר ה"דאגלס", הציגו אנשי ישפאר משחקים רבים העתידים לצאת לשוק בקרוב, כדוגמת Pro Evolution Soccer 6 לפלייסטיישן 2 ומשחק המכות Tekken Dark Resurrection המיועד ל-PSP. בנוסף הוקרנו לכל אורך הטורניר קדימונים למשחקי פלייסטיישן 2 על מסך ענק, נתלו פוסטרים וכרזות בכל מקום, ועמדות PSP נייחות היו ממוקמות לכל אורך ורוחב המתחם.

לידי עמד שחקן בשם גיא שצפה בלחץ רב במשחק שהתנהל מולנו. "לפי התוצאה הזאת, מספיק לי תיקו ואני עולה לשלב הבא", הוא אמר. רציתי לשאול אותו מספר שאלות, אך בדיוק אז הוא נקרא אל הדשא והתבקש לתפוס עמדות. גיא ביקש ממני לחכות לו לאחר המשחק, ולאחר 10 דקות מהירות בהן הוא סגר עניין בניצחון מרשים עם נבחרת אנגליה, הצליח הבחור להבטיח את מקומו בשלב ה-64 מתמודדים.
 

תן לי רק לעבור את המשחק הבא...

המשחק של גיא
 המשחק של גיא   
יחד עם גיא היה גם אחיו הגדול, ששיחק דווקא את נבחרת ספרד, והודח עוד בשלב הבתים. גיא, שסיים השנה את לימודיו בתיכון, מבלה בין שעתיים-לשלוש ביום ב-PES5, כאשר הוא לא באימון או במשחק אמיתי עם קבוצתו בליגת הנוער עירוני רמת-השרון.

השניים הגיעו לטורניר מחולון, והסבירו לי על ההבדל בין לשחק מול המחשב לבין המשחק האמיתי. "מול המחשב אתה משחק בעיקר בהנעת כדור", הם מסבירים, "אבל מול בן אדם אתה לא יכול לדעת מה הוא יעשה ולכן קשה יותר לצפות את המהלכים שלו".

שניהם הסכימו כי המשחק, אפילו ברמה הגבוהה ביותר, עדיין קל מהתמודדות מול שחקנים חיים אחרים. אך בהמשך התברר כי הוא לא הצליח לעבור את שלב הנוק-אאוט הראשון ובכך למעשה סיים את הטורניר.

לאחר המפגש עם גיא מצאתי את עצמי צופה במשחק הראשון בשלב הנוק-אאוט של יוני זייצב. יוני, חייל תושב הרצליה המשרת בבסיס באזור המרכז, הגיע לטורניר לשלב הבתים במטרה לנצח והצליח לשמור על רשת נקייה לאורך שלושת המשחקים הראשונים שלו, מה שהעלה אותו לראשות הבית שלו עם 9 נקודות מלאות ו-0 שערי זכות להתמודדות בשלב ה-64.

שאלתי אותו כיצד הוא מעריך את סיכוייו להגיע למקום גבוה בטורניר. הוא חייך בתגובה ואמר: "עזוב אותך, בחייך... תן לי רק לעבור את המשחק הבא", תוך שהוא עושה דרכו אל המשחק, אותו ניצח 3-1 בלי קשיים מיוחדים. בשלב שמינית הגמר כבר ניכרה קפיצה גדולה ברמת המשחקים, ויוני הודח על ידי מי שעתיד לקחת את המקום הרביעי בטורניר, בתוצאה 6-2.

במקביל למשחקו של יוני בשלב שמינית הגמר, החלה דרמה גדולה באחת העמדות לידנו כאשר מתמודד בשם עידו שחר הצליח לעשות את הבלתי ייאמן ולחזור מפיגור של 3-0 במחצית. לאחר הבקעה מהירה מאד של שלושה שערים בפחות מחמש דקות, והארכת זמן במסגרתה

עידו, ששיחק את נבחרת אנגליה, לא הצליח להשיג יתרון ושני השחקנים עברו לדו-קרב פנדלים. לאחר מספר דקות ובשלב "המוות הפתאומי", לאחר שכל קבוצה בעטה חמש בעיטות עונשין, השלים עידו את המהפך, והעפיל לשמינית הגמר בתוצאה 5-4. מפתיעה לא פחות הייתה הדחתו של אלוף הארץ בשלוש השנים האחרונות אלי כהן, שהפסיד בשלב שמינית הגמר ולא הצליח לשמור על תוארו השנה.
 
 

המתח עולה

הגביע ממתין
 הגביע ממתין   
כמובן שהמתח האמיתי התחיל לקראת השלבים המתקדמים של הטורניר, ובשלב רבע הגמר כבר ניתן היה לסמן מועמדים מובהקים לניצחון. רבע הגמר המותח ביותר היה המשחק שהתנהל בין ניב קדוסי ובין אלמוג צפה, ילד הפלא מפתח תקווה וצעיר המתמודדים בשלב רבע הגמר, אשר בגיל 16 בלבד הצליח לתת פייט רציני מאד ולהעמיד משחק מרשים מאד. אם נבחרת ישראל הייתה נראית על המגרש כמו שאנגליה הוירטואלית נראתה בידיים של צפה, היורו ב-2008 בכיס שלנו.

מחצית השעה לפני חצות, תמונת המצב של חצאי הגמר התחילה להתבהר. בחצות כבר הייתה לנו רביעייה מלכותית: גל פלנבאום, מועמד מובהק לזכייה בטורניר, התמודד בחצי גמר מול שמעון אמסלם, אלוף באר שבע והדרום.

במקביל אליו התמודד שאול יקר, המתמודד המבוגר ביותר בשלב זה ושחקן מצוין אל מול ניב קדוסי, החתום על הזכייה הגדולה ביותר בטורניר (בהפרש של לא פחות משבעה שערים). שמעון ושאול נתנו משחקים מצוינים ועשו כמיטב יכולתם, אך גל וניב היו גדולים עליהם והמשחקים הסתיימו בניצחון ברור וללא צורך בהארכת זמן.

לאחר מכן התחיל משחק הגמר, המשחק המותח ביותר, ושלכבודו התכנסו מיטב שחקני ישראל ב"דאגלס" בהרצליה. גל פלנבאום מול ניב קדוסי, שניהם משחקים עם נבחרת ברזיל, שניהם בעלי סגנון משחק התקפי מאד ושניהם בלתי מנוצחים עד לשלב זה.
 

קרב הסיום

הזוכה עם הגביע
 הזוכה עם הגביע   
את המשחק הקובע פתח גל בפעולה מהירה שזיכתה אותו במצב מצוין, אך הכדור פגע בעמוד וקפץ החוצה אל מרכז השדה. ניב מיהר לנצל את ההזדמנות והבקיע ראשון. גל לא נשאר חייב והשווה תוך פחות מדקה, אך בשלב זה ניב התחיל לשלוט בצורה בולטת על חצי המגרש של גל והגיע למצבי הבקעה רבים עד לסיום המחצית הראשונה.

בפתיחת המחצית השנייה גל ביצע עבירה על אחד משחקני השדה של ניב, מה שהתברר בטעות גדולה שעלתה לו בשער מדהים מבעיטת עונשין. מיד לאחריו ניצל ניב פרצה בהגנה של יריבו והבקיע גול שלישי.

בשלב זה המשחק היה צמוד מאד, וגל הצליח להבקיע שער מצמק הפרש של 3-2 כאשר על השעון נותרו פחות מ-2 דקות משחק. עד לדקה האחרונה גל הראה נכונות להילחם, ורק לקראת הסוף חתם ניב את הניצחון שלו בשער שקבע את תוצאת המשחק – 4:2 לטובת ברזיל הצהובה על ברזיל הכחולה - וניב קדוסי הוא אלוף ישראל ב-PES5.

לאחר הזכייה הצלחתי לגנוב את ניב לראיון קצרצר לפני שחזר אל הוריו הגאים ואל נציגי ישפאר שחיכו לו להענקת הפרסים:

ש: ניב, איך היה?
ת: עדיין קשה לעכל שזכיתי, היה קשה מאד – במיוחד בגמר.

ש: איך אתה מעריך את הסיכויים שלך באליפות העולם?
ת: אני מאמין שיהיה בסדר, ואייצג בכבוד את מדינת ישראל באירלנד.

בנוסף לזכות לייצג את ישראל באליפות העולם ה-Pro Evolution Soccer 5 באירלנד ב-6 באוקטובר, זכה ניב קדוסי בפלאפון Samsung 780 מתנת רשת Esc, עותק של Pro Evolution Soccer 6 ו-500 ש'ח בתלושים מתנת אדידס.

אנו מאחלים הצלחה לניב קדוסי באליפות העולם, ומקווים שהביצועים שלו על המסך יהיו טובים הרבה יותר מביצועיה בכדורגל של נבחרת ישראל האמיתית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by