ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מעבר לפלייסטיישן 

מעבר לפלייסטיישן

 
 
יוני  שדמי

דרימקאסט הוא הדבר הכי טוב שקרה לבידור אלקטרוני מאז הפליסטיישן. אחרי מאות שעות משחק, הרי רשמינו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמוקים אירוטיים. ידית המשחק של הדרימקאסט
 חמוקים אירוטיים. ידית המשחק של הדרימקאסט   
ונפתח בשאלה: מהו המוצר הריווחי ביותר של תאגיד סוני העצום? דיסקמנים? מערכות סטריאו? טלוויזיות? ווידיאו? ואולי ?DVD בהחלט לא.

המוצר הריווחי ביותר של סוני, שאחראי ליותר משליש הרווחים של החברה והפך להיות הלחם והחמאה שלה, הוא הסוני פלייסטיישן. משחק הווידיאו הזה, שגם בארץ תפס פופולאריות רצינית ומכר מעל 100,000 יחידות, העיף את מנהלי הדירקטוריון של סוני מכיסאות עור הפרה המשובחים שלהם. "אחרי ההפתעה הראשונית, הבנו את ההיגיון בעובדה שהפליסטיישן נמכר בכאלה כמויות", אמר נוריו אוהגה, יו"ר סוני אמריקה. "אחרי הכל, בידור אלקטרוני הוא העתיד".

אבל אף אחד לא אמר שהעתיד נמצא בידיים של סוני. הטרנד הנוכחי בתעשיית משחקי הווידיאו הוא דווקא ה``דרימקאסט`` (משגר החלומות, בתרגום חופשי ומאושר) של סגה. מבלי להיכנס ליותר מדי היסטוריה תאגידית, שוק משחקי הווידיאו היה נתון בשנים האחרונות בהתגוששות ענקים בין סוני והפלייסטיישן שלה ונינטנדו עם מכשיר הנינטנדו ,64 כשסגה, שפעם שלטה ביותר מ50% מהשוק, סובלת מנתח עוגה שהצטמצם לכדי אחוז פתטי אחד. עד שהגיע הדרימקאסט.
 
מבחינה טכנית, הדרימקאסט הוא המקבילה של "סגה נאומי" - הדור החדיש ביותר של מכונות הארקייד שצריך לשלשל אליהן כמה שקלים בכדי לשחק, מהסוג שנמצא באולמות אפלוליים ומכיל גרפיקה וסאונד שלא מהעולם הזה. את המכונות הגמלוניות הללו צימצמה סגה לכדי מכשיר אפור קטן למדי (קטן מהפליסטיישן) שעובד על תקליטורים מזן מיוחד (GD-ROM). התקליטורים, שיכולים להכיל עד ג`יגה של מידע (כמעט פי שתיים מכונן התקליטורים של המחשב הביתי), מכילים משחקים שלא נופלים טכנית, ובדרך כלל אף עולים, ממשחקי הארקייד המרשימים ביותר.

לחתום מעלה הייתה הזכות להניח את ידיו הענוגות על אחד מהמכשירים שהגיעו לארץ - בתחילה על הגרסה היפנית, ולאחרונה על האמריקאית, שתיהן מיובאות לישראל ביבוא אפור. המשחקים עצמם מגיעים ארצה בזרזיף דק, וגם בשוק הבינלאומי רוב הלהיטים הגדולים עדיין נמצאים מעבר לאופק, אבל למעוני הצנוע והדל הגיעו בכל זאת שתי הפצצות הנוכחיות העיקריות של הדרימקאסט: סול קאליבר, וסוניק אדוונצ`ר.
 
חסר תקדים. סול קאליבר
 חסר תקדים. סול קאליבר   
להגיד שסול קאליבר (soul calibur) הוא משחק מכות זה כמו להגיד שרומיאו ויוליה זה רומן רומנטי. מדובר באחד המשחקים המרשימים ביותר שנראו בשנים האחרונות, ודי יהיה אם נאמר שגיימספוט, אתר המשחקים המוביל באינטרנט שנודע בביקורותיו הלא-רחמניות בעליל, נתן למשחק ציון חסר תקדים של עשר מתוך עשר.

הגרפיקה לא מהעולם הזה, הצליל ברמה של די-ג`ייז מובילים, ואורך המשחק (מה שנקרא בשפה המקצועית "שחיקות") הוא חסר תקדים למשחקים מסוג זה, עם יותר מעשרים דמויות שאפשר לבהחור ועלילה מפותלת.
 
 
בכי עז של בהלה. סוניק
 בכי עז של בהלה. סוניק   
סוניק אדוונצ`ר (sonic adventure) הוא המשך ראוי למשחק הפלטפורמות "סוניק", שמספר את סיפורו של קיפוד חביב אך אנטיפט שקיפץ ואסף טבעות זהב מנצנצות עוד בימי המגה-דרייב הנושנים.

למרות שאחרי כעשרים שעות משחק מתברר שלא מדובר במשהו אורגזמטרוני מהקנון של סול קאליבר, הרי שמבחינה גרפית, סוניק הוא, אם להתנסח בזהירות, אולי משחק המחשב המרשים ביותר שנוצר אי פעם.

שלב הלוויתן, בו רודף אחרי סוניק לוויתן כחול זועם, הצליח להפחיד כהוגן את בנדודי בן הארבע, אדם שעמד מול מפלצות הגייהנום בקוויק 2 ויכל להן, אדם שהביט בשלווה בזומבים המחרידים של "לבד בחשיכה 2", אדם שוודאי גולש באתרי הפורנו המפורשים והריריים ביותר כשאני מפנה את גבי, האדם הזה פרץ בבכי עז של בהלה ורץ לאימו כשראה את השלב המרגש הזה. סוף העולם.

יש לציין שכמה מהכלים הייחודיים ביותר של הדרימקאסט - מודם, משחקי אינטרנט - עדיין אינם זוכים למימוש הפוטנציאל המלא שלהם ("שישה מיליארד שחקנים", מבטיחה הפרסומת), אך כבר היום ניתן לגלוש בעזרת המכשיר ממש כאילו היה מדובר בפי.סי. רגיל.

המהירות בארץ סבירה - בדרימקאסט מותקן מודם במהירות 56.6 KB - ובקרוב בימינו אמן תגיע ארצה גם המקלדת, שתאפשר להשתתף בצ`טים ובשאר פעילויות אינטראקטיביות שהרשת מציעה.
 
השליטה במשחקים נעשית בעזרת ה"דרימקאסט קונטרולר", ג`ויסטיק רחב ונוח לאחיזה עם חימוקיים ארוטיים כמעט, כשאופציות נוספות לשליטה הן מוט דייג למשחקי דייג (קונספט מגוחך להחריד, שנמכר ביפן כמו בייג`לה טריים אך ספק אם יגיע לארץ) ואקדח למשחקי אקשן (שלא יופץ בארה"ב, לאחר שסגה החליטו לעכב את מכירתו, עקב הקישורים החוזרים ונשנים בין אלימות במשחקי מחשב לבין אלימות של בני נוער).

האם דרימקאסט יחליף את הפליסטיישן? ימים יגידו. בינתיים הוא נמכר ביבוא אפור בחנויות מתמחות, במחירים שמתחילים מ1300 שקל ומסתיימים ב1600 שקל, כשמשחקים עולים בין 300 ל400 שקל. לא זול, אבל נכון לעת כתיבת שורות אלה, מדובר בבידור האלקטרוני האינטראקטיבי השווה ביותר שאפשר לקנות בכסף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by