ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות 11 בספטמבר - אזרחי ארה"ב בעד צנזורת רשת 
 
 
מערכת חיים ברשת

יותר משני שלישים של הציבור האמריקאי אינם מודאגים מכך שממשלת ארה"ב מצנזרת, הלכה למעשה, אתרי אינטרנט, כחלק ממלחמתה בטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר שנערך ע"י צוות המוחות של מכון המחקר "פיו אינטרנט" מצא כי 69% מאזרחי ארה"ב מאמינים כי על ממשלתם לעשות ככל שביכולתה, כדי למנוע דליפת אינפורמציה לידי טרוריסטים, גם אם זה אומר שהמידע לא יגיע לידי הציבור עצמו. כך מדווח הבי.בי.סי.

אחרי מתקפת הטרור בשנה שעברה, ממשלת ארה"ב ואתרי אינטרנט פרטיים הסירו מידע הנוגע למפעלים כימיים וכימיקלים המיוצרים בהם, מחנות צבאיים ושאר מידע רגיש מרשת האינטרנט. הדבר הוביל לדיון ציבורי בארה"ב על רמת המידע הצריך להיות נגיש לציבור, בעקבות התקפות הטרור.

על פי הסקר, רוב הציבור האמריקאי מגבה את מדיניות הממשל, של איפול מידע ברמה מסוימת. גם רוב מקרב אלו שבעבר דגלו בנגישות מלאה למידע ממשלתי, סבורים כי צריך להסיר אותו מהרשת, אם יש בכך לתרום למלחמה בטרור.


רושם עז
אם זאת, ישנה חוסר התאמה בין סובלנות הציבור האמריקאי לצנזורה ממשלתית, לבין גישתם למציצנות אי-מייל מצד הממשל. כמעט מחצית מהאמריקאים מאמינים כי לממשלה אין זכות לנטר אי-מיילים ותקשורת אינטרנט של אנשים פרטיים.

"הם מוכנים לוותר על גישה למידע חשוב על הרשת, אם גורמים רשמיים טוענים כי זכות הציבור לדעת, עומדת בקונפליקט עם המטרה של מניעת הטרור" אמר ראש הפרויקט של "פיו אינטרנט", לי רייני. "בו בזמן, אמריקאים רבים מודאגים מכך שמדיניות האנטי-טרור תביא לכך שהממשל יחטט בפעילויות האון-ליין של אזרחים פרטיים".

הסקר הראה כי לטראומה של אירועי ה-11 בספטמבר יש השפעה עמוקה על פעולות האון-ליין של האמריקאים ועל סוג המידע הזמין ברשת. האמריקאים כיום משתמשים יותר באי-מייל, מבקרים יותר אתרי חדשות און-ליין ואתרים ממשלתיים וכן מחפשים מידע בריאותי בצורה תכופה יותר.
 
 
עיתונאות עשה-זאת-בעצמך
האינטרנט הופך למקבילה המודרנית של הפורום הרומאי, עם אנשים המשתמשים ברשת על מנת לדון ברגשותיהם וגישתם עקב אירועי הטרור, כך לפי הסקר. "עיתונאות בשיטת עשה-זאת-בעצמך ע"י חובבנים משגשגת, אתרים דתיים הפונים לקהילה וכיכר העיר הוירטואלית התמלאו בתגובות, ביטויי אבל ופטריוטיות" אמר סגן-מנהל ארגון WebArchivist.org, סטיבן שניידר.

הסקר מצא כי אזרחי ארה"ב עשו הערכה מחדש של חייהם בעקבות מתקפת הטרור, וכי 19 מיליון מהם, 17%, חידשו מערכות יחסים עם חברי משפחה, חברים וקולגות לשעבר אחרי ה-11 בספטמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by