ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת מוצר: LG LW70 

ביקורת מוצר: LG LW70

 
 
ניב ליליאן

מחשב המולטימדיה של LG גדול, כסוף ומרשים מבחוץ. אך האם הפנים שלו ראוי? ניב ליליאן בילה איתו שבועיים, בקולנוע ובעבודה, וחזר עם רשמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-LW70 של LG הוא מחשב רב שימושי שלא מוגבל לאף קטגוריה ברורה אחת, והוא יכול להתאים למגוון משימות וצרכים שונים. הוא נמצא בדיוק על גבול המשקל והמחיר של מחשב נייד לשימוש כללי, והוא גם מצויד וחזק מספיק כדי להיות מחשב מולטימדיה ולשמש כתחליף למחשב שולחני. המסך הגדול של ה-LW70 מתאים לעבודה ממושכת ולצפייה בסרטים, אבל הציפוי המבריק שלו מהווה מטרד בחדרים מוארים. אפשרי שתוכלו למצוא מחשבי מולטימדיה חזקים ומצוידים ממנו, אבל לא עם תג מחיר של כ-8000 שקל בלבד; תוכלו גם למצוא מחשבים קלים וניידים ממנו, אבל לא עם מסך בגודל 17 אינץ'.

יתרונות: מסך משובח, מקלדת מלאה, שלט רחוק.

חסרונות: חיי סוללה קצרים, אין מקשי מולטימדיה ייעודיים.

מחיר נמוך בעת כתיבת הכתבה: 8,000 ש"ח

ציון: 7.5
 

עיצוב וממשק: הכסוף הגדול

 
כש-LG החליטו לפני מספר שנים להיכנס לשוק המחשבים הניידים בישראל, הם החליטו לתקוף בכל החזיתות בבת אחת: החל ממחשבים קלים ואולטרא-ניידים, דרך מחשבים לשימוש כללי וכלה במחשבי מולטימדיה חזקים וכבדים. ה-LW70 שייך לקטגוריה האחרונה.

כמו רוב המחשבים האחרים של LG, ה-LW70 מעוצב בקווים מעוגלים, דק יחסית לגודלו, וכולו שילוב של משטחי כסף בוהקים. גב המחשב הוא משטח כסוף-מתכתי שלוגו LG גדול טבוע במרכזו. צמד תפסים מתכתיים בולטים נועל את המסך, ועל מנת לפתוח את המחשב יש ללחוץ את שניהם בו זמנית, מה שמחייב שימוש בשתי ידיים. קצת מעצבן. סגירה מגנטית או תפס מרכזי בודד היו פיתרון מתבקש.

כאשר מרימים את המכסה, הדבר הראשון שתופס את העין הוא המסך. המחשב מצויד במסך 17 אינץ' ענק ומלבני ביחס 16:9, עם גימור מבריק דמוי זכוכית. הציפוי המיוחד על המסך נועד לאפשר צפייה ברורה גם מרחוק ובזווית ראייה רחבה. עד כמה רחבה? בואו נגיד שמי שייקח את המחשב הזה לטיול שנתי, יוכל לפתוח אולם קולנוע בספסל האחורי באוטובוס.

מלבד המסך המרשים, יש ב-LW70 מקלדת מלאה (כולל לוח ספרות נוסף) ומשטח מגע. כפתורי ההדלקה/כיבוי ועוצמת הקול ממוקמים במרכז. בצד שמאל תמצאו שני כפתורי "הפעלה מיידית" ל-DVD ו-CD. ביניהם נמצאות נורות החיווי של הרשת האלחוטית והנעילות למיניהן (Caps Lock ו Num Lock).
 
(צילום: ירון גונן)
 (צילום: ירון גונן)   
כיאה למחשב מולטימדיה, הוא מגיע מצויד היטב, מעבר לחיבורים הרגילים: שני רמקולים סטראופוניים בחזית, סאב-וופר בתחתית המארז, יציאות סאונד הניתנות להתאמה אישית - כולל יציאה דיגיטלית, ארבעה חיבורי USB שמפוזרים במקומות שונים במארז, יציאת טלוויזיה, עינית אינפרא אדום, חיבור Firewire ואפילו קורא כרטיסי SD. רק חסר בלוטות' מובנה כדי להשלים את החגיגה. בתחתית המארז נמצא חיבור לתחנת עגינה. למרות כל אלו, ה-LW70 לא מצויד בכל טוב של מחשבי מולטימדיה מהדור האחרון, כמו כונן קשיח שני או מקלט טלוויזיה מובנה.

מתחת למכסה המנוע, אפשר למצוא מעבד פנטיום M סונומה במהירות של 1.8 ג'יגה-הרץ, חצי ג'יגה זיכרון וכרטיס גרפי Radeon Mobility X600 של ATI.
 
 

סרטים: זיכרון גורלי

כמובן שהדבר הראשון שרצתי לנסות הוא הקרנת סרטים. פונקצית ההפעלה המיידית, שמאפשרת לצפות בסרטי DVD בלי להיכנס למערכת ההפעלה, פעלה היטב. במצב זה שורת המקשים הראשונה משמשת ככפתורי הפעלה ל-DVD, אבל הם לא מצוידים בתאורה אחורית והייתי צריך להדליק את האור כדי לדעת מה עושה כל מקש. הפינוק הקטן היה השלט הדקיק שמצורף. הוא נכנס במקום אחד מכרטיסי ההרחבה ולכן אין סיבה שלא לקחת אותו אתכם לכל מקום - הוא שימושי מאוד והחיישן שלו מגיב מצוין.

והמסך, אוי, המסך. הוא פשוט נפלא. הוא ברור וחד מכל מרחק צפייה ומכל זווית, והבהירות מעולה. השילוב של הסאב-וופר התחתי יחד עם צמד הרמקולים הקדמיים מפיק צליל סביר בהחלט, וכזה שמסוגל לנתק אתכם מהסביבה. איכות הסאונד לא משתווה אמנם לזו של מערכת קולנוע ביתי הגונה, אבל לא משווים חתול לארנבת. אם אין לכם כוח להתעסק עם החיבורים ואיבדתם את השלט של המגבר – הדמיית הסראונד של 7.1 רמקולים תעשה עבודה טובה.
 
 
הסרט הראשון עשה לי תיאבון ולכן קפצתי לחבר ושאלתי ממנו עותק של צ'רלי והשוקולדה, שהפעם ניגנתי עם נגן ה-Power DVD המצורף, דרך מערכת ההפעלה. שוב, ציפתה לי חוויה סינמטית מענגת, ולמעט גמגום קטן פה ושם שלדעתי נבע מקצב הקריאה של ה-DVD, לא היו תלונות. המסך מספק את הסחורה ומפעל השוקולדה של ווילי וונקה בהחלט קם לחיים.

המחיר שצריך לשלם על איכות הצפייה המשובחת הזו הוא חיי סוללה. על אף שסוללה טעונה אמורה להחזיק 3.5 שעות (לא נתון מרשים מאוד ממילא), בפועל, היא מחזיקה קצת פחות משעתיים בעת צפיה בסרט. למעשה, כבר באמצע הצפייה בצ'רלי והשוקולדה, היא התלוננה שהיא עייפה וצריכה לנוח, עדיף בקרבת שקע חשמל.

החלטתי לנסות את ה-LW70 גם עם מוזיקה והפעם לקחתי תקליטור של ברי סחרוף בהופעה. גם בחיבור למערכת הסראונד שלי וגם דרך הרמקולים הפנימיים – ברי ופורטיס נשמעו צח וברור. תפריט הניהול של ההפעלה המיידית גם הוא ברור והתפעול של כפתורי עוצמת הקול מניב תגובה מיידית.
 

עבודה משרדית: מקלדת כמו בבית

ה-LW70 של LG שוקל קצת יותר משלושה ק"ג: 3.21 ליתר דיוק. זהו משקל סביר אם לוקחים בחשבון את המסך הגדול, והוא עדיין נמוך יחסית למחשב מולטימדיה. יחד עם זאת, מי שמתכנן לקחת את ה-LW70 לדרכים, כדאי שירכוש תיק גב הגון, שכן יחד עם המטען מדובר במשא לא מאוד קל לנשיאה. המסך, שעושה שירות כה גדול לחובבי הקולנוע, עשוי להתגלות כפחות יעיל למי שרוצה לגלוש או לעבוד על גיליון אקסל ברכבת.

המסך חד וברור גם ממרחק ישיבה, אך הציפוי הזכוכיתי משקף מקורות אור כמעט מכל זווית (שימו לב להשתקפות בתמונה), והופך את החיים למאוד לא קלים, בסביבות בהם יש מנורות לא מכוונות או סתם אור שמש. בכל פעם שתשתמשו במחשב תצטרכו לבלות מספר דקות בכוונון קפדני של זווית המסך ביחס למקור האור כדי להמנע מהשתקפויות המעייפות את העייניים, ובמקרים רבים תגלו שכלל לא קיימת זווית כזו. בטווח הארוך, הציפוי המבריק הוא אחד החסרונות המהותיים ביותר ב-LW70.

ערכת התוכנות שמגיעה יחד עם ה-LW70 מקיפה ומטפלת בכל תכונות המחשב השונות. ניתן לציין לטובה את תוכנת הסוללה, שכוללת ממשק מאוד ברור לכוונון מצבי וזמני השינה של המחשב, המסך והכונן הקשיח. תוכנת העדכון האוטומטית של LG המכונה "עדכון אינטליגנטי" אכן חכמה מאוד ומורידה באופן אוטומטי את כל העדכונים מהאינטרנט, כולל שיפורים למיניהם השומרים על ערך המוצר. עם זאת, הייתי מעדיף לראות את כל הפונקציות השונות מרוכזות בכלי אחד, ולו כדי לחסוך בכמות האייקונים המופיעים ליד השעון.
 
 
מנגד, התוכנה אשר מטפלת בחיבורים האלחוטיים היא איומה למדי, כמקובל במחשבים ניידים. עודף שדות והגדרות הופך את העבודה עמה למסובכת. אומנם, בבית הקפה (תכינו מקום על השולחן), היה קל יחסית להתחבר לרשת האלחוטית, אבל הרשת המאובטחת אצלי בבית כבר הייתה סיפור אחר ואליה לא הצלחתי להתחבר כלל. רק אחרי שכיביתי את התוכנה של LG והפעלתי את מנהל ההתקן של חלונות, התחיל החיבור לעבוד. אני ממליץ לכם בחום לעשות כמוני ולהחליף את התוכנה של LG בתוכנה הפשוטה והמוכרת של חלונות.

משטח המגע הפשוט זהה בתכונותיו ובתפקודו לרוב משטחי המגע הקיימים במחשבים ניידים אחרים, ומנהל ההתקן שלו מציע את אותן אפשרויות. המקלדת הגדולה, לעומת זאת, היא מראה נדיר במחשבים ניידים והיא מתנה משמיים למשרד הנייד. בהתחלה קצת קשה להתרגל לעובדה שיש מקלדת מלאה עם לוח מקשים ספרתיים מתחת לידיים, אבל ברגע שאתם מכירים בכך שזו מקלדת כמעט כמו בבית, העבודה איתה הופכת להיות תענוג.
 

משחקים: בעל הבית השתגע?

החלטתי לנסות את כוחו של ה-LW70 גם כמכונת משחקים, שכן זהו אחד השימושים הנפוצים ביותר עבור מחשב מולטימדיה ומחשב שאמור להיות תחליף למחשב שולחני. פנומברה, המשחק האחרון של "בעל הבית השתגע 3" בהחלט היה מועמד ראוי עם המנוע הגרפי החדשני שלו.

מלא ציפיות, הגברתי את כל האפקטים לאיכות הגבוהה ביותר, והפעלת את פנומברה, משחק פעולה-אימה מגוף ראשון. הכרטיס התמודד עם האפקטים, אבל במצבים של תנועה מהירה, הוא התחיל להשתעל ולגמגם. אז הפחתתי קצת את רמת האפקטים. הכרטיס לקח אוויר והפעם התמודד בכבוד עם המשימה. בסך הכול, המאיץ של ATI והרמקולים המשובחים סיפקו חווית משחק הגונה.

לא הייתי ממליץ על המחשב הזה כמכונת משחקים, אבל עבור הגיימר המזדמן, זה שרוצה לטחון קצת Warcraft מדי פעם, או לשחק בנסיעה ברכבת ב-DOOM 3 בלי שכל ההגדרות הגרפיות מכוונות על "גבוה" ו "מלא", המחשב הזה הוא פיתרון לא רע.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by