ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנה סלולרית: Quickoffice Premier 2.0 

תוכנה סלולרית: Quickoffice Premier 2.0

 
 
רן יניב הרטשטיין

עם Quickoffice Premier 2.0 תוכלו לפתוח ולערוך קבצי אופיס בטלפון הסלולרי שלכם, אפילו בעברית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אופיס בטלפון הסלולרי. אילוסטרציה
 אופיס בטלפון הסלולרי. אילוסטרציה   
את הדואר האלקטרוני אפשר לבדוק באמצעות הסלולר כבר כמה שנים, אבל מה בדבר קבצי האופיס שמצורפים אליהם? טלפונים חכמים חדשים מציעים חיבור מהיר לאינטרנט ומסך גדול ומפורט, כך שהאפשרות לפתוח מסמך וורד או מצגת פאוורפוינט הופכת מעשית ואפילו מקובלת. Quickoffice נועדה לספק את הצורך הזה בדיוק, עבור משתמשי טלפונים חכמים עם מערכת הפעלה סימביאן מסדרה 60.

מכשירים מסוימים כוללים כלים מובנים לטיפול במסמכי אופיס – כמו מכשירים מבוססי Windows Mobile או מכשירים מסדרת Communicator של Nokia – אבל טלפונים חכמים מסדרה 60 לא מציעים את האפשרות הזו בחבילה הבסיסית. Quickoffice תומכת במסמכים של וורד, אקסל ופאוורפוינט, ועבור משתמשים רבים היא תהיה החוליה החסרה האחרונה בעבודה משרדית על טלפון חכם.

כדי לדעת אם Quickoffice תוכל לעמוד בכל הציפיות האלה, רצינו לבדוק עד כמה התמיכה שלה במסמכי אופיס מלאה, ועד כמה היא נוחה לשימוש בניווט במסמכים ארוכים ובעריכה של מסמכים מורכבים. Quickoffice מגיעה עם כמה מסמכי אופיס לדוגמה, אבל אנחנו העדפנו לערוך את הניסיונות לפי הכללים שלנו.

כדי לבדוק את כשירותה של Quickoffice עם מסמכי אופיס "מהעולם האמיתי", ניסינו לפתוח ולערוך מסמכים אקראיים שמצאנו בגוגל, בעברית ובאנגלית. כמו המסמכים מה שרובנו מקבלים מדי יום בדואר האלקטרוני, רוב המסמכים שמצאנו לא היו שיא המופת לשימוש נכון באופיס, והיו עמוסים ומבולגנים.
 

מסמכי וורד

מסמכי וורד ב-Quickoffice. תמיכה מצוינת בעברית
 מסמכי וורד ב-Quickoffice. תמיכה מצוינת בעברית   
התשובה הקצרה לשאלה שכולם רוצים לשאול היא שכן, אפשר לפתוח ואפילו לערוך מסמכי וורד בעברית עם Quickoffice. התשובה הארוכה היא שזה לא תמיד עובד עם מסמכים מסוגים אחרים, ושבכל מקרה לא תמיד כדאי לעשות את זה. אבל נתחיל מהחדשות הטובות: Quickoffice פותחת מסמכי וורד בעברית ומציגה אותם בלי שום בעיה, מיושרים מימין לשמאל, והיא אפילו לא מתבלבלת כשהיא נתקלת באנגלית ועברית באותה השורה.

כמו הרבה תוכנות תואמות–אופיס אחרות, גם Quickoffice עלולה להתקשות בהתמודדות עם טבלאות גדולות או מסמכים עם מספור מורכב, ורוב מאפייני העיצוב ילכו לאיבוד במעבר בין שולחן העבודה לסלולר, אבל באופן כללי היא עושה מעל ומעבר לנחוץ כדי להתרשם ואפילו לקרוא לעומק מסמכי וורד בעברית.

Quickoffice מציעה מספר קיצורים שימושיים לניווט במסמך, וכוללת גם אפשרויות לחיפוש מילים ומשפטים ולגלילה אוטומטית – שימושי במיוחד לקריאת מסמכים ארוכים על המסך הקטן. עריכה של מסמכי וורד לא שונה בהרבה מכתיבה של הודעת SMS ארוכה במיוחד, והתמיכה בהשלמה אוטומטית עם T9 מקילה מאוד על הוספה של קטעי טקסט קצרים או תיקון שגיאות. עם זאת, מכיוון ש–Quickoffice חייבת לבצע המרה לקבצים שהיא פותחת, חלק ניכר מהמסך המקורי עלול ללכת לאיבוד, והטבלאות, התרשימים, התמונות ומאפייני העיצוב נמצאים בקבוצת הסיכון הגדולה ביותר. לכן, למרות שאפשר לערוך ולתקן מסמכי וורד באמצעות Quickoffice, אי אפשר לשמור את השינויים במסמך המקורי.
 

גיליונות נתונים באקסל

גיליונות אקסל ב-Quickoffice. עברית הפוכה
 גיליונות אקסל ב-Quickoffice. עברית הפוכה   
החדשות הטובות פחות לגבי התמיכה בעברית נוגעות לקובצי אקסל – שם Quickoffice לא ממש מצטיינת. היא מציגה את כל האותיות העבריות הנכונות, רק בסדר ההפוך. אך במקרים רבים, מספרים הם מוקדי העניין המרכזיים בגיליונות נתונים, וקטעי הטקסט מוגבלים למילים בודדות בכותרות הטורים. לכן, רצוי לראות במגבלת התצוגה העברית רק מטרד ולא פגם מהותי, בעיקר בגלל ש–Quickoffice מצטיינת בכל שאר היבטי השימוש בגיליונות נתונים.

התמיכה של Quickoffice באפשרויות ובפונקציות השונות של אקסל היא מקיפה, ובולטת בהעדרה רק התמיכה בגרפים ותרשימים. עריכה של גיליונות נתונים הרבה יותר נוחה ומעשית מעריכה של מסמכי וורד. זאת בעיקר מכיוון שמדובר בדרך כלל בנתונים מספריים שקל יותר להקליד על מקשים של טלפון, אבל גם הודות למחשבה הרבה שהוקדשה להקצאת מקשי הקיצור השונים, שמקצרים משמעותית תהליכים רבים. אם היינו אחראים ומסודרים יותר, היינו בהחלט שוקלים לנהל יומן הוצאות או גיליונות נתונים אחרים בסלולרי באמצעות Quickoffice.
 
 

מצגות פאוורפוינט

מצגות פאוורפוינט ב-Quickoffice. מכוער אבל עובד
 מצגות פאוורפוינט ב-Quickoffice. מכוער אבל עובד   
התמיכה של Quickoffice במצגות פאוורפוינט הייתה יכולה בקלות להיות החלק החלש ביותר בחבילה, אבל היא מציעה אפשרויות מקוריות לעריכה ותצוגה מקדימה של מצגות. מעניינת במיוחד היא האפשרות להציג מצגות ישירות מתוך המכשיר, באמצעות iGo Pitch Duo, אביזר חיצוני המתאם בין חיבור ה-Bluetooth של הטלפון לבין חיבור ה-VGA הקיים בכל מקרן. אם התמיכה במצגות בעברית הייתה טובה יותר, Quickoffice הייתה זוכה לחסידים רבים רק בזכות היכולת השימושית הזו.

אז Quickoffice אמנם לא ממש תומכת כהלכה בהצגה מלאה של מצגות בעברית, אבל היא כוללת עוד שלושה מצבי תצוגה אחרים. תצוגת המתאר מציגה את כל תכני המצגת הטקסטואליים, בדומה לתצוגה המתאר (Outline) בפאוורפוינט. תצוגת ההערות מציגה את ההערות של כל שקופית, ותצוגת ה-Thumbnails מאפשרת לבחון את מראה השקופיות במבט על המציג ארבע שקופיות בבת אחת. אפשרויות עריכת המצגות באמצעות Quickoffice מגוונות יותר מאשר אפשרויות העריכה של מסמכי וורד, והיא תומכת בשינוי מאפייני חזותיים כמו גודל וצבע האות. ביחד עם מתאם ההקרנה, יחסך מכם באופן זה הצורך לסחוב מחשב נייד לכל מצגת. זאת כמובן בתנאיש שהמצגות שלכם הן באנגלית.
 

תוספת ראויה

שקילת היתרונות של Quickoffice מול החסרונות שלה מעלה כי מדובר בתוספת ראויה לכל מכשיר סדרה 60. המאפיינים הפיזיים של מכשירים אלו מגבילים מאוד את האפשרויות השימוש ביישומי אופיס, אבל Quickoffice מצליחה להרשים אפילו בתוך המגבלות הללו. ספק אם משתמשים רבים היו קופצים על ההזדמנות לכתיבת מסמכים ארוכים או עריכת גיליונות נתונים מורכבים על מסך של אינץ' וחצי ומקלדת עם 12 מקשים, אבל Quickoffice תשרת אתכם היטב אם אי פעם תקלעו למצב כזה בעל כורככם.

עם זאת, קחו בחשבון שהתוכנה זוללת משאבי עיבוד רבים ולא מרחמת גם על הסוללה. אם אתם מבלים יום ארוך מחוץ למשרד בבדיקת דואר ופתיחת קבצים מצורפים עם Quickword, ועוד ממשיכים לנהל שיחות טלפון כרגיל, הסוללה החלשה ממילא ברוב מכשירי סדרה 60 עלולה להתרוקן עוד לפני שתספיקו לחזור למשרד ולהטעין אותה.
 
מחיר: 50 דולר

פלטפורמה: טלפונים חכמים עם מערכת הפעלה סימביאן מסדרה 60, כמו נוקיה 6600, 6680, או 7650. גרסאות אחרות שלה תוכנה פועלות על מכשירי UIQ ומכשירי Palm OS.

לעמוד הבית של Quickoffice
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by