ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב VOD בלווין 

בקרוב VOD בלווין

 
 
גיא הדס, גלובס

משרד התקשורת אישר ל-yes לבצע ניסוי שידורי וידיאו על-פי דרישה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(אילוסטרציה: SXC)
 (אילוסטרציה: SXC)   
חברת הלוויין yes קיבלה היום (א') אישור ממשרד התקשורת לביצוע ניסוי טכנולוגי בלבד בשירות ה-VOD, כלומר שירותי וידיאו על-פי דרישה, על גבי הרשת של בזק. לשירות זה, למרות היותו בגדר ניסוי בלבד, יש משמעות גדולה עבור yes, שכן היום חברת הכבלים HOT מעניקה שירות כזה, ובכך היא שומרת על יתרון יחסי שאין ל-yes, ומעבר לכך, הוא צפוי להוות מנוע צמיחה של חברות הטלוויזיה הרב ערוצית.

במקביל לאישור הניסוי, משרד התקשורת הודיע כי הוא מגבש בנפרד את המדיניות למתן שירות VOD מסחרי, על גבי הרשת של בזק. אישור כזה, אם אכן יתקבל, יהווה את פריצת הדרך עבור yes. יש לציין כי yes כבר ביצעה ניסוי מסוג זה בעבר, אולם תוקפו הסתיים ולכן היא נאלצה לסיים את הניסוי.

ב-yes לא קיבלו את העובדה שמשרד התקשורת הותיר אותם תקופה ארוכה ללא יכולת לבצע ניסוי בטכנולוגיית ה-VOD, וחשוב מכך לא קבעו עמדה ביחס לאישור מתן השירות באופן מסחרי. יש לציין כי גם אם משרד התקשורת ייאשר שירות כזה באופן מסחרי, הרי שהחקיקה המתבקשת לכך תיארך חודשים רבים.

הניסוי הנוכחי, מוגבל ומיועד ל-500 משתתפים בלבד, וייעשה בו שימוש ב-10 מרכזיות של בזק במרכז הארץ ובפריפריה.

לפני מספר חודשים הודיעה בזק למשרד התקשורת כי תסכים לפתיחת התשתית שלה להעברת תכנים של חברות אחרות, בתמורה לכך שיעניקו לה את האפשרות להעביר את תכני yes. הצעה זאת מייצגת מהפך משמעותי בתפיסת בזק עד כה, שסירבה לפתוח את התשתיות שלה לחברות אחרות.

הנהלת בזק מוכנה לאפשר לספקי תקשורת אחרים, לספק תכנים ללקוחות הקצה על גבי רשת הגישה של החברה (Access), בטכנולוגיית ה-ADSL.

הסכמה זאת נובעת מרצונה של בזק להעביר את תכני חברת הלוויין yes על גבי תשתית ה-ADSL. הכוונה בשלב הראשון להעברת שירות וידאו על-פי דרישה (VOD), ובשלב הבא - העברת כל תכני yes שישודרגו באפליקציות אינטראקטיביות באמצעות ה-IPTV, טלוויזיה המועברת על גבי רשתות בפס רחב בפרוטוקול אינטרנט. היום, תשתית הלוויין בה משתמשת yes, אינה מאפשרת העברת תכנים אינטראקטיביים או כאלה שאינם ברודקסט, ולכן היא זקוקה לתשתית הפס הרחב של בזק לשם כך. היום, המגבלות החלות על בזק מתוקף היותה מוגדרת כמונופול אינן מאפשרות ל-yes לספק תכנים על גבי התשתית שלה.

בעבר, HOT, דרשה ממשרד התקשורת, שלא להתיר ל-yes ניסוי בשירות VOD בתשתית בזק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by