ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ובין חללי ה-11 בספטמבר - חירות האינטרנט 
 
 
מערכת חיים ברשת

תגובת מדינות המערב לאירועי הטרור ב-11 לספטמבר גרמה לכרסום אכזרי של זכויות הפרט בסייברספייס, עד שניתן להוסיף לרשימת החללים של אותו יום את רשת האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמצעי האבטחה הננקטים מאז אירועי הטרור ב-11 לספטמבר, מרסנים את הסייברספייס בצורה כה חריפה, עד שניתן להוסיף לרשימת הניזוקים המשניים של אותו יום את רשת האינטרנט. כך על פי דו"ח, שהגישה קבוצת כלבי השמירה של המדיה עולמית.

קבוצת מגיני זכויות המדיה, "עיתונאים ללא גבולות" RsF, שבסיסה בפריז, דיווחה בסיכומה השנתי, על כך כי מדינות המערב, אשר באופן מסורתי שומרות על חופש המידע והעיתונות בקרבן, השתמשו באירועי הדמים של השנה שעברה, כאמתלה לריסון זכויות החופש הבסיסיות או לנקיטת אמצעים חריפים כנגד מתנגדים מבית.

חוקים חדשים המרחיבים את זמן אחסון המידע המוחזק בידי ספקי אינטרנט, והפיכת המידע לזמין עבור זרועות המודיעין השונות, הפך את ספקי האינטרנט וחברות הטלקומוניקציה "לזרועות שיטור פוטנציאליות", אמר רוברט מנראד, העומד בראש ה-RsF.

"ארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד, דנמרק, הפרלמנט האירופי, מועצת אירופה ומדינות ה-G8, כולן קראו תיגר על חרויות הרשת בשנה שחלפה" אמר מנראד בסיכום אשר צורף לדו"ח.

אזרחים באירופה ובכל מקום אחר, ירתחו מזעם, אם ממשלותיהם יאפשרו למשטרה לקרוא בצורה שגרתית את מכתביהם, הנשלחים דרך שרות הדואר, טען מנראד, "אולם אלה בדיוק תנאי האבטחה שננקטו ועדיין ננקטים ברשת האינטרנט", אמר, "עלינו לעמוד הרבה יותר על המשמר".

בין החוקים אותם מבקר ארגון ה-RsF כמגבילים את חרויות האינטרנט נמצאים החלטת מועצת הביטחון של האו"ם מספר 1373 על מלחמה בטירור, חוק המולדת האמריקאי והידוק התקנות של חוקי האיחוד האירופאי המגנים על מידע אלקטרוני.

חוק המולדת האמריקאי, Patriot Act, מאפשר ל-FBI לנטר תנועת אי-מייל של אנשים החשודים בקשר עם גורם זר, אולם מסרים מאזרחים תמימים, גם הם יורטו, כך נמסר בדו"ח ה-RsF. בבריטניה, כך נמסר בדו"ח, המשטרה במקרים רבים, לא נזקקת עוד לצו מוקדם משופט כדי לעקוב אחר העברות כספים ואי-מיילים פרטיים.

צרפת העניקה לשופטיה את הסמכות להורות על פענוח תכתובות אי-מייל, וחברות ההצפנה מחויבות למסור את הקודים שלהן לרשויות, כדי שאלו יוכלו לקרוא אי-מיילים. המשטרה יכולה גם לנהל חיפושים און-ליין ברישומי ספקי האינטרנט.

בגרמניה ניתנה לרשויות המודיעין, גישה בלתי מוגבלת, למאגרי המידע של המשטרה, ולשתיהן גם יחד הוענקה גישה רחבה לרישומי הטלפון והאינטרנט של חשודים. איטליה הקלה חקיקה על מעקב אינטרנט, והגדילה משמעותית את מספר אנשי המשטרה ורשויות הבטחון הרשאיות להשתמש בשירותי המעקב. כך עולה מהדו"ח.

הפקודה למניעת טרוריזם שאושרה בהודו, מאפשרת לממשלה לנטר אי-מיילים ללא כל אישור מקדים, ולהשתמש בכל המימצאים כראיה חוקית בבית משפט.

דו"ח ה-RsF מצביע גם על מוסד הנשיאות הדני, אשר ביקש מהאיחוד האירופי לחייב את חברות הטלפון וספקי האינטרנט להחזיק בכל רשומות התנועה של התמסורות שנעשו דרכן, כדי שזרועות הבטחון יוכלו לעיין בהם, במקרה הצורך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by