ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
GameCube - העשירייה 

GameCube - העשירייה

 
 
רותם לצטר, גיימר

קהילת נינטנדו של גיימר בחרה את עשרת המשחקים הטובים ביותר לקונסולה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גימקיוב (צילום: יח"צ)
 גימקיוב (צילום: יח"צ)   
נינטנדו היא חברה שתמיד אפשר לסמוך עליה, כזו ששמה מאז ומתמיד בראש סדר העדיפויות את הדברים החשובים באמת - המשחקים והגיימרים. אז מדוע בדור הנוכחי כשלה קונסולת הגיימקיוב והגיע למקום השלישי בלבד, כשהיא מובסת אפילו על ידי השחקנית החדשה בתחום, מיקרוסופט?

לכישלון היחסי הזה אפשר למצוא סיבות הגיוניות רבות: העיצוב הילדותי, חוסר החיבור לרשת האינטרנט, מסע הפרסום הלקוי או מגוון המשחקים המוגבל. מכל אלה, רק דבר אחד בטוח - לקונסולה הזו פשוט לא היו מספיק משחקים טובים ובלעדיים לעומת מתחרותיה, ובעיקר הפלייסטיישן 2. הבעיות הללו העניקו לגיימקיוב אורך חיים קצר במיוחד, ואכזבו גיימרים רבים שפשוט לא היה להם במה לשחק על גבי הקונסולה החביבה שלהם.

ייתכן שהאשמה מוטלת על נינטנדו עצמה, שלא השקיעה מספיק בתחום הקונסולות הביתיות בדור האחרון, והעדיפה לקדם דווקא את הקונסולות הניידות - תחום בו היא עדיין מביסה את כל מתחרותיה בלי להניד עפעף. יתכן שמדובר באופן בו החברה פועלת, על פיו רוב המשחקים מפותחים על ידי צוותי פיתוח פנימיים של נינטנדו. סוני, לדוגמא, לא הסתפקה בכך, והפעילה תחתיה עשרות חברות פיתוח קטנות שיצרו עבורה שלל משחקים בלעדיים.

למרות שהגיימקיוב הגיעה רק למקום השלישי בדור האחרון, הקובייה הסגלגלה סיפקה לנו הרבה משחקים מעולים, חלקם מהטובים ביותר בשנים האחרונות. לצערי, רק מתי מעט נהנו מהם. בישראל, הסובלת משיווק לא מסודר וכמעט פרטיזני של כל מוצרי נינטנדו, קמה למרות הכול קהילה קטנה ומגובשת של בעלי גיימקיוב אשר עדיין טוענים שהיא הקונסולה הטובה מכולם. דוגמא לכך ניתן לראות באתר גיימקיוב ישראל המצוין, המעודכן בתכיפות על ידי חבורת נינטנדופילים מסורים.

רגע לפני שה- Wii מגיעה בסערה ומחליפה באופן רשמי את הגיימקיוב, חברנו לקהילת נינטנדו ב-Gamer, שבחרה את עשרת המשחקים הגדולים ביותר בהיסטוריה של הקונסולה - ושחלקם אף יכולים להיכנס בכבוד לרשימת המשחקים הטובים ביותר של כל הזמנים. דווקא עכשיו, תוכלו לרכוש לעצמכם די בקלות את הקונסולה החביבה מיד שנייה, או מחנויות המעוניינות לחסל את המלאי הישן לפני הגעת הדור הבא. אנו גאים להציג בפניכם את עשרת המשחקים הגדולים ביותר לגיימקיוב, כפי שנבחרו על ידי חברי קהילת נינטנדו.
 

מקום 10 - Skies of Arcadia Legends (תפקידים)

Skies of Arcadia
 Skies of Arcadia   
כמה אירוני שדווקא המשחק האחרון בעשיריית הגדולים לגיימקיוב, הוא בכלל גרסה מחודשת ומשופצת לכותר תפקידים שיצא במקור לקונסולת הדרימקאסט של סגה עוד בשנת 2000, וזכה לביקורות נהדרות, אך למכירות מאכזבות במיוחד. עולם המשחק של Skies of Arcadia הוא מקום מיוחד ומעניין, המורכב כולו מאיים קטנים שצפים להם באוויר, וביניהם מתעופפות ספינות מסחר ותחבורה, וכמובן שגם ספינות פיראטים. אתם שולטים בפיראט צעיר ומוסרי בשם וייס, שכמו רובין הוד שודד רק מהעשירים ומעניק את השלל לעניים.

העלילה הקלילה והמשעשעת נפתחת כאשר גיבורינו מצילים נסיכה יפהפייה, שנלקחה בשבי על גבי ספינת אוויר של האימפריה. משם, יוביל אתכם גורלכם למסע מסתורי ברחבי האיים המעופפים. המשחק מכיל כמה אלמנטים שיהיו מאוד מוכרים לחובבי ז'אנר התפקידים בסגנונו היפני, כמו קרבות מבוססי-תורות המופיעים באופן אקראי לאחר מספר צעדים בשדה, ופאזלים שונים המפוזרים במבוכים.

Skies of Arcadia מוסיף עוד עניין לחוויה עם קרבות אוויר בין ספינות, מערכת קרב דינאמית, בניית בסיס פיראטים משלכם, וגם גיוס חברים נוספים אליו. אמנם מדובר במשחק שמלאו לו כבר 6 שנים, כך שאין מה לצפות להישגים מיוחדים בתחום הגרפיקה, אך עם זאת כל אחד יוכל להעריך את הסיפור המלבב, ואת ההרפתקה שאורכה עולה על 70 שעות משחק.
 

מקום 9 - Super Mario Sunshine (פלטפורמה)

Super Mario Sunshine
 Super Mario Sunshine   
כאשר מריו הפציע לראשונה על הגיימקיוב ב-2002 בכותר הפלטפורמה הנהדר "Super Mario Sunshine", גיימרים רבים הצהירו על אכזבה קלה. לאחר שמריו 64 הגדיר מחדש את ז'אנר הפלטפורמה בעידן התלת-מימד, Mario Sunshine (חיים הכט, מאחוריך!) לא היה כה מהפכני, ויש כמה הטוענים שהציג ירידה של ממש ברמה הגבוהה לה הורגלנו מצוות הפיתוח של נינטנדו. למרות הכל, הכותר הזה הוא עדיין אחד מהטובים מסוגו – משחק שהצליח, בחביבותו האופיינית, להפוך את חווית הפלטפורמה של השרברב המשופם לחלקה ומעניינת יותר מאי-פעם.

סיפורנו מתחיל כאשר מריו והנסיכה פיץ' יוצאים לחופשת קיץ קצרה באי הטרופי דולפינו. כאשר הצרות מתחילות, מריו שלנו מצויד בנשק קטלני ביותר: תותח מים משוכלל, שמתגלה כאחד האלמנטים החשובים ביותר במשחק. בעזרת תותח המים יכול מריו לרחף באוויר, לפגוע באויבים, ולהשתמש בסילוני המים בכדי להשפיע על סביבתו.

כשהגיע לראשונה למדפי החנויות, הציג Super Mario Sunshine גרפיקה צבעונית ומרשימה, לצד מכשולים מאתגרים אותם ניסו השחקנים המסורים לעבור פעם אחר פעם בכדי להשיג כוכב אחד נוסף ולזכות בעוד נקודות. נקווה שמשחק ההמשך בסדרה - Mario Galaxy, המפותח באופן בלעדי עבור ה-Wii, יעמוד גם הוא בסטנדרטים הגבוהים של אחת מסדרות הפלטפורמה האיכותיות ביותר בכל הזמנים.
 
 

מקום 8 - Metroid Prime 2: Echoes (פעולה)

Echoes
 Echoes   
במשחק ההמשך ל-Metroid Prime תזכו לחזור לנעליה של גיבורת הפעולה המושלמת, סאמוס עאראן. הפעם המשימה היא איתור חיילי פדרציה נעדרים בכוכב אית'ר, הכולל שני אזורים שונים - מרחב האור ומרחב החושך. זוהי הרפתקאת פעולה מאתגרת, שמצליחה לשמור על הסטנדרט הגבוה לו אנו מצפים מסדרת מטרויד.

הכותר השני בסדרה הציג מערכת מעניינת של נשקי חושך ואור, ומעבר חלק וסוחף בין העולמות השונים. גם מצב משחק מרובה-משתתפים שלא היה בכותר המקורי נוסף כאן. הגרפיקה נותרה עוצרת נשימה אפילו בסטנדרטים של ימינו, למרות שהמשחק מעולם לא שכח את שורשיו הנטועים עמוק בתקופת הדו-מימד. ללא ספק, מדובר בפיסת קלאסיקה מודרנית שאין שום תירוץ לפספס.
 

מקום 7 - Tales of Symphonia (תפקידים)

Tales of Symphonia
 Tales of Symphonia   
סדרת משחקי התפקידים הוותיקה של Namco הגיעה בפעם הראשונה לקונסולת הגיימקיוב בשנת 2004, ועוררה גלים בכותר שנחשב לאחד מהמוצלחים ביותר בתולדותיה. העלילה עוקבת אחר נער צעיר שנאלץ להציל בעזרת חבריו את כוכב הלכת הגוסס בו הוא מתגורר. הסיפור מועבר באמצעות סגנון ויזואלי מיוחד, המעניק למשחק כולו מראה של סדרת אנימה מצוירת. עולם המשחק עצום בגודלו, עם עשרות אתרים אותם ניתן לחקור ולכל אחד מהם מראה ייחודי ומרשים.

את 80 שעות המשחק של Tales of Symphonia תעבירו במהירות שיא, בעיקר הודות לקרבות המהנים שבו. קרבות אלה נערכים בזמן-אמת, כאשר השחקן שולט בדמות אחת בעוד השאר נשלטות על ידי הקונסולה, או לחילופין על ידי חברים היושבים לצידו ומצטרפים להרפתקאה. האפשרויות הרבות הזמינות בזמן הלחימה, לצד מערכת הקומבואים והמהלכים המיוחדים, חוברים יחדיו לכדי חוויה בלתי נשכחת. אם אתם אוהבים משחקי תפקידים ורוצים לשתף את חבריכם בחוויה, זהו בדיוק הכותר עבורכם.
 

מקום 6 - Paper Mario: The Thousand-Year Door (תפקידים)

Paper Mario: The Thousand-Year Door
 Paper Mario: The Thousand-Year Door   
כותר זה הוא המשך לכותר שיצא בשנת 2000 לקונסולת ה-N64, והפך את העולם הצבעוני והמשעשע של מריו לסוג של אוריגאמי, כשכל הדמויות והחפצים בעולם נראו כאילו הם גזרי נייר. הנסיכה פיץ' מצליחה להיחטף שוב, ומריו נחלץ לעזרתה פעם נוספת. הפעם הוא צריך לאתר שבעה כוכבים שיפתחו לו את דלת "אלף השנים", מאחוריה מוחבא אוצר יקר ערך.

העיצוב האומנותי הייחודי, מגובה בכוח העיבוד של הגיימקיוב, מעניק לשחקן חוויה בה עשרות דמויות צבעוניות ושטוחות מפציעות על המסך בו זמנית. קיפולי הנייר מהווים חלק חשוב במשחקיות עצמה: מריו למשל יכול להפוך לטיסן נייר מהסוג המעצבן שנוהגים לנעוץ בגבן של מורות להיסטוריה. מאפיין ייחודי נוסף הוא הקהל, שלוקח חלק פעיל בקרבות שנערכים על מעין במת תיאטרון. זהו כותר מוזר, מעניין ומקורי שלוקח את כל מה שטוב בעולם של מריו, והופך אותו למשחק בלתי נשכח.
 

מקום 5 - Eternal Darkness : Sanity's Requiem (הרפתקה)

Eternal Darkness
 Eternal Darkness   
פעמים רבות נשמעה הטענה שארסנל המשחקים של הגיימקיוב הוא ילדותי ברובו ופונה בעיקר לקהל הגיימרים הצעיר, בעוד שהמבוגרים נאלצים לפנות אל קונסולות אחרות כדי לשחק בכותרים "רציניים" יותר. Eternal Darkness בהחלט ניסה לפנות לקהל הבוגר יותר, והציג הרפתקה אפלה הסוחפת את השחקן למחוזות אלימים של אימה ומסתורין. זהו משחק המשלב אלמנטים של משחקי אימה, לצד פתירת פאזלים וקטעי פעולה, כאשר את כל המרכיבים הללו עוטף סיפור פסיכולוגי עמוק הנטוע במידה מסויימת בעובדות היסטוריות.

עלילת המשחק זורקת אתכם לחקירת הרצח האלים של סבכם, במהלכה תתקלו בספר האוצר בתוכו את הרשע המוחלט, ספר שרבים במהלך ההיסטוריה מתו בגללו. בעקבות החשיפה תאלצו לפלס את הדרך בין גדודי מפלצות, במסע שייקח אתכם ממדבריות פרס אל חורבות האימפריה הרומית, ובין כפרים קמבודיים לג'ונגלים הסבוכים של דרום אפריקה. חברת הפיתוח Silicon Knights כבר הכריזה על משחק המשך לכותר המעולה הזה, ואנחנו לא יכולים לחכות.

לחלק השני: ארבעת המשחקים הטובים ביותר לגיימקיוב
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by