ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גלישה נעימה 

גלישה נעימה

 
 
סער קרני

דפדפן חדש ונוח להפליא, המרה נוחה ומהירה של קבצי וידאו, יומן מהודר לכבוד השנה החדשה, נעילת תיקיות בקלות ובמהירות, גרסה מחודשת למשחק הדיגר הקלאסי וההמלצות שלכם.
שתהיה לכולנו שנה טובה, עם הרבה תוכנות מוצלחות וללא וירוסים, פרסומות ומסכים כחולים!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – My IE2

 
אם וכאשר ייערך סקר (מינה צמח כבר בכוננות) במטרה לגלות מהי התוכנה החשובה ביותר המותקנת במחשבים של הגולשים ברשת, הקרב על הבכורה יהיה קרוב לוודאי בין קאזה לבין איי.סי.קיו, כאשר ווינאמפ משתרכת מעט מאחור. אבל התשובה האמיתית הרבה יותר פשוטה: התוכנה החשובה ביותר היא הדפדפן שלנו, התוכנה שבעזרתה בכלל ניתן לגלוש באינטרנט, ובלעדיה לא היינו מגיעים אל כל הטוב שהרשת מציעה לנו.

רוב מכריע מבין הגולשים עושה שימוש באינטרנט אקספלורר, מן הסתם משום שהוא מצורף למערכת ההפעלה שמותקנת אצל רוב עוד יותר מכריע, ואילו הגיקים ובעלי העקרונות שבינינו מעדיפים את מוזילה או את נטסקייפ. אולם קיימת אפשרות נוספת, שלא רבים מודעים אליה: דפדפנים קטנים שמבוססים אמנם על המנוע ועל הממשק של אינטרנט אקספלורר, אך משפרים אותו לבלי הכר ומהווים תוכנה חדשה לגמרי, שכל קשר בינה לבין הדפדפן של ביל גייטס נראה מקרי לחלוטין.

אחת הדוגמאות היותר מוצלחות לדפדפנים מבוססי אינטרנט אקספלורר היא My IE2. כ-600 ק"ב בסה"כ, ויש לכם דפדפן חדש, שעושה מתיחת פנים אמיתית לאקספלורר ומוסיף לו שלל אפשרויות שימושיות. הכלי החשוב ביותר (שנדמה שכבר קיים בכל תוכנה שמחשיבה את עצמה לדפדפן, פרט לאקספלורר עצמו כמובן) הוא היכולת לגלוש אל מספר אתרים במקביל, ללא צורך לפתוח מופעים רבים של הדפדפן. My IE2 מאפשר לדלג בקלות, באמצעות לשוניות, בין האתרים השונים, כאשר ניתן לקבוע כתובת שתופיע בראש כל לשונית, להגדיר זמן רענון אוטומטי לכל אתר, לנעול אתרים כדי למנוע סגירה לא מכוונת שלהם וגם להגדיר קבוצות של אתרים שאותם ניתן לפתוח בבת אחת, בלחיצת עכבר יחידה.

פרט לכך, הדפדפן מציע טיפול יעיל במיוחד במטרד הגדול ביותר באינטרנט (פרט לרעש ה"או-או" הנוראי של הודעה נכנסת באיי.סי.קיו), חלונות הפרסומות. התוכנה מסננת את מרבית הפרסומות, וגם חלונות הפלאש המרגיזים נפתחים בלשונית נפרדת, ולכן אינם מפריעים לגלישה. ניתן לשלוט על טעינת הרכיבים השונים מתוך האתר (אישור או מניעת פתיחתם של קבצי וידאו, סקריפטים, יישומונים וכו'), לקבוע באילו מקרים תיפתח לשונית חדשה, להגדיר מקשי קיצור שונים (למשל עבור הפתיח http://www או הסיומת co.il), למחוק כתובות מחלון הכתובות הנגלל, קבצי Cookies וקבצי History וליהנות מעוד שלל אפשרויות וכלים נוספים.

רשיון: חופשי
גרסה: 0.45
גודל קובץ להורדה: 591 ק"ב
 

לא למקצוענים בלבד – TMPGEnc

 
תוכנות שיתוף הקבצים, המאפשרות כיום להוריד מהרשת קבצים מכל סוג שהוא, בשילוב עם האינטרנט המהיר, הפכו את הצפייה בקטעי וידאו שונים לעסק פשוט וזמין: מקלידים מילות חיפוש, מורידים וצופים בעזרת נגן הווידאו. אולם המהדרין לא מסתפקים בכך: מדוע לצפות בקבצים באמצעות מסך המחשב הקטן, אם אפשר בקלות יחסית לצפות בהם מעל גבי מסך הטלוויזיה, כאשר המצרכים הדרושים, צורב ו-DVD, מצויים כיום ברשותם של גולשים רבים?

ובכן, באמת מדוע? אם ברצונכם לצפות בסרטים שהורדתם מהרשת באמצעות ה-DVD, כדאי לכם להעיף מבט ב-TMPGEnc. מדובר בתוכנה חופשית, אשר תבוא לעזרתכם בשלב ההמרה של הסרטון לפורמט שאותו יכול ה-DVD לקרוא. התוכנה יודעת להמיר מכל פורמט כמעט (AVI, ASF, WMV ועוד) אל פורמט VCD, שאותו ניתן לנגן במרבית נגני ה-DVD. תוך שימוש באשף של התוכנה ניתן, בחמישה שלבים פשוטים ומהירים, לכווץ את הסרטים תוך שמירה על איכותם, ולשמור אותם בפורמט MPG, שהוא סטנדרט הכיווץ שבו נעשה שימוש עבור קבצי VCD. במהלך תהליך ההמרה ניתן לקבוע פרמטרים שונים (כגון איכות גבוהה יותר על חשבון הגדלת נפח הקובץ), ובסה"כ מדובר ביישום שימושי למי שמרבה לצרוב קטעי וידאו.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.58
גודל קובץ להורדה: 1.02 מ"ב
 

איך לא חשבו על זה קודם? יישומים קטנים ושימושיים:

 
EasyNoter Lite

אחד המצרכים המבוקשים ביותר בתחילת שנה חדשה הוא יומן שנתי, המכונה גם ארגונית. אם החלטתם שהשנה ברצונכם ללכת על האופציה הוירטואלית דווקא, אזי EasyNoter הוא בהחלט בחירה מצוינת. מדובר ביישום חופשי, שהממשק שלו מעוצב בצורת יומן רגיל, והוא מכיל מגוון רחב של אפשרויות: קבלת תזכורות לגבי אירועים שונים, רישום הודעות והערות, קישור ליישומים שימושיים (מחשבון, נגן המדייה, סייר הקבצים) וכמובן – לוח שנה ופנקס כתובות וטלפונים. כל הכלים הללו מגובים באופציית חיפוש נוחה ומהירה, והבונוס הגדול באמת הוא אפשרות ליצור סקינים אישיים עבור היומן, באמצעות הורדת היישום המתאים מאתר התוכנה (ניתן להגיע אליו ע"י הקלקה על כריכת היומן בעזרת כפתור העכבר הימני ובחירה באפשרות המתאימה).

רשיון: חופשי
גרסה: 3.7
גודל קובץ להורדה: 2.5 מ"ב
 
 

נועל התיקיות

 
הצורך בפרטיות בהקשר של השימוש במחשב עולה לא רק בהקשר של גלישה ברשת. לכל מי שחולק את השימוש במחשב עם אנשים נוספים ישנם, קרוב לוודאי, קבצים שונים שהוא לא מעוניין שיגיעו לידיעת הכלל, ולשם כך צריך להגן על התיקייה שבה הם מאוחסנים. נועל התיקיות, תוכנה ישראלית קלת משקל ונוחה מאד לשימוש, מציעה פתרון פשוט לכל העסק הזה: הגנה על תיקיות באמצעות סיסמה, בלי יותר מדי התחכמויות ובלי עודף כפתורים, אלא ישר ולעניין. רוצים לנעול? בחרו את התיקייה המבוקשת, הקלידו סיסמה, לחצו על כפתור המנעול והופ – התיקייה נעולה, ולא ניתן לגשת אל התוכן שלה. רוצים לשחרר את הנעילה? חיזרו על התהליך, הפעם עם כפתור המפתח, והתיקייה שוב נגישה.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 13 ק"ב
 

שחקו אותה – Excavator

 
דיגר הוא אחד ממשחקי המחשב הותיקים ביותר. עוד בימי מחשבי ה-XT ירוקי המסך, ניתן היה לנוע בעזרת הרכב הקטן במטרה לאכול את כל היהלומים ולהפיל שקי כסף על המפלצות המאיימות, וכל זה בלוויית המוסיקה הבלתי נשכחת של המשחק. ועכשיו, למען הדור שלא ידע את הדיגר, קבלו את Excavator, משחק המבוסס על הדיגר הקלאסי. הפעם השחקן שולט בארנבון קטן, כשמטרתו לאסוף אבנים יקרות ופירות העונה, ואת מקומן של המפלצות מן המשחק המקורי תופסים רובוטים שונים, המנסים לטמון לשחקן מלכודות. חביב וממכר.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.1
גודל קובץ להורדה: 657 ק"ב
 

התוכנות שלכם

 
הגולש Adolescente מבקש להמליץ על תוכנת שיתוף הקבצים Direct Connect: "מדובר בתוכנת שיתוף קבצים מיוחדת, שהמגוון שהיא מציעה אינו מבייש גם את תוכנת KaZaa, ובתחומים מסוימים (בעיקר תוכנות ומשחקים) אף עולה עליה. כל משתמש יכול לצפות ברשימה ארוכה של משתמשים אחרים המחוברים לרשת, ולדעת אילו קבצים בדיוק כל אחד מאפשר להוריד. כדאי!".

רשיון: חופשי.
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 3.2 מ"ב

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!


עדכוני גרסאות

Netscape – גרסה 7.0 לדפדפן הוותיק.

YAKI – גרסה 7.0 של משחק הקלפים הנוסטלגי. כעת ניתן גם לשחק מול המחשב, ולא רק מול יריבים אנושיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by