ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הפורומים - גיליון 7 

חדשות הפורומים - גיליון 7

 
 
ריקי כהן

רס"ר שמועתי עבר לאינטרנט, מוכי הפורומים בישראל ושינויים בוואלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

רס"ר שמועתי עבר לאינטרנט

למי שהספיק לעבור על עיתוני סוף השבוע, בוודאי שם לב לכך שיש "שמועות" לגבי הנהלת חברת `הכשרת הישוב` בהנהלת עופר נמרודי ובעלת השליטה ב`מעריב`. המסחר במניות `הכשרת הישוב` הופסק השבוע ליומיים עקב גל השמועות.

מנהלי פורומים בכל הארץ מחקו הודעות הנוגעות לפרשה, במה שמזכיר את סיפור צו איסור הפרסום שהוטל על פרשת אונס לינור אברג`יל, ובמקרה מסויים, כמו של פורום `הכשרת הישוב` באתר ההשקעות אנליסט, נמחקו כל ההודעות בפורום.

משקיעים מתוחכמים שדאגו להתעדכן בפורומים (בכל הפורטלים העיקריים), דאגו לצאת מהמניה בטרם חבריהם, שניזונו רק מהתקשורת הקיימת, שמעו את אותן `שמועות` מסתוריות.

בפרשה אחרת לחלוטין, נרמז לנו השבוע (ואולי זו גם עוד `שמועה`), התבצעה פעילות באחד הפורומים בישראל במסגרתה נעשה ניסיון ל"הרצת מניות" על ידי פיזור שמועות (שוב!) לגבי חברה מסוימת. למיטב ידיעתנו, הנושא נמצא בחקירה של הרשות לניירות ערך, וכשנדע עוד פרטים, נפרסם.
 

מוכי פורומים

מוכי ירח - הסרט, לא הפורום
 מוכי ירח - הסרט, לא הפורום   
קהילת הפורומים של רשת אורט היא קהילה קטנה ואינטימית יותר מקהילות הפורומים של הפורטלים הגדולים. אחת המשתתפות הראשונות, הדומיננטיות והמוכרות בקהילה היא "ליאתג`י", שקיבלה לפני כשנה ניהול פורום משלה, לו קראה "מוכי ירח". הפורום, אותו ניהלה ליאתג`י ביד רמה ואינטליגנטית, עסק ביחסים בין המינים, באהבה, היכרויות ופרידות, אותם נושאים מלבבים שהעסיקו את גיבורי הסרט החביב ההוא.
 
 
לפני חודש וחצי נעלמה לפתע ליאתג`י מהפורום ללא הסבר. צאן מרעיתה (זה בהומור, לא לכעוס) ניסה ליצור איתה קשר מקוון, אבל ליאתג`י לא נראתה יותר, גם לא ב ICQ. הפורום המשיך לרחוש בלעדיה, ללא ניהול. בערב יום כיפור, יום ההולדת שלה, העלו כמה מהמשתתפים ברכות לבביות בפורום אותה נטשה. ואז היא באה, ובהודעה דרמטית הודיעה לחברים על התפטרותה.

המנהלת הנוטשת נעלבה מאוד שמנהלת הפורומים של אורט, הדס מטס, מינתה מנהלת פורום חדשה במקומה, ושאולי ישכחו אותה. "את הפורום הזה אני יצרתי", היא כתבה למי שהיה ספק, ובדרך העיפה כמה קטנות למנהלת הפורום החדשה, "אני מרגישה שמוכי ירח הוא שלי".

ועכשיו לביזנס: ליאתג`י תבעה לשנות את שם הפורום, שהיא הגתה, בטענה שזכויות היוצרים עליו שייכות לה. זו טענה מעניינת, ולא בהכרח קבילה מבחינה משפטית. אבל, לפחות היה נושא שיחה מעניין בפורום. בסופו של דבר נענתה ההנהלה לבקשת מנהלת הפורום (מיל`), ושם הפורום שונה ל"פונדק הרוחות", השם שזכה להסכמת רוב הפורומים.
 

ראבאק, שתתקשר

יוני שדמי, עורך המחשבים והאינטרנט של נענע, משמש גם כמנהל פורום תרבות דיגיטלית. לא תמיד דנים בפורום בסוגיות "העכבר לאן?", לעתים גם מתנהלים דיונים שהקשר העיקרי שלהם לתרבות דיגיטלית הוא העובדה שהם מתנהלים במדיום הדיגיטלי. ועכשיו, מישהו או מישהי עושים לו טיזינג בפורום, במה שנראה כעומד לעבור את הגבול של ההתחזויות, הפרובוקציות והמתיחות המקובלות.

כשמנהל פורום נחשף בשמו, והמותח בוחר להישאר אנונימי ועוד לשגר איום בצורת פרסום חלק ממספר הפלאפון של המנהל, זה נראה כמו יותר מסתם מתיחה.

שדמי: "אותי זה בעיקר משעשע. מבחינה מסוימת, עצם זה שהאדם יודע את מספר הפלאפון שלי הוא עניין קצת מרגיע, כי וודאי מדובר במישהו שאני מכיר. ואם זה מישהו שאני מכיר, אפשר לתפוס אותו ולחבוט בו קצת תורה, ואם זה מישהי שאני מכיר, אז ראבאק, שתפסיק להתבייש כבר ותתקשר."
 

וואלה?

אהבתי את האנשים. ניר רפואה (הצילום באדיבות מגזין `אינטרנט וורלד`)
 אהבתי את האנשים. ניר רפואה (הצילום באדיבות מגזין `אינטרנט וורלד`)   
מנהל הקהילה החדש של וואלה!, ניר רפואה (לשעבר עורך "תפוז"), מוסר כי בקרוב מאוד תתחיל וואלה! לשלם שכר למנהלי הפורומים, לפי שעות שהיקפן יסוכם מראש. לא נמסר איזה סכום ישולם, והאם הוא יהיה אחיד לכל המנהלים. בעבר ניהל רפואה את ה-BBS "אותלו", שהחברים בו היו בעיקר אנשי תקשורת ידועים, וביניהם שלי יחימוביץ`, עירית לינור, דורון צברי, גפי אמיר ואחרים.
 
מה ההבדלים בין הדינמיקה של קהילה סגורה לבין פורומים פתוחים של פורטלים?

"אני דווקא לא רואה הרבה הבדל, למעט העובדה ששם זו באמת הייתה קהילה של ברנז`ה, שרובם הכירו אחד את השני מחוץ לרשת. אם את שואלת אם אהבתי יותר את האנשים שם מאשר עכשיו? אני לא משוכנע".
 

הודעה

ריקי כהן, מנהלת הקהילה של נענע, מסיימת את תפקידה. במקומה תשמש בתפקיד, החל מהראשון בנובמבר, מיכל יפה. אנו מאחלים לשתיהן הצלחה בדרכן (מערכת נענע)

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by