ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תביעה על הפרת זכויות פטנט מאיימת על eBay 
 
 
מערכת חיים ברשת

סכנה פיננסית מרחפת מעל ראשה של eBay, לאור תביעה המאשימה את החברה בהפרת זכויות פטנטים, עליהם מבוסס אתר המכירות הפומביות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר המכירות הפומביות האמריקאי, eBay, הנחשב לאחד מסיפורי ההצלחה הגדולים באינטרנט כיום, עומד בפני תביעה משפטית מצד חברת MercExchange המחזיקה בפטנט עליו נשען המודל העסקי של eBay. באם תפסיד eBay במשפט הצפוי להתחיל בחודש נובמבר, בווירג'יניה, היא תאולץ לשלם מיליוני דולרים על תמלוגים, ואף עשויה להיות מחויבת בשינוי משמעותיים במודל העסקים שלה.

מייסדה של חברת MercExchange, תומאס וולסטון, עו"ד וממציא פטנטים, אשר לזכותו עומדים 4 פטנטים בתחום המכירות הפומביות און-ליין משנת 1998, ועוד עשרה הממתינים לאישור, אומר כי הוא תבע את eBay בשנת 2001 לאחר שהדיונים שערך עם החברה, אשר רצתה לרכוש את זכויות הפטנטים ממנו, עלו על שרטון.

החברה פנתה לראשונה לוולסטון בשנת 2000 בהצעה לרכוש ממנו את הפטנטים. תכתובות אי-מייל בנושא זה, הנמצאות בידיו של התובע, מהוות הוכחה חותכת לדבריו, כי eBay ידעה כי מדובר בפטנטים רשומים של וולסטון, אך לא חדלה להפר אותם למרות זאת. "אנו מצפים לזכות במשפט", אמר וולסטון, "הם מסיגי גבול מהמדרגה הראשונה".

"אם MercExchange יצליחו לשכנע את ביהמ"ש באילו מטענותיהם, אנו עלולים להיות מחויבים לשלם פיצויים נכבדים ודמי רישוי, לשנות את פרקטיקת העסקים ואף להפסיק חלק מהפעילות שלנו בשוק האמריקאי. כל אחת מאפשריות אלו ייגרמו לנזק חומרי לעסקינו", אומרים ב-eBay בתשובתם לכתב התביעה. "אין באפשרותנו לקבוע אילו הפסדים פוטנציאליים, אם בכלל קיימים כאלו, עשויים לקרות באם תביעה זו תזכה בתוצאה לא חיובית במחינתנו".

חברת MercExchange הציעה סכום ספציפי כדי ליישב את המקרה, אך ביהמ"ש הטיל איפול על התיק, וסכום זה אינו ניתן לפרסום, אמר סקוט רוברטסון, פרקליט הפירמה האנטון ווילאימס, המייצג את MercExchange במשפט. "אנו מעוניינים בתשלומי תמלוגים סבירים בהתאם לחוקי הפטנטים" הוסיף רוברטסון, "זו לא מטרתנו לסגור את eBay ולהוציאה מהשוק. מטרתנו היא רק להשיג פיצוי לבעליו החוקיים של הפטנט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by