ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט העברי ירכין ראשו: אתר מומה נסגר 
 
 
עידו קינן

נכון, זה היה צפוי. ואולי זו בדיוק הסיבה לכעוס. מומה, האתר והאנציקלופדיה, נסגר היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יומיים אחרי נאפסטר, נסגר אתר המוזיקה הישראלית מומה. הסגירה לא באה בהפתעה: מפעילת האתר, קשת, הודיעה על כך במכתב למשרד התרבות לפני כשבוע. קשת ממתינה להצעה הכספית של המשרד להעברת האתר לידי גוף ציבורי, שאמורה להגיע בתחילת השבוע הבא.

במכתב ששלח נשיא קשת, אורי שנער, אל מנהלת תחום הזמר העברי במשרד, טלי אשכולי, נכתב כי האתר ייסגר בתחילת השבוע (למעשה הוא נסגר בסופו), אלא אם יימצא באופן מיידי מימון להמשך קיומו. משרד התרבות הביע רצון לקחת אחריות על האתר, אולם הוא עוסק בנושא מזה כתשעה חודשים, ורק בתחילת אוגוסט הקים צוות מצומצם לטיפול בנושא.

אתר מומה נחשב לאחד מאתרי המוזיקה העברית המובילים ברשת, ומכיל אנציקלופדיה למוזיקה עברית בת כחמשת אלפים אתרים. מומה נבנה כחלק ממאמציה של קשת לזכות ברישיון להפעלת ערוץ המוזיקה הטלוויזיוני, אולם לאחר ש"קבוצת המוסיקה הישראלית" זכתה ברישיון, פיטרה קשת את מרבית עובדי האתר.

"במהלך השנה האחרונה, משהסתבר כי 'מומה' אינה מיזם עסקי, עשינו את כל שניתן על מנת למנוע את סגירת מקור המידע היחיד בעברית אודות המוזיקה – האנציקלופדיה של 'מומה'", כתב שנער בעמוד ההספדים שנפתח באתר. לדבריו, מאז שהסתבר חוסר הפוטנציאל העסקי של האתר, הוציאה קשת חצי מיליון שקלים על תפעולו (נוסף על עשרה מיליון השקלים שהושקעו עד אז), וזאת כדי "לאפשר למשרד המדע, התרבות והספורט לסיים את כל תהליכי הבדיקה הציבוריים".

שנער אישר גם את ההשערה, לפיה סגירת האתר משמשת כאמצעי לחץ על המשרד: "אני תקווה כי סגירת "מומה" תהווה דווקא מאיץ לקבלת החלטות מיידיות במשרד המדע, התרבות והספורט וכי האתר יפעל מחדש במהרה באמצעות הציבור". לדבריו, 2500 גולשים נכנסים לאתר כל יום.

"אני עדיין מאמין שיש צורך באתר כזה", כתב בעמוד ההספדים עורך החלק העברי של האנציקלופדיה, יואב קוטנר, "ואני עדיין מקווה שאיכשהו, מהיכנשהו, יגיע המימון הנדרש להציל אותו. בקיצור, אני מחכה לנס".

עם פרסום הידיעה על כוונתה של קשת לסגור את האתר, אמרה לנו אשכולי כי המשרד מתכוון להגיש הצעה לקשת בתוך 10 ימים, ובכל מקרה לא ילכו תכני האתר לאיבוד אם ייסגר. את תגובתה היום לא הצלחנו להשיג עד עליית הכתבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by