ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר טוב מאיקאה: רהיטים חכמים  
 
 
מערכת חיים ברשת

טכנולוגיה חדשה שפותחה בשוייץ עשויה לבשר את הקץ לסבל, למבוכה, ולכאבים הכרוכים בהרכבתם של רהיטים להרכבה עצמית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדובר בסיוט המודרני של כל מי שניסה לחסוך כסף ולרהט את הבית בעצמו. אחרי שבחנות הכל נראה פשוט כמו לבני משחק, מגיעים הביתה ופותחים את הקופסה, אך כשמנסים להבין מה הקשר בין דף הוראות ההרכבה לבין הברגים, האומים ולוחות העץ המוטלות לרגלי הצרכן הנבוך, קצרה הדרך לבליעת כדורי ציאניד. לא עוד.

סטאברוס אנטיפאקוס, מהמכון הפדרלי לטכנולוגיה בציריך, עיצב פיסות רהיטים "חכמות", המצוידות במיקרו-מעבדים בילט-אין, המסוגלות להפיג את הזעם, המבוכה והתסכול הכרוכים בהרכבת של פיסות העץ לכלל רהיט, שאפשר לשבת עליו או לשים עליו ספרים, בלי החשש לאסון ביתי.

מגזין הניו-סיינטיסט, דיווח כי אנטיפקוס "בנה ערכה להרכבה עצמית שבתוך רכיביה הוטמעו מיקרו-מעבדים זולים, המפקחים על פעולות המרכיב, ומזהירות אותו אם הוא עושה משהו שגוי או מסוכן".

אנטיפאקוס וצוותו השתמשו בארון בגדים מתוצרת היצרן השוודי איקאה, והתקינו את המעבדים בתוך לוחות העץ המרכיבות את צדדי הארון. הסנסורים משדרים ליחידת עיבוד מופעלת סוללה, הבנויה על אחד מלוחות העץ. השיטה עובדת כאשר כל החלקים מוצבים זה לצד זה טרם ההרכבה, ומפיקים הוראות וטיפים להרכבת הרהיט, אשר מוצגים על גבי מסך מחשב נפרד המחובר בצורה אלחוטית למערכת החיישנים.

בשלב מאוחר יותר מקווים המפתחים להטמיע טכנולוגיה זו לשם בניית אוהלים, ואף התאימו את השיטה למברגים החשים אם הברגים מהודקים מדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by