ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לנדאו: המשטרה אינה קבלנית חקירות של מיקרוסופט  
 
 
מערכת חיים ברשת

משטרת ישראל אינה מנהלת חקירות כנגד משתמשים בתוכנות פיראטיות, כך מסר השר לבטחון פנים עוזי לנדאו בתגובה לשאילתא שהגישה ח"כ נחמה רונן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת ישראל אינה פועלת בתיאום עם ארגון ה-BSA וחברת מיקרוסופט, בכל הנוגע לניהול חקירות כנגד משתמשי קצה בתוכנות פיראטיות, כך עולה מתשובתו של השר לבטחון פנים, עוזי לנדאו, לשאילתה שהגישה חברת הכנסת נחמה רונן. כך נמסר באתר ynet.

את השאילתה הגישה ח"כ רונן בחודש יוני, בנוגע לשירות המלשינון שהפעילה מיקרוסופט באתר הישראלי של החברה. שירות זה נותן דרור לאזרחים בעלי חוש אחריות (ונבזות) מפותחים במיוחד, השואפים לתקן את העולם, ע"י הלשנה למיקרוסופט על תופעות של פיראטיות תוכנה באינטרנט, בעסקים ואצל משתמשים פרטיים. הגורם המלשין מתבקש למסור את מירב הפרטים, שביכולתו למסור על החשוד בהעתקה ושימוש פיראטיים.

לפי דבריה של ח"כ רונן, שירות המלשינון הפך לכלי שרת בידי גורמים אשר השתמשו בו כדי "לסגור חשבון" עם האנשים, שעליהם הלשינו.

ח"כ רונן ביקשה מהשר לבטחון פנים, לגלות האם משטרת ישראל עובדת בשיתוף פעולה עם חברת מיקרוסופט, בנוגע לבדיקת התלונות שנאספו דרך המלשינון, ואם משטרת ישראל רואה כלגיטימית, צורה זו של איסוף מידע. כמו כן, ביקשה רונן לברר את מספר התיקים שנפתחו במשטרה כנגד חשודים בשימוש תכנות פיראטיות של מיקרוסופט, כמה כתבי אישום הוגשו, ומתוך מקרים אילו, כמה נמצאו חייבים בדין.

בתשובתו לשאילתה מסר השר לנדאו כי "משטרת ישראל מנהלת חקירות בנושא תוכנות מפרות זכויות יוצרים רק כשמדובר במכירה או הפצה בכמויות מסחריות. באופן עקרוני, המשטרה אינה מנהלת חקירות נגד משתמשי קצה עסקיים או פרטיים". בנוגע לשאלת חוקיות שירות המלשינון, השיב לנדאו כי "לא מדובר בהגשת תלונה אלא במסירת מידע לגוף עסקי, ומשטרת ישראל אינה מוצאת לנכון להתערב בעניין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by