ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
באגים מוזיקליים 
 
 ציידי הבאגים ישתמשו במוזיקה   
 
מערכת חיים ברשת

שימוש בייצוג מוזיקלי לשורות קוד, אפשר לסטודנטים למדעי המחשב לזהות מספר רב יותר של באגים מעמיתיהם שהשתמשו בשיטות מסורתיות. האם אנו צפויים למהפך בכל הנוגע לצייד באגים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גישה חדשה למציאת באגים: שימוש בייצוג מוזיקלי לשורות קוד, על מנת לזהות אי-סדרתיות באמצעות זיופים. שני מדענים בריטים מאוניברסיטות Northumbria ו-Loughborough מיישמים שיטה מוזיקלית למציאת באגים, כך מדווח האתר newscientist. הנחת הייסוד העומדת מאחורי השיטה המוזיקלית, היא שהאוזן האנושית רגישה דיה על מנת לזהות הפרעות (מה שמכונה זיופים), כך שניתן להשתמש במוזיקה לצורך זיהוי באגים בתוכנה.

איך זה עובד?
וויקרס ואטלי, צמד המדענים הבריטי, שידך תיבות מוזיקליות ספציפיות למבנים משפת פסקל, כגון משפטי תנאי ולולאות. כך לדוגמא, המבנה "IF TRUE", מיוצג על ידי שורה של צלילים עולים. בשעה שמחברים יחדיו שורות קוד, המוזיקה המושמעת צריכה להיות הרמונית, או לפחות בעלת חלקים הרמוניים, כך לפחות טוענת התיאוריה שפיתחו השניים. כך אם בשעה שמקשיבים ללולאה מזהים חריגה, ניתן לבדוק האם החריגה היא חלק מהתכנון המקורי, או שמא מדובר בבאג.

האם זה עובד?
בניסוי שנערך נשלחו 22 סטודנטים למדעי המחשב לזהות באגים. חלק מהסטודנטים, השתמשו בשיטות סטנדרטיות ואילו אחרים נעזרו בשיטה המוזיקלית. המסקנה הייתה שהשימוש בייצוג מוזיקלי, סייע לסטודנטים לזהות יותר באגים, מה שלדעת מפתחי השיטה מעיד על הצלחתה. יחד עם זאת, כפי שמודים צמד המדענים, ייתכן שגורמים נוספים כגון כישורים מוזיקליים יכולים אף הם להשפיע, כך שלא ברור האם שיטת הייצוג המוזיקלי טובה לכולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by