ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להוציא את הזבל מחוץ לחוק 
 
 קורסים תחת כמויות דואר הזבל    
 
מערכת חיים ברשת

3 קבוצות צרכנים אמריקניות הגישו לוועדת הסחר הפדרלית הצעות לצעדים אפקטיביים כנגד שולחי דואר הזבל, על מנת למנוע מהתופעה לתפוס מימדים עצומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלוש קבוצות צרכנים אמריקניות פנו היום (רביעי) לוועדת הסחר הפדרלית בארה"ב (FTC) בדרישה שתנקוט בצעדים אפקטיביים לעצירת תופעת דואר הזבל האלקטרוני.

במסמך בן 14 עמודים מפרטות הקבוצות שורה של הצעות לתקנות בנושא. בין היתר מציעות הקבוצות כי ה-FTC יוציא מחוץ לחוק הודעות מסחריות עם תוכן מפוקפק והודעות שנשלחות לתפוצת דואר אלקטרוני ולא ניתן להסיר את שמך מהן.

"דואר הזבל מאיים על הערך של האינטרנט. אנו מאמינים כי יש זכות ואף חובה רגולטורית לפעול בנושא. אמנם לא מדובר בהצעה מושלמת אולם אם היא תתקבל, כמות דואר הזבל תלך ותפחת", אמר סמואל סימון, יו"ר המרכז למחקר ולפעולה בתחום הטלקומוניקציה, לאתר CNET.

לפנייה הצטרפו גם ליגת הצרכנים הלאומית וארגון פעולה צרכנית, בשל דאגה הולכת וגוברת בנוגע לעליית מימדי דואר הזבל, עד כדי הפיכתו בעתיד הלא כל כך רחוק למרבית תעבורת הרשת בחלק מהארגונים. כבר כיום הרשתות הארגונית של חברות רבות עמוסות מאוד בשל דואר אלקטרוני על דרכים לעשיית כסף מהיר, פורנוגרפיה ומוצרי בריאות מפוברקים.יעמוד או לא יעמוד במבחן חוקתי?

עם זאת, מספר מומחים משפטיים מזהירים כי בתי המשפט לא יקבלו חוקים חדשים שיחמירו על דואר הזבל האלקטרוני, ולא יטילו את אותה המרות גם על מקבילתה המודפסת בדואר הסטנדרטי. האגודה לשיווק ישיר מתנגדת להצעות ואומרת כי הן מופרזות, והאיגוד לחירויות האזרח בארה"ב טוען כי חוקים מסוג זה יסתרו את החוקה.

עם זאת, סימון טוען כי כבר כיום יכולה ה-FTC להעניש את שולחי דואר הזבל, ובכך למנוע מהקונגרס לעסוק בסוגייה כדי לחוקק חוק חדש. על פי הצעת הארגון שלו, תיאסר שליחת דואר זבל אלקטרוני באופן מסחרי אם הוא יענה על אחד מחמישה כללים: שם השולח עלול להטעות את המקבל; ההודעה מנוסחת באופן שיטעה את הצרכנים; לא ניתנו פרטים אמיתיים ומספקים על זהות שולח ההודעה; אין דרך לבטל את ההרשמה לדואר; או שליחת אימייל לאדם שכבר ביטל את הרשמתו.

מה-FTC נמסר כי היא מודאגת מתופעת דואר הזבל וכי העצומה שהגישו 3 קבוצות הצרכנים תיבחן לעומק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by