ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בריונים ב-SMS 
 
 האם איימו עליך דרך הסלולרי?   
 
מערכת חיים ברשת

סקר בבריטניה מעלה כי כ-27 אחוזים מהילדים בבריטניה סובלים מבריונות דרך טלפונים סלולריים, צ'טים באינטרנט ודואר אלקטרוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר של NCH, אגודה לשלום הילד בבריטניה, מעלה כי אחד מכל ארבעה ילדים בבריטניה קיבל איומים דרך הודעת טקסט בטלפון הסלולרי (SMS) או באמצעות המחשב. מתברר שתופעת הבריונות משנה כיוון מאז תחילת המאה ה-21 ומגלה גם היא את הטכנולוגיה.

על פי הסקר שפורסם באתר wired, טלפונים סלולרים מהווים את אמצעי התקשורת השכיח ביותר לבריונות. 16 אחוזים מהצעירים אומרים כי הם מקבלים הודעות SMS מציקות עם איומים שונים, אחריהם ברשימה 7 אחוזים שמדווחים על איומים בחדרי צ'ט באינטרנט ו-4 אחוזים דרך הדואר האלקטרוני.

ארגון ChildLine, שהוקם כדי לייעץ לצעירים במצבי מצוקה, כגון הזנחה, התעללות, או חרדות, מסרה כי במשך חמש השנים האחרונות תופעת הבריונות שברה את השיא מבחינת כמות הפניות. הקבוצה קיבלה כ-20 אלף פניות מסוג זה מדי שנה, ומדובר בנושא היחיד עם מספר טלפונים כה רב.

"אנו לא עוקבים אחרי איומים באמצעות הודעות SMS באופן ספיציפי, אולם גם אצלנו יש אינדיקציות לכך שמספר הפניות בנושא הולך וגדל", אמרה מגי טורנר, ראש התוכנית לשיתוף פעולה בין ChildLineלבתי ספר. לדבריה, מדובר באמצעי הפחדה הרבה יותר אפקטיבי.

קארי הרברט, מחנכת שפתחה תוכנית מיוחדת כדי לעזור לילדים בסובלים מטראומה בעקבות התעללות, אמרה כי בריטים רבים חשים כי איומים דרך SMS הנם קשים יותר מהדרכים הסטנדרטיות. "הודעות טקסט הם הרבה יותר משמעותיות. יש להן השפעה חזקה כל הילדים. הם אינם יודעים מי עשה את זה, אבל יודעים כי מדובר באדם שיודע את מספר הטלפון שלהם ואת פרטיהם האישיים. שניים מהילדים שטיפלנו בהם פשוט הפסיקו להשתמש בסלולרי שלהם בגלל האיומים שקיבלו", אמרה הרברט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by