ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מסעות הטיטאנים 

מסעות הטיטאנים

 
 
עומר פאר, גיימר

המשחק Titan Quest מצליח להמחיש את העולם הקסום של המיתולוגיה היוונית, אבל מתאים רק לחובבי ז'אנר Diablo

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכרים את המשחק Diablo? בוחרים דמות, נותנים לה נשק כלשהו ומשהו ללבוש, יוצאים החוצה אל העולם ומתחילים להקליק עם העכבר על מפלצות עד שהן מתות?

ההקבלה ל- Diablo היא הדרך הקלה ביותר לתאר את Titan Quest. ההבדל הבולט העיקרי בין שני המשחקים, הוא שלמשחק החדש, יש מנוע גרפי מתקדם יותר.

מדובר במשחק אקשן ותפקידים, שעלילתו מתרחשת בתקופת המיתולוגיה היוונית. הטיטאנים, הורי האלים, השתחררו באורח פלא מכלאם. מפלצות אגדתיות ויצורים על-טבעיים חולשים על הארץ, תוקפים כפרים וערים, וזורעים הרס בכל מקום. הארץ נחרבת, וצבאות האדם לא יכולים לעמוד באתגר. כאילו בכדי להחמיר את המצב, האלים, שעד עכשיו הנחו את בני האדם במעשיהם, לא עונים עוד לתפילותיהם וכל ניסיון ליצור איתם קשר עולה בתוהו.

הכל נראה כמעט אבוד. אך עדיין ישנה תקווה אחת, שכן האגדה מספרת שיום יבוא וגיבור גדול יקום, יציל את בני האנוש ויחזיר את השקט לעולם. אתם יכולים בוודאי לנחש מי עומד להפוך לגיבור הזה (נכון, אתם).
 

תקוותו האחרונה של המין האנושי

 
את המסע להצלת העולם תתחילו בכפר הקטן 'הלוס' שביוון, משם ייקח אתכם גורלכם דרך האתרים ההיסטוריים של אותה תקופה, כמו אתונה, המקדש של דלפי וקנוסוס, ועד נהר הנילוס במצריים ואסיה העתיקה.

הדרך רצופה במכשולים ובמפלצות, אבל אתם חייבים להצליח. אתם 'תקוותו האחרונה של המין האנושי', עיסוק מעייף למדי אם תשאלו אותי.

כיאה למשחק השייך לז'אנר זה, הממשק של Titan Quest מאוד נוח ופשוט. שני לחצני העכבר וכמה מקשים מוקצים במקלדת, הם כל מה שצריך בכדי להביס את כל צבאות השדים והמפלצות שבעולם. גם ממשק הגיבור לא מהווה בעיה מיוחדת, שכן מדי הכוח, החיים והמיומנות מופיעים תמיד על המסך. בחלונות אחרים ניתן להקצות בקלות את נקודות היכולת והכישורים אותם צוברים עם הזמן. חלון נוסף מציג את לוח המשבצות המוכר של משחקי התפקידים, בעזרתו בוחרים אילו מיטלטלין יסחב עמו הגיבור.

מאפיין בולט ב-Titan Quest, ממנו לא יכולתי להתעלם כבר מהרגע הראשון, הוא היכולת לבנות עולם שלם בעזרת עורך המפות הנוח. נראה כי במוקדם או במאוחר תוצף רשת האינטרנט בהרפתקאות ושלבים נוספים, פינוק שהיה שמור עד עתה בעיקר למשחקי האסטרטגיה.
 

גיבור קשוח ושטוח

 
עוד תכונה בולטת ב-Titan Quest היא כמות ההתמחויות הזמינות לגיבור, מהגיעו לרמה השנייה בסולם הדרגות. לרשותו עומדים שמונה תחומי התמחות שונים, מתוכם ארבעה מתמקדים בעיקר בכוח פיזי וזריזות: לוחמה, ציד, הגנה ונוכלות. ארבע ההתמחויות האחרות מתמקדות יותר ביכולת מנטאלית ובשימוש בקסמים: אדמה, סערה, רוח וטבע.

מהרגע שהגיבור הגיע לרמה השמינית, הוא יכול, בכל זמן, לבחור תחום נוסף מתוך השבעה הנותרים. למעשה, בפני הגיבור עומדת בחירה בין שמונה מקצועות בסיסיים, ועשרים ושמונה שילובים שונים, המגיעים ביחד לשלושים ושש אפשרויות בחירה. לא רע בכלל, אפילו למשחק תפקידים.

למרות אפשרויות ההתמקצעות הרבות שתמצאו במשחק, הרי שמרוב הבחינות נותרת דמות הגיבור שטוחה ולא מורכבת, כך שקצת קשה להזדהות איתה ולהתחבר לעלילה במצב המשחק לשחקן יחיד. את דמות הגיבור לא תוכלו לערוך בשום דרך מלבד צבע הבגד שילבש, שמו ומינו. שאר הדמויות אותן תפגשו במהלך המשחק לא יגיבו כלל כלפי טבעו של הגיבור - אין שום התייחסות מצידן למין, להתמחות, או לכל פרט אחר שלשחקן יש שליטה עליו.

למרבה ה"מזל", נדמה שגם אם היו מצליחות הדמויות הממוחשבות לזהות את תכונותיכם האישיות, לא הייתם מוצאים הרבה על מה לדבר איתן. התכונה המשותפת לכל היצורים – ידידים ויריבים – אותם תפגשו במהלך המשחק, היא אינטליגנציה מלאכותית מזוויעה.

אף יצור ב-Titan Quest איננו מנסה להביס אתכם בעזרת טקטיקה שונה מהתנפלות מטופשת. זו בסך הכל חבורה גדולה של אויבים , שברגע שהם מבחינים בגיבור, הם לא יעשו שום ניסיון לאגף, למשוך אש, או אפילו לזמן תגבורת. לא רק שהאויבים אינם תוקפים בחוכמה, הם גם אינם מקפידים לתקוף ביחד, וגיבור זהיר יכול לחסל קבוצות ענקיות של מפלצות על ידי משיכה וחיסול של אויב בודד בכל פעם.
 
 

משימות פשוטות

 
גם המשימות אותן תקבלו, בין אם הן חלק מהעלילה המרכזית ובין אם מדובר בהרפתקאות צדדיות, אינן מורכבות במיוחד. רובן ככולן משלבות שלושה אלמנטים קבועים וצה'ליים למדי: 'לך למקום מסוים, חסל שם מישהו, חזור אלי להערכת מצב מחודשת'.

במקרים נדירים המטרה תהיה לדבר עם מישהו ואז במקום להרוג אותו נסתפק בטבח ביצורים המתגוררים בשביל המוביל לאותו מקום. קשה לומר שמשימות פשוטות הן חיסרון משמעותי במשחק בו המטרה העיקרית היא ללכת ולהרוג, אך קיימת תחושה של פספוס מסוים. הז'אנר בהחלט יכול להתקדם הלאה, לא חייבים להישאר תקועים בימי Diablo.

לצד מצב המשחק העיקרי לשחקן יחיד, מציע Titan Quest גם מצב משחק מרובה-משתתפים, בו יכולים להשתתף בהרפתקה שישה גיבורים אנושיים בו-זמנית. השחקנים יכולים לעבור יחדיו את עלילת המשחק הרגילה, או לחילופין לשחק בעולם שיצרו בעצמם בעזרת עורך המפות. ההגבלה לשישה שחקנים בלבד אכזבה אותי, היות ומפות המשחק בנויות למספר גדול בהרבה של גיבורים.
 

מומלץ למי שעדיין לא מאס בז'אנר

עולמה המיתולוגי של יוון העתיקה היה קסום וצבעוני, ו-Titan Quest עושה מאמצים ראויים לעמוד באתגר. הגראפיקה במשחק תלת-ממדית ומרשימה, בעלת אפקטים מרהיבים של אור וצל (דבר המשתקף במיוחד בעת ביצוע קסמים התקפיים).

הנופים והרקעים עשירים בפירוט, ולמרות גודלן המוגבל של המפות, הרושם המתקבל הוא של עולם רחב ידיים הנפרש אל עבר האופק. השקעה רבה ניכרת גם בעיצוב הסביבה והאויבים. נתון טכני קצת פחות מרשים, בוודאי למשחק תלת-מימדי, הוא חוסר היכולת לשנות את זווית הראיה.

בהתחשב בכל היופי הגראפי, דרישות המערכת סבירות בהחלט. כדי להעריך באמת את עיצובו המרשים של Titan Quest תזדקקו לכרטיס מסך מהדור האחרון, אך גם על מחשב העומד בדרישות המינימאליות נראה המשחק טוב למדי ואינו מכביד על המערכת באופן ניכר.

אבל, מלבד היכולת לבנות עולמות משחק שלמים בקלות באמצעות עורך השלבים המצורף, לא מביא Titan Quest מהפכה של ממש לז'אנר משחקי הפעולה והתפקידים. הכותר הזה נופל תחת קטגוריה מאוד ברורה, ועל כן קל מאוד לפסוק לגביו.

אם אתם לא אוהבים את הסגנון, אין לי שום ספק ש-Titan Quest ימאס עליכם תוך רבע שעה לכל היותר. אך אם משחקים שכאלה עדיין עושים לכם את זה, מדובר בדרך מצוינת להעביר את הקיץ – ובזכות עורך השלבים ומצב המשחק מרובה-המשתתפים, גם את הסתיו והחורף הקרובים.
 

ציון

הנאה- 8
קול - 7
גראפיקה - 8
ממשק - 9
קושי - 8

ציון כללי: 8.3 (הציון אינו ממוצע)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by