ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ומאז נעלמו עקבותיהם- 'פרוייקט המכשפה מבלייר' 

ומאז נעלמו עקבותיהם- 'פרוייקט המכשפה מבלייר'

 
 
אודליה  ברקין

הסרט המדובר "פרוייקט המכשפה מבלייר" , המספר את סיפורם של שלושה סטודנטים לקולנוע שיצאו אל היערות במטרה לצלם סרט תעודה על המכשפה מבלייר ולא חזרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום קבוצתי של הת`ר, ג`וש ומייקל  בימים מאושרים יותר
 צילום קבוצתי של הת`ר, ג`וש ומייקל בימים מאושרים יותר   
הסרט "פרוייקט המכשפה מבלייר" ,התפרסם בזכות הרעיון שעומד מאחוריו, שיטת הבימוי והצילום המקורית שלו ובזכות מערך השיווק המיוחד שלו.

הרעיון פרי מוחם של יוצרי הסרט, סטודנטים לקולנוע בעצמם, היה להמציא מיתוס שכביכול קיים כבר מאתיים שנה, ולשלוח שחקנים צעירים, בתפקיד עצמם, לחקור את מידת אמיתותו.

המיתוס על המכשפה מבלייר מתחיל ב- 1785 בעיירה בורקיטסוויל, שם הואשמה אחת מנשות העיירה על ידי ילדי המקום, כי היא פיתתה אותם לבוא לביתה, ושם לקחה מהם דם. האישה הוכרזה כמכשפה גורשה ליערות ומשם יצאה לנקום את נקמתה במשך מאות שנים. השלושה יוצאים לחקור מה עלה בגורלה..

שיטת הבימוי הייתה לשלוח את הצעירים ליער מבלי שידעו דבר על הצפוי להם ולזמן בדרכם מפגשים והתרחשויות. מטרתה של שיטת ההסרטה המיוחדת במינה, הייתה להשיג תחושה של ריאליזם מוחלט.
השחקנים הצעירים, עברו יומיים של בית ספר לצילום, שלאחריהם נשלחו ליער חמושים בתרמילים ובמצלמות ותעדו את עצמם ואת תגובותיהם הספונטניות לכל מה שנראה בדרכם.


 
 
מלבד מפה שניתנה להם כדי שיוכלו למצוא את דרכם ביער סיפור המיתוס כמסגרת ואוכל (שהלך ואזל), לא ידעו השחקנים מה מחכה להם ולכן הפחד שהם מפגינים הוא אמיתי.

בכרזות הפרסומת לסרט מודגשים הפחד התשישות וההיסטריה האותנטיים, וכך נפרץ הגבול בין קולנוע ומציאות עוד קצת, בעבר שחקנים בסרט היו מעמידים פנים שהם פוחדים והקהל היה מתרגש, למרות שידע שזה רק סרט- היום, השחקנים מלאי אימה באמת, והקהל מגיע בהמוניו.

יש האומרים שבקרוב סרט שגיבוריו לא באמת חווים את ההרפתקה אלא רק משחקים בכאילו, כבר לא ימכור. מצד שני, הרבה מהסרטים היום, דוגמת "אימת הפנטום" מאוכלסים ברובם בדמויות פיקטיביות לחלוטין, כך שיש איזשהו איזון בין הדמיוני לאמיתי.

חלק נכבד מההצלחה הכספית של הסרט שייך למערך השיווק של הסרט. הסרט, שנעשה בתקציב זעום של 35,000 דולר וגרף 137 מיליון דולר כבר בתשעת השבועות הראשונים להקרנתו , פרסם את עצמו בעיקר דרך אתר האינטרנט שלו, גם בגרסה עברית, בו נמצא התיעוד המלא של המיתוס, הכולל תמונות ותעודות מפוברקות על היעלמותם של הסטודנטים והחפצים שלהם שנמצאו קבורים תחת יסודותיה של בקתה בת 100 שנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by