ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נאפסטר - הסוף 
 
 נאפסטר היה פה - וזה מה שנותר   
 
מערכת חיים ברשת

פסיקת בית המשפט, המונעת את מכירת נאפסטר לענקית המדיה ברטלסמן, שמה קץ לסאגה, שכבר הפכה לפארסה. עובדי החברה ציינו את סופה בטקס הפיצה האחרונה במשרד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פה קבור המיצי (אתר נאפסטר)
 פה קבור המיצי (אתר נאפסטר)   
בטקס פרידה חצי רשמי, ציינו אמש מפוטרי חברת נאפסטר הטריים, את סגירת החברה בפיצה אחרונה במשרד. ארבעים ושניים העובדים פוטרו כמעט כולם, למעט קומץ שנשאר לשם סגירת החברה, עקב החלטת השופט הדן בפירוק החברה, לחסום את מכירתה של חברת החלפת הקבצים למשקיעה העיקרית, ברטלסמן הגרמנית.

הידיעות המרות אודות החלטת ביהמ"ש הגיעו ביום שלישי, אחרי ששופט פשיטת הרגל, פיטר ג' וולש, אשר קבע כי למנכ"ל נאפסטר, קונרד הילברס, יש נאמנות סותרת למעבידו לשעבר, ברטלסמן.

עובדים רבים בחברה קיוו עדיין כי עסקת המכירה עדיין תתקיים למרות כל הקשיים, וכי החברה, שלא החליפה קבצים כבר למעלה משנה, תשרוד. "אני די מופתע", אמר המתכנת קית' מלמון. "זו ממש בושה, כיוון שהשקעתי כל כך הרבה מאמץ בעיצוב ממשק המשתמש החדש, שהיה מסובב ראשים. עכשיו אף אחד לא יראה אותו".

מלמון עזב את המשרד, כשבידיו קופסת קרטון המכילה טלפון, צלחת פריזבי ועוד חפצים אישיים, שנבדקה בעת צאתו מהמשרד ע"י איש חברת בטחון פרטית שווידא כי עובדי החברה לשעבר לא לוקחים עימם חפצים שנאפסטר עדיין רואה בהם ערך כלשהו.

האתר של נאפסטר, שינה פניו ביום שלישי, ומסכם בצורה נמרצת את שאירע, בהציגו קריקטורה של קבר עם סמל החברה ומעליה הכיתוב “ded kitty”.
 
 
מחברת ברטלסמן יצאה הודעה המאשרת כי החברה לא תוכל להמשיך בקניית החברה אשר שינתה את דפוסי ההאזנה למוזיקה של מיליוני משתמשי רשת בעולם. דובר ברטלסמן, גארד קוסלובסקי מסר, בשם החברה "אנו מקבלים את קביעת ביהמ"ש שלא לאפשר את מכירת נכסי חברת נאפסטר לברטלסמן ובכך להפסיק את העסקה".

בין עובדי נאפסטר שהסתובבו חסרי מעש במסדרונות החברה היה גם אלקס אולנברג, שעבד על אמצעי הסינון של שרתי החברה. "נאפסטר עסקה בתקשור בין אנשים, לא רק בהחלפת קבצי מוזיקה", אמר אולנברג, "אני חושב שכל עוד אנשים ימשיכו להקשיב למוזיקה וליצור אותה, הדברים יהיו בסדר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by