ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שום דבר טוב לא הולך לקרות לכם בשנה החדשה 
 
 שיתגשם חזון מהפכת האינטרנט   
 
עמיחי יעקבי

רוצים את האמת? לא משנה מאיזה צד של המוניטור אתם יושבים, השנה החדשה שלכם תהיה בדיוק כמו השנה הזאת. שום דבר טוב לא הולך לקרות. וזה לא שהפכתי לחוזה עתידות, או שיש לי מידע פנימי מסווג, תסתכלו סביבכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיהיה אינטרנט בכל בית בישראל
 שיהיה אינטרנט בכל בית בישראל   
שנה עברה, שנה באה, ובאינטרנט שלנו כאילו כלום. הימים חולפים, שנה עוברת והכל פה אותו הדבר. אותם קיטורים, אותן טעויות, אותן הבטחות, ושוב ושוב אותן אכזבות.

שים שני גולשים לבכות אחד לשני על הצרות הצרורות של האינטרנט, תרשום את השיחה שלהם, רוץ לעדכן את האתר שלך לפי הדברים שהם אמרו, וקיבלת את האתר הטוב ביותר בארץ.

אבל למה להקשיב לגולשים? מה האידיוטים האלה מהתגובות למטה (חחחחחחחח, אני ראשון) מבינים בכלל? למה לשנות משהו, להחליף, להשקיע כשגם ככה, בקושי רואים כאן שקל מהאינטרנט?

רוצים את האמת? לא משנה מאיזה צד של המוניטור אתם יושבים, השנה החדשה שלכם תהיה דפוקה בדיוק כמו השנה הזאת. שום דבר טוב לא הולך לקרות. וזה לא שהפכתי לחוזה עתידות, או שיש לי מידע פנימי מסווג, מדיוני מועצת המנהלים של האינטרנט. רק תסתכלו מה קורה סביבכם ברשת, ותגלו שהכתובת Error 404 -Sorry page cannot be Found, כבר שנים כתובה לנו מול העיניים.
 
שהכלכלה החדשה תתרומם לגבהים חדשים
 שהכלכלה החדשה תתרומם לגבהים חדשים   
אבל רק בשביל התקווה הקלושה, (והתקווה הקלושה היא הרי השריר הישראלי המפותח ביותר), אני אאחל כאן שנה טובה, ואחזור שוב על מעט מהדברים שכבר מזמן הגיע הזמן שישתנו, אבל ברור שגם השנה ישארו תקועים בדיוק איפה שהם עכשיו. לכו תדעו, אולי מישהו מהאנשים שמזיזים דברים, יתעכב מעט על הטור הזה.

שנה טובה לאינטרנט המהיר – איזה אינטרנט ואיזה מהיר? האתרים בארץ בקושי זזים. אנחנו גולשים עם יד אחת על העכבר ויד שנייה על כפתור הריפרש במקלדת.
התמונות עולת לאט, הוידאו מקרטע, והקבצים מזדחלים. אנחנו משלמים על גלישה מהירה במחלקה ראשונה, ומקבלים עגלה מפונצ'רת שבקושי מצליחה לסחוב בלי להיתפרק.

שנה טובה לפרסומות הקופצות – הגולש שאי פעם הקליק על פרסומת קופצת, אני באופן אישי מתנדב לקפוץ יום שלם לידו ולצעוק לו באוזן כל טקסט פרסומי שתבקשו ממני. מישהו עוד אידיוט מספיק להאמין שהפרסומות הקופצות הדוחות והמציקות האלה הן מה שיציל את הפרסום באינטרנט? אנחנו הרי סוגרים אותן בשנייה שהן רק מתחילות לתקוף. אולי די כבר עם הרעיון האווילי הזה?

שנה טובה לגיקים – כמו שאנחנו מתרגשים מציצים של בחורות ערומות, ככה יש בארץ חמישים סוטים שהקטע שלהם הוא לינוקס, מוזילה, יוניקס ועוד כל מיני מילים שגורמות להם מיד להרטיב את המקלדת ללא שליטה. בדרך לא מובנת הצליחו כל החמישים האלה לתפוס לעצמם עמדות מפתח באינטרנט הישראלי ואתם יכולים פעם ביום למצוא בכל אתר כותרת בנוסח "הקוד הפתוח של הקומפיילר החדש של הלינוקס יתמוך בגירסת הלינדוס של המוזילה". את מי בכלל מעניינים ציצים כשהחיים מרגשים כל כך?

שנה טובה לעורכים ולאנשי התוכן – יש לא מעט אנשים שאתם קוראים כאן את העבודות שלהם, שעובדים בחינם. לא בחצי חינם, לא בכמעט חינם - בחינם עגול.

אנשים שכותבים, ועורכים, ומחפשים, מנסחים בכישרון ונלחמים בעוז את מלחמת הקיום היומיומית של האתרים הגדולים (כן, כן, האתרים הגדולים), ואף אחד לא חושב שכדאי לשלם להם היטב. לא מתאים לכם? יש תור ארוך בחוץ של אנשים שישמחו להיות מנוצלים במקומכם.
 
 
שנה טובה לפרסומאים – שאולי יתפסו סוף סוף שהאינטרנט היא לא עיתון. במקום להפציץ את העמוד הראשי של כל אתר במיליון מודעות שבמילא אף אחד לא שם לב אליהן כשהוא בוחר לאיזו כתבה להיכנס, תתעקשו שהבאנר שלכם יופיע לצד כתבה שפונה אל קהל היעד שלכם. כך גם תיזכו בחשיפה ארוכה יותר (כל זמן קריאת הכתבה), וגם תמקסמו את סיכויי ההצלחה שלכם לבצע מכירה.

שנה טובה לתוכן בתשלום באינטרנט – לא נמאס? תגידו תודה שאנחנו בכלל גולשים אצלכם ואל תציקו עם הרעיון הצולע הזה שוב ושוב . אף אחד לא הולך לשלם על תוכן באינטרנט. יש המון אופציות חינמיות טובות לא פחות (ואולי הרבה יותר) מהאתר שלכם. כל הרעיון הזה שנועד לפצות את האתרים על זה שאנשי המכירות שלהם לא מצליחים לתרגם קליקים לכסף, רק משדר מצוקה וחוסר אונים.

שנה טובה למנהלים הגדולים – שמעו, כל הכבוד לכם. אם קראתם את כל 570 המילים עד כאן, לפחות הוכחתם סקרנות ונחישות. תדפיסו לעצמכם את הדף הזה בבקשה, ותעיינו בו מדי פעם, ככה סתם רק בשביל השעשוע. אני יודע שרוב הדברים כאן מצחיקים אתכם. אז רק בשביל הקטע אולי תקריאו את הטור הזה בישיבת מועצת המנהלים הבאה שלכם?

ואחרונים חביבים, שנה טובה לגולשים – שנה טובה אחים ואחיות שלי. שנה מתוקה ומלאת שימחה, בריאות ואהבה. נפגשים כאן בשבוע הבא כדי ללמוד איך ללמד לקח את מיקרוסופט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by