ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פרוייקט פרומתיאוס- האדם בסוף האלף 

פרוייקט פרומתיאוס- האדם בסוף האלף

 
 
אודליה  ברקין

'פרוייקט פרומתאוס: אנשים, דימויים, חזונות' הוא תערוכת מולטימדיה המוצגת מיום שלישי, בתחנת הכוח ההיסטורית רדינג א' בתל- אביב באדיבות מכון גתה וחברת החשמל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עולם של דימויים- פרוייקט פרומתאוס
 עולם של דימויים- פרוייקט פרומתאוס   
תחנת הכוח רידינג א` היא לא רק מקור לזיהום אוויר ולבדיחות אקולוגיות, אלא מהשבוע גם מתחם אמנות מקורית.

מדובר בפרוייקט שהוא תצוגת מולטימדיה אינפורמטיבית ובידורית של מאות שנות דימויים ותמונות. התערוכה סוקרת את האידיאלים האנושיים ואת השינויים שחלו בדימויו העצמי של האדם. תערוכה זו נועדה להיות מקור השראה לבדיקת האידיאלים והחזונות של האנושות בתום האלף.

מעצב התערוכה הגרמני, הנס דיטר שאל, מכנה את הפרוייקט: "יקום של דימויים", כיוון שהתערוכה היא בעצם אוסף מגוון של דימויי האדם באמנות, המלווים בציטוטי טקסטים , בקטעי סרטים ועוד. הבחירה במבנה הישן של תחנת הכח רדינג א`, שהוא רובו חלל, מוסיפה עוד ממד של עוצמה לתערוכה.

בתערוכה מוצגות יצירות מתחומי האמנות השונים המציגות את תפיסת האנושות את עצמה ואת ערכיה בחמש מאות שנות אמנות. התערוכה מחולקת לשנים- עשר נושאים ביניהם: גן-עדן וגהנום, יופי, יחיד והמון, אהבה- אירוטיקה ומיניות, מוות ואלמוות ועוד.
 
כל נושא מעובד דרך דימויים שונים מוכרים יותר ומוכרים פחות שהפכו לחלק בלתי נפרד מהתרבות הפופולרית המודרנית ומהזיכרון המשותף של האדם המערבי.

דעותיהם של המבקרים בתערוכה חלוקות. יש שחשים התרגשות עצומה לנוכח ההוד וההדר של הדימויים שהועצמו וזכו לפירוש מחדש, והחלל המעוצב היטב, ואילו אחרים, אולי ציניים יותר, שמוחים על השימוש המוגזם בקיטש, בדמויות שכבר הפכו לאייקונים (ג`יימס דין) ובציטוטים שכבר הפכו לקלישאות ("צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות"- ניל ארמסטרונג 1969,).

הם טוענים שאמנם התערוכה היא מאוד אסתטית ונעימה לצפייה אך רב המרחק בינה לבין חוויה מרגשת ומטלטלת. מומלץ לבקר באתר האינטרנט של התערוכה שמספק הצצה ראשונית ומעוצבת היטב לדבר האמיתי. התערוכה פתוחה לקהל עד ה- 2.1.2000 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by