ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מסרים חשופים 

מסרים חשופים

 
 
אדר שלו

תקלה טכנית בתפוז סיפקה לגולשים בסלולר הצצה לתיבות המסרים הפרטיות של אחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תקלה בגלישה לתיבות המסרים של תפוז שקרתה בשבוע שעבר, חשפה את תוכנן של תיבות מסרים של גולשים. תלונות של גולשים שהתקבלו בפורום המשוב של תפוז טוענות כי בעת גלישה דרך הסלולרי לתיבה, נפתחה בכל פעם באופן אקראי, תיבת מסרים של גולש אחר. תיבות המסרים בתפוז משמשות כמייל פנימי ומכילות תכתובת אישית.

משתמש בשם "או מיי גד" פנה בפורום משוב להנהלת תפוז: "בכל פעם שאני ניכנס למסרים שלי מופיע דברים שלא קשורים אלי. כשאני בודק את הכרטיס מופיעים שם ופרטים של אדם אחר". משתמשים נוספים תיארו בפורום תקלה זהה - המסרים האישיים שלהם היו גלויים לעיניהם של אחרים, או שהם עצמם גלשו בסלולרי ונפלו על מסרים לא להם.

"זה התחיל מזה שנכנסתי למסרים והם לא היו שלי. יצאתי ונכנסתי שוב ושוב, ובכל כניסה נכנסתי לניק אחר", אמרה משתמשת בשם רחלה לנענע. "זה המשיך ושלחו מהניק שלי הודעות נאצה בשמי לחברים שלי. הייתי צריכה להסביר לכל חבריי שזה לא אני".

הנהלת הפורומים ענתה למתלוננים: "ככל הנראה מדובר בחזרה זמנית של תקלה שכבר טופלה. הנושא נמצא בעדיפות עליונה ויטופל בהקדם". את כרטיסי המשתמש שהושחתו אפשר להשיב לאחור, אך הנזק שהוא חשיפת תוכנה של תיבת המסרים שלהם, כבר נגרם.
 

תפוז: "הנושא טופל במיידי"

 
יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה בתקופה האחרונה שמתגלות בעיות אבטחה בתיבת המסרים של תפוז. מעריב פרסם לפני כשבועיים ידיעה על מנהלת אשכולות בתפוז, שאינה קראקרית מיומנת, אך הצליחה לחדור לתיבה של גולשת אחרת.

לצורך הכנת כתבה זו פנינו להנהלת תפוז עם מספר שאלות: מה היקף התקלה? כמה תיבות מסרים נחשפו לעיניי זרים? האם תיבות המסרים מאובטחות דיין? בתפוז לא ענו לשאלות אלו אלא מסרו את התגובה הבאה:

"הנהלת תפוז אנשים מתייחסת במלוא הרצינות לזכויות הגולשים ולשמירה על פרטיותם. מדובר בבעייה טכנית, שגרמה לתקלה נקודתית ובפעילות הסלולר בלבד. התקלה דורגה בעדיפות עליונה וטופלה תוך זמן קצר. אנו מתנצלים בפני הלקוחות הספורים שנפגעו מתקלה זו אך כאמור, מרגע היוודע הנושא הוא טופל במיידי [...] תפוז רואה עצמה מחוייבת לגולשיה, לחופש הבטוי ולצנעת הפרט כמו גם לכללי האתיקה התקשורתית, ולשם כך מפעילה אמצעים מגוונים לשמירה על פרטיות הגולשים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by