ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סין נגד גוגל 
 
 
רויטרס

לאחר נסיונות לחסום אתרי חדשות רבים החליטו הצנזורים בסין לחסום את מנוע החיפוש הפופולארי, משום שהצליח למצוא אתרים עם מידע שנחשב "מסוכן לביטחון המדינה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גולשים בסין שמנסים לתומם לגשת למנוע החיפוש גוגל מאז סוף השבוע, נאלצים להסתפק במתחריו המקומיים. ככל הנראה, חסמה סין את הגישה למנוע החיפוש הפופולארי במדינה, במאמץ למנוע מגורמים חתרניים להפיץ מידע כנגד הממשל, לקראת הועידה הקומוניסטית בנובמבר.

האתר האמריקני, הפך להיות מאוד פופולארי במדינה בשל פשטותו ויכולתו לערוך חיפושים בשפה הסינית. מאז יום שבת מדווחים גולשים במדינה כי לא הצליחו לגשת לאתר משרתים בסין.

יש לציין, כי הממשל הסיני מנסה באופן גלוי, בדרך כלל, לשלוט בתכנים באתרי האינטרנט בסין. זאת, בעיקר במקומות בהם מפורסמים תכנים שמאיימים על שליטתה הבלתי מעורערת של המפלגה הקומוניסטית בכלי התקשורת. כבר כיום חוסם הממשל במדינה את הגישה למספר אתרי חדשות בחו"ל, ומכריח אתרים מקומיים באופן שגרתי להוריד תוכן, הנחשב כמזיק.
 

מנוע החיפוש הראשון שנחסם לגולשים בסין

 
הצנזורים בסין נוטים להיות עם אצבע קלה על ההדק במיוחד בתקופות פוליטיות רגישות. בנובמבר תיערך ועידת המפלגה ובה צפויות להתקבל החלטות על שינויים בהנהגת המפלגה. על פי הדיווחים, גוגל נחסם בשל כך שבין תוצאות החיפושים באתר נמצאו אתרי פורנוגרפיה, אתרים עם מידע על תנועות שפעולתן נאסרה במדינה ומידע שנחשב כמסוכן לביטחון המדינה.

"מדובר בפעם הראשונה שהממשלה הסינית חוסמת גישה למנוע חיפוש ברשת. מדובר בצעד מפתיע, משום שגוגל אינו האתר ששווה לחסום אותו", אמר ניית'ן מידלר, אנאליסט בכיר בחברת IDC.

בסין לא דיווחו על כך השלטונות באופן רשמי, ובכירים במשרד לתעשיית המידע לא היו זמינים כדי להגיב. מהנהלת מנוע החיפוש גם כן עדיין לא נמסרה תגובה לכך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by