ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שובו של הסוף של נאפסטר 
 
 סופו של החלום?   
 
מערכת חיים ברשת

בעקבות ההערכות כי ברטלסמאן עומדת לקצץ את מיזמי הסחר האלקטרוני שלה, עולה מחדש החשש לעתיד נאפסטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת ברטלסמאן, ענקית המדיה הגרמנית, עשויה להחליט בקרוב על סגירתו הסופית של שירות החלפת הקבצים, כך עולה מדיווח של רויטרס. מהידיעה עולה כי החברה שוקלת לסגור, או למכור, מיזמי מסחר אלקטרוני רבים ובראשם חטיבת הספרים "Bol.com", חטיבת המוזיקה BeMusic ושירות הלפת קבצי המוזיקה, נאפסטר. שווי חטיבת הספרים Bol.com, מוערך בכ-2.1 מיליארד דולר, והיא נחשב לשניה בגודלה בעולם.

באם אמנם תממש ברטלסמאן את ההערכות, המדובר בשינוי דרמטי באסטרטגית החברה, שינוי שבא שבועות בלבד לאחר שמנכ"ל החברה התפטר על רקע אי-אמון בתוכניותיו מצד חברי הדירקטריון אשר דחו את תוכניותיו להפוך את החברה למובילה עולמית בתחום הספרים האלקטרוניים. בניגוד לציפיותיו המוקדמות, העדיף דירקטריון החברה את האפיק הסולידי ובחר לקצץ עסקי מסחר אלקטרוניים רבים. כעת נראה שהחברה מבקשת למכור את Bol.com ואת BeMusic, אף שעדיין לא ברור מי יהיה הקונה להם, ושמות רבים, ביניהם שמם של אתרי המסחר האלקטרוני אמזון ובארנס אנד נובל, עלו בין המועמדים לרכישתם.

מבחינת נאפסטר, נראה כי שירות החלפת הקבצים שבזמנו מנה כ-60 מיליון משתמשים, יהיה בין הראשונים שיקוצצו. השירות, שמצוי עדיין תחת הגדרה של פושט רגל, ניזוק משורה של מאבקים משפטיים, ונרכש בשנה שעברה על יד ברטלסמאן. נראה כי עתה, אפילו ברטלסמאן, תסרב להמשיך ולממנו ובאין כסף, אין נאפסטר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by