ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אמא, קני לי את החתול שבדפדפן 

אמא, קני לי את החתול שבדפדפן

 
 
יוני  שדמי

יוזמה חדשה של כמה אתרי בעלי חיים מצילה כלבים וחתולים, ובדרך הופכת אותם למוצר עובר לסוחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב אצלנו? פטפיינדר
 בקרוב אצלנו? פטפיינדר   
שלושה אתרי-על שעוסקים בחיות מחמד הכריזו השבוע על משימה שאפתנית חדשה - "תוכנית מיליון חיות המחמד", שמטרתה מציאת בית חם בעזרת האינטרנט למיליון כלבים וחתולים במהלך שנת 2000.

אתר האימוץ petfinder (שמריץ רשת גלובלית לאיתור חיות חמד אבודות ומארח אתרים של מחסות מוגנים לבעלי חיים), אתר המסחר האלקטרוני petopia (שמוכר מזון וצעצועים לחיות מחמד), והחברה האמריקנית למניעת התאכזרות לבעלי חיים חברו בכדי ליצור ברית משותפת, שתאפשר למשתמשים מרחבי ארצות הברית לדפדף אונליין בין קטלוגים של חיות מחמד, לבחור אחת, לאוץ לרוץ למחסה הקרוב לביתם, ולאמץ לחיקם כושי כלב קט או מיצי חתולה קטנה או פיצי חתולה שמנה.

מייסד petfinder ג`ראד סול מקווה שהמשימה החד פעמית תעורר שינוי קבוע בדפוסי אימוץ בעלי חיים בארה"ב ובעולם בכלל. "למעשה", הוא אומר, "אנחנו מרגישים שיצרנו תוכנית מיתאר חדשה בעזרתה יאומצו חיות בעתיד הקרוב. בינתיים מושמדות מדי שנה יותר מ6 מיליון חיות מחמד בארה"ב בלבד".
 
חווית השיטוט באתר מרנינה, ומזכירה מאוד שופינג אונליין מכל סוג אחר - תמונת המוצר (כלבלב חביב או חתלתול בטראומה), מפרטים טכניים (אורך שיער, סוג אוכל, צרכים מיוחדים - "לנוקי יש נטייה לעשות את צרכיה על ספות רכות במיוחד"), וכמובן, "one click shopping", רכישה בכפתור אחד, כשכל מה שנשאר הוא לקפוץ למחסה הקרוב לביתך ולאמץ חבר חדש לחיים.

אפשר להתווכח על המוסריות שבהפיכת בעלי חיים למוצר עובר לסוחר, אפשר להיזכר בעובדה שמבחינת ממשק, אין הבדל ממשי בין רכישת ספר חדש באמאזון, בחירת חיית מחמד מאתר אימוץ או מציאת כלה קירגיזית באתר שידוכים, אפשר גם לטעון שהעובדה שבעידן המסחר האלקטרוני באינטרנט הכל, מאהבה עד משקאות קלים, הופך למוצר, אבל צריך לזכור שבשורה התחתונה, יותר חתולים וכלבים לא ימותו ברעב ובקור בזכות האתרים הללו.

ומעבר לסוגיות מוסריות, קלות הגלישה, כמו גם העובדה שממש כמו שופינג אונליין או אופליין, עצם השיטוט גורם לך לרצות לרכוש את המוצר, מעלה תהיות באשר לאימוץ הסטנדרטים האמריקאיים גם אצלנו. ל"צער בעלי חיים" דווקא יש אתר לא רע, אבל המרחק לאינטראקטיביות ול"אמא, אני רוצה את הכלבלב שבנטסקייפ" בנוסח ארצות הברית עדיין גדול מאוד. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by