ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נפתר באג העברית המעצבן ביותר במוזילה 
 
 
מערכת חיים ברשת

הבאג אשר מנע בחירה של טקסט עברי בשדה מרובה שורות נפתר סוף סוף, ויקל עוד יותר את השימוש בדפדפן המצויין ובתוכנת האי-מייל שלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשורה טובה לחובבי הלטאות ולשונאי מיקרוסופט באופן כללי: הבאג המעצבן בדפדפן מוזילה, שמנע מכם לבחור טקסט עברי בעל יותר משורה אחת נפתר אחת ולתמיד. אפשר להתחיל לחגוג.

כזכור לכל מי שמשתמש בדפדפן הקוד הפתוח מוזילה, לדפדפן אין כמעט בעיות בקריאה ובכתיבה בעברית כבר כשנה וחצי. אך באג אחד שובב וקטן נשאר בעינו תמיד - כאשר משתמש מנסה לבחור טקסט עברי המכיל יותר משורה אחת (למשל תוכן הודעת אי-מייל, או טקסט בטופס הודעת פורום), לא ניתן היה לעשות זאת, וכולנו נאלצנו לבחור את הטקסט שורה אחר שורה או ללחוץ לחיצות ארוכות על מקש ה-del כדי למחוק קטע טקסט.

ובכן - לא עוד. לפני מספר ימים יצא טלאי שנכתב על ידי אחד המתנדבים בפרויקט הפותר את הבאג הסורר, וליהודים (וגם לערבים ולתאילנדים, אגב) שמחה גדולה. המשמעות העיקרית של התיקון היא העובדה שהוא מאפשר עכשיו להשתמש בתוכנת האי-מייל של מוזילה בצורה נוחה גם בעברית.

עם זאת, מי שיוריד את גירסה 1.1 שיצאה לפני כשבוע ויצפה לפתרון הבאג, יתאכזב. התיקון לא הספיק להיכנס לגירסה היציבה האחרונה של הדפדפן, ומי שרוצה להשתמש בו, ייאלץ לחכות לגירסה הבאה, שתצא ככל הנראה בחודש הבא - או להתקין גירסת nightly, כלומר גירסה לא בהכרח יציבה של הדפדפן, המכילה בתוכה את השינויים האחרונים שבוצעו בקוד. אופציה נוספת לאמיצים שביניכם היא להוריד את קוד המקור של גירסה 1.1, להחיל עליו את הטלאי ולקמפל את הדפדפן.

מערכת חיים ברשת ניסתה את הגירסה הלילית האחרונה של מוזילה לחלונות, ומדווחת כי התיקון עובד מצויין.

למי שעוד לא ניסה, נזכיר שמוזילה הוא דפדפן קוד פתוח (כל אחד יכול לתרום לקוד שלו, כמו מאות מתנדבים בעולם) חזק ויציב, שעולה בהרבה תחומים על אינטרנט אקספלורר: הוא כולל תוכנת אי-מייל מצויינת, תוכנת צ'ט, תוכנת בניית אתרים, ניהול קוקיז נוח, עשרות סקינים מרהיבים, תמיכה עברית שעכשיו סוף סוף מתקרבת לשלמות, ועוד המון דברים טובים. מומלץ לנסות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by